Slikanje desktopa u linuxu - Nanoshot

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Nanoshot je jedan zgodan screenshot alat za slikanje desktopa za Ubuntu.On pruza korisnicima puno mogucnosti slikanja desktopa,njegovog dela,web stranica... i upload na web hostinge za te svrhe poput Flickr,Imgur,Imageshack...Takodje mozete slikati odredjene elemenate kao sto su Unity Launcher i druge.Sve u svemu jedan odlican alat za namene slikanja desktopa..

Kliknite misem na dugme Dash Home...broj 1,zatim upisite recimo Te.....broj 2 a zatim i klikom misa startujte Terminal...broj 3

yJsAh.jpg


Posto vam se otvori terminal upisivacete komande......broj 4

69Q9m.jpg


Kod:
sudo add-apt-repository ppa:nanoshot/ppa 
sudo apt-get update 
sudo apt-get install nanoshot

Komande upisujete jednu po jednu i tek kada se obavi proces do kraja predhodne komande upisujete zatim novu komandu......

Posto smo uspesno instalirali program mozemo i proveriti ga dali radi......

Kliknite misem na dugme Dash Home...broj 1,zatim upisite recimo Nano.....broj 2 a zatim i klikom misa startujte Nanoshot..broj 3

QrQ8B.jpg


Ikona programa zatim ce vam se pojaviti u gornjoj traci medju indikatorima.Kliknite zatim na Nanoshot indikator....broj 4 i pojavice vam se padajuci meni sa sirokim spektrom opcija a vi takodje mozete klikom misa odabrati opciju po zelji to jrst sta zapravo zelite i slikati....broj 5

U892y.jpg


Naprimer ja sam izabrao opciju da zelim slikati deo desktopa te sam kliknuo misem na Select the screen area...Zatim odredite misem koji deo desktopa zelite snimiti......

VTPNH.jpg


Zatim posto odredili deo za slikanje pritisnete Enter na tastaturi i otvorice vam se novi prozor gde ako zelite usnimiti sliku u racunaru kliknicete misem na Save....broj 1.Ako zelite uploadovati na neki od ponudjenih servera kliknucete misem na Upload dugme.....broj 2 a zatim posto vam se otvori novi prozor obelezicete nakom serveru zelite i uploadovati sliku....broj 3 i kliknuti misem na dugme OK.....broj 4.Kroz par trenutaka pojavice vam se link na kome se nalazi vasa slika na izabranom serveru.....Takodje mozete i koristiti razne effekte i ukrasiti sliku klikom misa na Effects....broj 5

IWoi5.jpg


Sve u svemu program ima jako puno opcija i izuzetno je lak za rukovanje i radom sa njim....
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF.....


[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F%21482&authkey=AJDv7l4Gc7tiaA4" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Natrag
Top