Slatke kikiriki štangle

Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Slatke kikiriki štangle


s_94af4a7b84.jpg

Sastojci


  • 500 grama šećera
  • 1,5 dl vode
  • 1 margarin
  • 1 jaje
  • 1 vanilin šećer
  • 1/2 kg mlevenog keksa
  • 200 grama prženog neslanog kikirikija
  • za glazuru: 100 grama čokolade i 50 grama margarina
Način pripreme

Šećer, vodu, vanilin šećer i jaje izmešati, dodati margarin i sve to prokuvati. Skinuti sa vatre, dodati keks i mleveni kikiriki. Sve to sjediniti i odmah izliti u podmazan kalup (tepsiju). Ohladiti, pa preliti glazurom od čokolade (otopiti čokoladu na pari, dodati margarin i sjediniti). Seći na štanglice.



(Đenđi Filep)
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2010
Poruka
1
Nikada mi nece biti jasno zasto ljudi pisu recepte za klopu po netu a da tu ima ili necega viska ili manjka,... Ja sam napravila bas ovako kako ovde pise, i kolac je ne moguce razliti jer je gust, tacnije ima premnogo keksa,...

Nemojte ni probati da ga napravite, recept nije dobar,...

PozzZz Nina!
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Nikada mi nece biti jasno zasto ljudi pisu recepte za klopu po netu a da tu ima ili necega viska ili manjka,... Ja sam napravila bas ovako kako ovde pise, i kolac je ne moguce razliti jer je gust, tacnije ima premnogo keksa,...

Nemojte ni probati da ga napravite, recept nije dobar,...

PozzZz Nina!


Ih, "nemojte ni da probate"!
Zašto da ne?
Ali stavite više vode, ili pokvasite kašiku vrućom vodom pa kad preručite u pleh rasporedite i poravnajte. Ako pustite da se prohladi, to ćete moći da uradite i pokvašenim rukama.
Ne ljutite se, u kuhinji nema nerešivih problema. Malo strpljenja i sve se može.
Ja se nikada striktno ne pridržavam recepta. Uvek nešto menjam i istražujem i nikad nije loše. Štaviše, uglavnom je odlično.
Čak više volim recepte bez ijedne mere, gde sve zavisi od afiniteta samog kuvara. Podstiču kreativnost.
 
Natrag
Top