Skuplja registracija vozila u Srbiji

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Skuplja registracija vozila u Srbiji

Registracija vozila i izdavanje vozačkih dozvola su od ovog meseca skuplji. Vlada Srbije usvojila je uredbu prema kojoj će Ministarstvo unutrašnjih poslova vozačku dozvolu izdavati po ceni od 876 umesto 800 dinara, dok će probna vozačka koštati 547 umesto 500 dinara, koliko je koštala do sada.

1.jpg

Udarac po džepu osetiće i vlasnici automobila. Naime, saobraćajna dozvola poskupela je sa 1.200 na 1.314 dinara, a potvrda o privremenoj registraciji košta 30 dinara više pa sada za nju treba izdvojiti 330 dinara, piše ''Novi magazin''.

Po četrdeset dinara više koštaju registracione nalepnice za unutrašnju i spoljnu upotrebu, pa je za te dve nalepnice potrebno izdvojiti ukupno 880 dinara.
Za teške četvorocikle, odnosno vozila čija snaga motora ne prelazi 15 kW a težina 400 kilograma, registracija košta 87.530 umesto sadašnjih 80.000 dinara. To je ujedno i najveće poskupljenje.

Udarac na kućni budžet dodatno će osetiti taksisti, kojima registracione tablice sada koštaju 2.190 dinara umesto 2.000 dinara koliko su bile do sada.
Registracija je poskupela i za poljoprivrednike.

Oni će ove godine za tablice za svoje traktore morati da izdvoje 1.170 dinara, odnosno 101 dinar više. Jedna tablica za prikolicu koštaće ih takođe 1.170 dinara, što znači da će samo za tablice za traktor i prikolicu morati da izdvoje 2.340 dinara.

Izvor: Novimagazin.rs

 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Srećom ja sam moje tablice za traktor i prikolce nabavio prošle godine ove samo tehnički pregled. Inače hvala na informacijama. Trebalo bi da mi jednom naplatimo njima rentu za radno mesto lopovi.
 
Natrag
Top