Smiješne vijesti

giu

MODERATOR
Učlanjen(a)
01.09.2012
Poruka
13.401
BMW predstavio novi model za balkansko tržište koji blokira otvaranje prozora dok je upaljen radio


Izvor: newsbar tv

Njemački proizvođač premium automobila BMW odlučio je stati na kraj balkanskim vozačima koji mu svojim izborom glazbe već desetljećima uništavaju reputaciju. Rješenje su pronašli u novoj tehnologiji koja će preventivno automatski zatvarati prozore prlikom reprodukcije medijskih sadržaja. BMW M340i Balkan, koji u prodaju kreće u rujnu, u osnovnom paketu sigurnosne opreme imati će ‘ZSVG’ (Zwischen seinen vier Gläsern) sigurnosni sustav.

-Postojala je ideja da u putno računalo instaliramo software koji će prepoznavati i onemogućavati reprodukciju trash glazbe, ali iz nekog razloga taj filter bi uvijek blokirao i Nickelback, pa smo se odlučili ipak omogućiti svakome da sluša što želi – ali neka to radi unutar svoja četiri stakla – izjavio je Rolf Dehummer, šef razvojnog tima BMW-a.

Sofisticirani ZSVG sustav će sam prepoznati kada treba zatvoriti prozore prema vrsti glazbe koju slušate, no, zbog dobro poznate činjenice kako vozačima s balkana nije nepoznata praksa da u vozila instaliraju i svoje zvučnike sa samostalnim uređajima za reprodukciju, ZSVG će iz predostrožnosti automatski prozore zatvarati na semaforima, ispred škola, ispred lokalnih birtija te ispred crkve za vrijeme nedjeljnje mise. Zapravo, mogli bi reći kako će područja gdje ćete moći otvoriti prozore biti ograničena eventualno na autoceste.

Ukoliko se se ZSVG pokaže uspješnim u smanjenju emisije štetnih zvukova, BMW će od siječnja sljedeće godine krenuti s ugradnjom tog sustava u sve modele koji se prodaju na balkanskom tržištu.
 

giu

MODERATOR
Učlanjen(a)
01.09.2012
Poruka
13.401
Bosanac izumio prijenosni agregat na lož ulje da može u vožnji puniti Golfa na električni pogon



Izvor: newsbar tv

Prošle su dvije godine od lansiranja Golfa na električni pogon i čitav svijet je prihvatio ovu hvale vrijednu inovaciju iz Wolfsburga. Prodaja je jedino zapela u susjednoj Bosni i Hercegovini, što zbog ljubavi prema dizelskim motorima što zbog činjenice da kod njih postoji tek jedna javna stanica za punjenje na istosmjernu struju.

Ove neprilike su se pokazale kao plodno tlo za bosansku inovativnost, pa je tako Edin Mešić, automehaničar iz Sarajeva došao na ideju kako da proizvede nadogradnju koja će omogućiti ekološki osvještenim ljubiteljima Golfa da svoj automobil pune i za vrijeme vožnje bez razmišljanja o ograničenju koje nameće doseg baterija.

Iskoristio je svoj stari dizelski agregat, prilagodio mu dimenzije tako da stane u prtljažnik automobila i spojio ga izravno na kabel za napajanje. Rezultat je bio neočekivan, TLI (turbo-ložulje-injection) agregat je bez problema napajao baterije u stvarnom vremenu i automobil je bez problema prešao preko 100 kilometara sa samo tri litre lož ulja.

Iako Edinov TLI agregat proizvodi štetnih plinova poput manjeg tankera, on je uvjeren kako će na ovaj način pomoći u borbi protiv globalnog zatopljenja.

-Meni je prije svega stalo do zaštite okoliša, zato sam i kupio Golfa na električni pogon jer želim smanjiti emisiju CO2. Moj auto je i dalje električni s dizelskim pluginom što bi rekli – objasnio je Edin.

Nakon što se pročula vijest o ovom otkriću, Google je objavio kako je ‘električni golf na lož ulje’ postala najtraženiji pojam na bosanskoj tražilici i po prvi put skinula s trona tradicionalne pojmove poput ‘njemački papiri’ i ‘treći entitet’.

