Član
Učlanjen(a)
26.09.2012
Poruka
59
Imam samsung ne znam tacno model(nije ondaj tanki) i rasirila mi se slika u stranu i ne mogu da vidim primer,evo sad gledam barsu i bajern i vidim x2:54 (x je broj koji ne vidim) i nevidim onaj znak rts mozda ga i nema ali ja ga ne vidim ?:ludd/:
 
Član
Učlanjen(a)
19.11.2011
Poruka
319
Hm mozda gledas na Totalu,a mozda RTS pusta,tj. ne mozda nego u rezoluciji 16:9,pa ti se zato isjeca,tako se meni desavalo sa Prvom... Nemas tu rjesenja :) Ako ti je Total tv onda ima neko podesavanje,pogledaj na sajtu Prve ima kakod a se podesi,vjerovatno vazi isto i za RTS...
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
Trebalo bi da napises da li se to desava na svim ili samo pojedinim programima.Koju televiziju gledas: total,kablovsku,klasicnu...?
Nazad na poklopcu imas koji je model tv-a,pa mozes i to da napises. Da li je cela slika uvecana ili samo po horizontali:(da li je sa obe strane rasirena)?
Kolega ti je vec dao neke savete.Ne znam koji model Samsung-a je u pitanju...
Ako do sada nisi resio problem,napisi ove podatke koje sam ti naznacio...pozz...
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
Samsung Model:
CW-29M066V
CW29M066V SRS-WOW
CW-29M066V(R)
CW29M066V7XXEC

Ako je to jedan od ovih modela,onda tv pruza mogucnost da udjes u servisni meni koristeci komande na daljinskom,i pokusas da korigujes sliku, nesto slicno kao kod monitora za komp. Ovo ce naravno da ima efekak pod uslovom da je sve ostalo u tv-u ispravno.Skini odavde kompletan Service Manual za (verovatno slican) kao tvoj tv,u PDF formatu-(20 MB):

Kod:
http://elektrotanya.com/samsung_s61b_negotiator_2_cw29m066v7xxec_sm.pdf/download.html

Uputstva iz servisnog meni-a: komletna korekcija slike,(slicno kao kod PC monitora).Imas tamo kako da udjes u meni i komande za daljinski.Pocinje od 14-te PDF strane...
Sadrzi tabele i komande,koje se posle prate na TV-u i koriguju.
Komanda za korekciju slike: H-Shift - pomeranje slike po horizontali-(levo-desno)
Komanda: V-Shift - pomeranje slike po vertikali-(gore-dole) itd...

E sada,ukoliko u tv-u postoji neki kvar,ove korekcije nece raditi-(ili ce raditi "kilavo"). Trebalo bi da se otvori tv i da se pogleda tacno o kojoj "sasiji" pricamo:
sasija (k55) pa ima prefiks-(a) pa-(a-1)itd...
Razlika je sto neke sasije u mreznom delu imaju ic kola-(5q1565-tl431)a neke imaju STR ic kolo...pozz...
 
Član
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
3
Kod tebe je ocigledno problem sa podesavanjem rezolucije slike, tojest sa formatom. Probaj uci u Meni i menjaj rezolucije sa 16:9 na Automatski itd....
 
Natrag
Top