Skupština grada smenila Aleksandra Timofejeva sa čela "Studija B"

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.545
Skupština grada smenila Aleksandra Timofejeva sa čela "Studija B"
Blic | 28. 05. 2014. - 13:04h
cat_icn_more.png
15:12h |
Skupština grada Beograda razrešila je danas Aleksandara Timofejeva dužnosti direktora Studija B.

312722_timofejev-foto-m-peric_f.jpg


Za vršioca dužnosti direktora Studia B na periodu od šest meseci imenovana je novinarka te televizije Ivana Vučićević, koja je diplomirani novinar, master komunikologije i diplomirani ekonomista.






Nadzorni odbor Studija B predložio je danas razrešenje Timofejeva, rekao je predsednik tog odbora Milivoje Pavlović.



Prema njegovim rečima, ovo je samo prelazno rešenje, a direktor će biti izabran na javnom konkursu koji će uskoro biti raspisan.



Kako se navodi u predlogu rešenja o razrešenju i imenovanju direktora i v.d. direktora u jednom broju gradskih preduzeća, Nadzorni odbor Studija B je na danas održanoj sednici doneo odluku kojom predlaže Skupštini grada da Timofejeva razareši dužnosti direktora tog preduzeća.


Nadzorni odbor tu odluku temelji na analizi rezultata dosadašnjeg rada direktora Studija B i potrebi da se novim kadrovskim rešenjem dodatno poboljšaju aktivnosti i unaprede poslovni, medijski i profesionalni standardi u radu kuće.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.545
Timofejev: Politika me dovela, politika me smenila
Beta | 28. 05. 2014. - 16:44h | Foto: J. Vučetić |
Smenjeni direktor Studija B Aleksandar Timofejev izjavio je danas da ga je politika i dovela i smenila sa tog mesta, a da je on napravio dobru gradsku televiziju koja nema veze sa politikom.

312721_timofejev-foto-j-vucetic_f.jpg


- Politika me na neki način, iako nisam političar, niti imam veze sa političarima, dovela na ovo mesto i isto tako su političari odlučili i da me sklone - rekao je Timofejev za agenciju Beta.


Timofejev je naveo da je, kada je pre šest godina bio pozvan da bude direktor Studija B, prvo rekao da nije političar i da je to politička funkcija.

- Oni su rekli 'samo ti napravi dobru gradsku televiziju i niko te ništa neće pitati'. Ja sam siguran da sam sa timom ljudi napravio dobru gradsku televiziju koja nema nikakve veze sa bilo kakvom političkom pričom niti sa politikom. Nijednog trena nije bila priča o politici - rekao je Timofejev.

Timofejev je istakao da mu je "bilo veliko zadovoljstvo" da radi sa ljudima iz tog tima.

- Sada, Bože moj, smenjen, smenjen, šta da radiš - rekao je Timofejev.

Timofejev je na funkciji direktora Radio-difuznog preduzeća Studio B bio od 2007. godine.
 
Natrag
Top