Ministarstvo prometa je prepoznalo potencijal ovog velikog izuma te je najavilo kako će od sljedeće godine uvesti subvencije za električne automobile koji se pune na dizelski agregat s lož uljem, jer vjeruju kako bi to konačno moglo riješiti problem smoga zbog kojeg Sarajevo već godinama nosi titulu drugog najzagađenijeg grada na svijetu.
 

giu

MODERATOR
Učlanjen(a)
01.09.2012
Poruka
13.401
TRAGEDIJA U NARODNJAČKOM KLUBU: Netko zabunom pustio Mozarta – 17 mrtvih, 68 ozlijeđenih

Izvor: newsbar tv


U narodnjačkom klubu Dernek, jučer oko 2 sata iz ponoći dogodila se tragedija koja će poput jeke odzvanjati u narednim generacijama ljudi niskog čela i dubokih novčanika. U prepunom klubu ljudi , koji su bili u vrhuncu ludila na pjesmu „Kalodont mi ne treba, zube nemam, ali para imam“, netko poput sablje nošene turskom rukom pušta „ 40. simfoniju u G-molu“ Wolfganga Amadeusa Mozarta. Za ovaj podli čin zaslužan je nesretni konobar, koji tvrdi da je sve stvar nesporazuma i zabune.

– Bilo je ludilo, ono svi plešu, urlaju i svima ruke u zraku, tako da ste mogli vidjet ženske pazuhe i pištolje oko remena nadignutih majica kod muškiju. Dernek u pravom smislu riječi. Mislim si ja, sad ću ja napravit fazon, pustit ću im Rambo Amadeusa da se svi zbune, da bude pomutnje, a kad… ono. J****’ ga, ukuco Amadeus, nisam gledo , stisno play i ošo na WC. Kad sam se vratio, bilo je prekasno – jecajući kroz suze, prisjeća se konobar Ljubo ove tragedije.

U trenutku kada su puhački i gudački instrumenti počeli parati zrak, nastade stampedo i sveopći kaos, gdje su od vriskova pucale čaše, tijela padala na pod, a štikle koje su frcale svud okolo poput koplja Zulu ratnika pogađala su prestravljeno mnoštvo.
Uznemireno krdo, poput gnuova u Kralju Lavova, gazilo je sve pred sobom, ne pitajući za mrtve i ozlijeđene, već je samo bjesomučno hrlilo prema izlazu. Hrabriji su pokušali zapucati u zvučnike, ne bi li ušutkali izvor tog nepodnošljivog terora, ali svoju smjelost plaćaju glavom ili dugoročnim psihičkim i fizičkim posljedicama.

– Bilo je užasno. Taj zvuk… proganjati će me godinama. Pa koji sadist može napraviti nešto takvo? Slomila sam dva nokta na stopalu, pukle mi štikle a minica mi je poput gumice zastala na grlu, skoro se ugušila koliko se zarezala. Ovo je gora stvar nego da ti dečko vozi Fiata – sva u šoku prepričala nam je studentica VERN-a Ivana (34).
 

giu

MODERATOR
Učlanjen(a)
01.09.2012
Poruka
13.401
Karika koja nedostaje: U Krapini pronađena nova vrsta humanoidnih kralježnjaka “vinozemci”


Izvor: newsbar tv

U Krapini je otkrivena potpuno nova nova vrsta koju su znanstvenici nazvali vinozemac. Riječ je o vrsti vinskih kralježnjaka koji primarno žive u vinskim krajevima, u pravilu izlaze samo noću kako bi se zaštitili od grabežljivaca tj. policijskih patrola. Vinozemci imaju četiri uda, od čega im dva služe za hodanje a dva za držanje boce vina dok ju ispijaju, a ponekad koriste i sva četiri za hodanje.

Prvi dokumentirani slučaj vodozemca je Jura Ž. iz Krapine. On je mislio kako je sasvim običan čovjek, no njegovoj obitelji bilo je pomalo čudno što živi samo od vina. Bilo da je riječ o moštu, gemištu ili žlahtini, Jura se u vinu snalazi kao u vodi.

Vino mu je jedini izvor hrane, pića i radosti, a bez vina ne može izdržati niti punih 24 sata. Ova nova vrsta izgleda poput čovjeka, ali ima rumeno-ljubičaste obraze i vidljive kapilare na nosu te obitava u mračnijim predjelima kao što su podrumi i birtije. Znanstvenici kažu da su svojim obilježjima najsličniji mješavini Zagorca i čovječje ribice.

Vinozemci su tako postali još jedna endemska vrsta koja obitava u Hrvatskoj, a zbog sličnosti s čovječjom ribicom, znanstvenici je od milja zovu čovječji Zagorac.
 
Natrag
Top