Slika na monitoru je plava

Član
Učlanjen(a)
02.04.2012
Poruka
40
Pozdrav svim,

imam problem sa grafickom, mozda i gresim.
Pre par dana donesem kuci stari HDD i spojim ga sa kompom kao dodatni HDD tako sto sam sata kabel iz cd izvadio i spojio ga na HDD. Resetujem komp i sve radi normalno nikakvih problem, cak sam tada i nekoliko puta resetovao komp (instalirao linux na wm serveru) i nije bilo nikakvih problema. Posle dva dana odlucih se da sredim komp kad sam vec otvorio komp prvi put posle 3 godine zbog garancije reko da se reseim prasine i lepo usisam ceo komp bez vadjenja delova sa onom manjom cetkom.
Upalim komp, sve krene ali mi slika sva plava. Tamo gde je belo plavo je gde treba da bude zuto zeleno sve se vidi normalno ali ko da je pomereno na plavo. Ugasim komp, izvadim iz struje kabel od napajanja posle par minuta ponovo isto. Proverim graficku sve je ok. Pustim sliku sa kompa i na tv preko HDMi slika sve uredu. Izvadim VGA kabel iz komp i stavim ga na laptop slika uredu. Znaci kabel i monitor uredu.

Jel zna neko sta moze biti problem.
Konf je sledeca:
Proizvođač ALTI
Model Altos Panter (MA2ESP-4)
Matična ploča MB AM3 880G VGA, PCIe/DDR3/SATA2/GLAN/7.1
Procesor AM3 AMD X2 Athlon II 250, 2MB 64Bit BOX
Takt procesora 3.00GHz
Memorija DDDR 3 4GB
Kapacitet hard diska 1000 GB
Grafička kartica AMD Radeon 6670 1GB/DDR5,/DVI/HDMI/VGA/128bit/
Optički uređaj DVD Multi Writer 22XDVD/12xDVD-RAM/2MB/
Zvučna kartica Integrisana
Kućište Altos Q6236-A2, Black
Napajanje 500W
Neto/Bruto masa 6000g/7000g
Dimenzije 20cmx50cmx50cm


OS: Windows 8.1 (skinut odavde + skayp

Monitor LG 1953S

ovo je bio predhodni problem
http://serbianforum.org/threads/plavi-ekran-greska-0xc0000221.522065/
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
Ugasi komp, odspoji kablo od struje za komp i monitor, rukom malo jače pritisni grafičku kartu u ležište da dobro legne. Vrati kablove i upali komp i probaj.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
To mijenjanje boja je obično ako vga kabal ima loš kontakt...pokušaj okrenuti vga kabal...Ono što je bilo u monitoru stavi na grafiku...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Mozda problem uopste nije hardwerske prirode, ajd, udji u Display za graficku karticu, znaci otvori onu aplikaciju sto dolazi uz tvoju grafu, pa nadji opciju nesto kao "Adjust desktop color settings" i u opciji "Hue", malo mrdaj slajder levo desno, takodje ako ima opcija "Color channel", postavi na plavu boju, pa joj malo smanji intenzitet. Znaci pregledaj sve opcije, mozda nije bas ova stavka, ali ima tu jos nekih stvari vezanih za boju.
S, druge strane pogledaj da ti komp nije presao na neki drugi profil, za monitor.Takodje oni dugmici na monitoru sto se tice boje malo ispretiskaj, al to na kraju(no, mono mod).
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Posto si ti to cistio posle normalnog rada kompa,proveri ponovo kablove od napajanja i kablice koji idu sa maticne na HDD,pogotovo proveri da li su legli ti kablici na maticnu kako treba.Normalno to proveri sa ugasenim kompom.I proveri da li si raspored tih tablica na maticnoj stavio kako su bili kada je radilo kako treba,jer ako si im promenio redosled,onda moras i u BIOS-u taj redosled HDD-a da promenis.
 
Član
Učlanjen(a)
02.04.2012
Poruka
40
Probao sad i da radim reinstalaciju drivera za graficku nije pomoglo. Da radim podesavanja na monitoru nista.

Nisam bio skidao kablove sa uredjaja prilikom sredjivanja niti sam vadio komponente nego sam jedino pre sredjivanja samo sata kabel od cd-a ustekao u novi hdd, ali to je bilo pre sredjivanja i radilo je posle bez problema sredjivanje je bilo posle bez vadjenja i jednog kabla
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
robaj izvadi graficku i usisaj slotod nje,ako ni to ne pomogne,onda probaj nadji drugu grafu i probaj.Ili ti je otisao kontakt za VGA kabl ili komplet grafika.
 
Natrag
Top