Slučaj Radivojević: FIFA zabrinuta

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Slučaj Radivojević: FIFA zabrinuta

Izvor: B92, Večernje novosti

Slučaj Vladimira Radivojevića, kojeg su u Mladosti iz Lučana pošto nije želeo da produži ugovor terali da trenira u ponoć, zapanjila je FIFA, ali ne i Srbiju.

3251498254daaf7ac8a2eb441681996_orig.jpg


Slučaj maltretiranja igrača Mladosti stigao je na brojne poznate sajtove, ali u Srbiji se za njega gotovo niko ne interesuje.
Disciplinska komisija FSS je zasedala, kao i svake godine donela upozorenje klubovima da neće početi ligu dok ne plate dugove, što je u praksi mrtvo slovo na papiru. Slično prolaze za vreme prvenstvenih pauza i zahtevi za raskid ugovora.

Arbitražne komisije Zajednice Superlige i Prve lige nisu se sastajale od 20. juna, niti su zakazivale sastanke iako imaju desetak zahteva za raskid ugovora. Prema novom pravilniku, od dana podnošenja zahteva, arbitraža mora da odluči za 30 dana.

Za Radivojevića, ali i za neke fudbalere Superlige, podneti su zahetvi za raskid ugovora pre dvadeset dana i još nema naznaka kad će arbitraža biti zakazana. Glupost je da te komisije ne rade u jeku prelaznog roka“, rekao je predsednik sindikata „Nezavisnost“ Mirko Poledica, „Ne shvatam da se posle klasičanog mobinga nad Radivojevićem sve gura u zapećak, da se niko nije zainteresovao da ispita taj slučaj“.

Iako su svi mehanizmi pokrenuti, nikakve reakcije nema.

Poslali smo dva dopisa u FSS, na adresu predsednika Karadžića, s molbom da on, svojim autoritetom, pokrene razrešenje slučaja. Iako FSS nije direktno umešan, jedino od njega možemo da tražimo zaštitu jer obe zajednice ne interesuje šta se dešava s igračima. One su uvek u sprezi sa klubovim“, tvrdi Poledica.

FIFpro neće još dugo sedeti skrštenih ruku, istakao je generalni sekretar organizacije Teo van Segelen. On očekuje od FSS da pritisne nadležne organe, da ispita slučaj i da hitno donese odluke. U protivnom, sve će biti prebačeno na FIFA.

Radivojević je trenutno kod kuće u Loznici, jer se od svega što je pretrpeo od 29. juna razboleo. Lekarske nalaze je poslao u klub, ali ih Mladost ne priznaje i traži da ga pregleda klupski lekar kojeg nemaju, a prete mu i suspenzijom.

Niko mi se iz kluba nije javio od početka jula. Čak ni telefonom. Lečim se kod kuće, produženo mi je bolovanje i čekam da vidim šta će biti s mojim zahtevom za raskid. Posle svega što sam doživeo, u Lučane se na vraćam“, istakao je Radivojević za „Večernje novosti“.
 
Natrag
Top