Smanjena brzina interneta

VIP IPTV
Učlanjen(a)
21.09.2011
Poruka
1.067
Imam problem sa internetom, od prekjuce mi smanjena brzina interneta za 90% i vise, jednostavno nikako da predje 2-3mb, juce sam resetovao CMOS( izvadio bateriju i iskljucio iz struje) i posle toga je radio internet super, ali evo jutros nece da predje 1mb.
Koristim Win7. Prikljucen je preko wireless, sada ssam pokusao preko telefona i brzina je 15/3mb, znaci nije do provajdera nego do racunara.
Ako vam treba js neki podatak pitajte.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Dobro ga očisti s ccleanerom i bleachbit-om. Njega imaš za download na download.hr. Sa CCleanerom očisti i registar. Često se zna dogoditi da bude dosta materijala viška za ukloniti.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2012
Poruka
28
probaj ti njemu ubaciti novu gigabit nezverk kartu pa vidi kako ce da ide.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Imam problem sa internetom, od prekjuce mi smanjena brzina interneta za 90% i vise, jednostavno nikako da predje 2-3mb, juce sam resetovao CMOS( izvadio bateriju i iskljucio iz struje) i posle toga je radio internet super, ali evo jutros nece da predje 1mb.
Koristim Win7. Prikljucen je preko wireless, sada ssam pokusao preko telefona i brzina je 15/3mb, znaci nije do provajdera nego do racunara.
Ako vam treba js neki podatak pitajte.

1. Prvo upotrijebi AdwCleaner.

AdwCleaner Uputstvo:

Preuzmi "Xplode"-ov AdwCleaner
http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/dl/125/
i sačuvaj ga na Desktop.
Dvoklikom pokreni program. U EULA prozoru klikni na I agree.
Klikni na dugme [Scan] i pričekaj da program završi.
Klikni na dugme [Clean]
Program će zatvoriti sve aktivne programe i izbaciti prozor sa tim upozorenjem. Klikni Ok kao potvrdu.
Na sljedeća dva prozora koja se otvore (Informations i Restart required ) klikni Ok
Računar će se restartovati a zatim otvoriti notepad (C:\AdwCleaner[S1].txt) sa izvestajem.
Program će očistiti sve browsere,odnosno obrisat će i deinstalirati sve toolbarove kao i postojeće PUP adware.


2. Resetuj na računaru sva internet podešavanja a to možeš uraditi programom sa linka.

Kod:
https://rizonesoft.com/download/complete-internet-repair/


Sve kockice štikliraj i klikni na Go. Program će na kraju procesa tražiti restart računara. Nakon toga resetuj wireless ruter, znači isključi ga iz struje na tri minuta i ponovo uključi.

complete_internet_repair-438539-1294107228.jpeg

CCleaner ne služi da ti popravi protok interneta.
 
Poslednja izmena:
VIP IPTV
Učlanjen(a)
21.09.2011
Poruka
1.067
1. Prvo upotrijebi AdwCleaner.

AdwCleaner Uputstvo:

Preuzmi "Xplode"-ov AdwCleaner
http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/dl/125/
i sačuvaj ga na Desktop.
Dvoklikom pokreni program. U EULA prozoru klikni na I agree.
Klikni na dugme [Scan] i pričekaj da program završi.
Klikni na dugme [Clean]
Program će zatvoriti sve aktivne programe i izbaciti prozor sa tim upozorenjem. Klikni Ok kao potvrdu.
Na sljedeća dva prozora koja se otvore (Informations i Restart required ) klikni Ok
Računar će se restartovati a zatim otvoriti notepad (C:\AdwCleaner[S1].txt) sa izvestajem.
Program će očistiti sve browsere,odnosno obrisat će i deinstalirati sve toolbarove kao i postojeće PUP adware.


2. Resetuj na računaru sva internet podešavanja a to možeš uraditi programom sa linka.

Kod:
https://rizonesoft.com/download/complete-internet-repair/


Sve kockice štikliraj i klikni na Go. Program će na kraju procesa tražiti restart računara. Nakon toga resetuj wireless ruter, znači isključi ga iz struje na tri minuta i ponovo uključi.

Pogledajte prilog 88473

CCleaner ne služi da ti popravi protok interneta.

Uradio sve i opet isto, samo mi izgleda da je sada jos sporije.

CCleaner mi sluzi da ocisti sve nepotrebno(cookies,history,data....)

I ovo sam uradio, isto

trenutno je 0.15mbps
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Još manji protok ti ne može biti zbog ovoga što sam ti predložio ali može biti zbog wireless kartice u samom laptopu. Jesi li pokušavao spojiti se kablom za ruter. Koja je brzina interneta u tom slučaju.
 
Natrag
Top