Školsko dete psuje

Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Psovke su veoma ružna navika i slabo se vodi računa šta se pred decom govori. Jednom prilikom kada sam grdila sina što je nešto "lanuo" pitao me "A kako ti možeš da psuješ?" Veoma bi glupo bilo da sam mu rekla da ja mogu a on ne može. Moram reći da sam od tada počela voditi računa o tome. I od tada je sve u redu. Još da dodam da ja nikada pred mojim roditeljima nisam opsovala.
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2011
Poruka
20
[FONT="Times New Roman", "serif"]Sva deca eksperementišu sa psovkama i ružnim rečima. Psovka se često čuje na ulici, na televiziji, u našem okruženju. Ona jeste deo jezika i [FONT="Times New Roman", "serif"]folklora svakog naroda, ima svoje mesto ali dete ne zna gde je psovci mesto i zato se treba potruditi da dete shvati da to nisu lepe reči.[/FONT][/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
Nemoguce je svoje dete izolovati od vulgarnosti druge dece u skoli jer svi mi dolazimo iz razlicitih socioloskih sredina.Tu je presudan uticaj porodice ,ukazivanje da psovke i nisu bas neki uspeh u kulturi.Takodje treba i objasniti sta ta psovka znaci kada se kaze i ne gurati pod tepih cinjenicu da ce pre ili kasnije i oni to isto govoriti i ponasati se jer uticaj sredine pogotovo u skoli je jak...
 
Učlanjen(a)
30.03.2013
Poruka
2
Moja cerka ima naviku da opsuje, kad joj nesto smeta. Na primer psovala je, kada sam je naterala da uci za kontrolni iz fizike, pa sam je tad kritikovala, ali bez obzira ima obicaj da opsuje. Ruzna navika jeste, ali ona slusa kako i stariji ljudi to rade, pa i ona radi.
 
Učlanjen(a)
30.11.2013
Poruka
5
Šta mislite o psovkama uopšte?
Da li Vaše dete psuje?
Kako reagujete na ružne reči Vašeg deteta?
Смирено. Објашњава. Рецимо да не украсити његов
---рус----
Спокойно. Объясняем. Говорим, что это не украшает его.
 
Učlanjen(a)
06.11.2010
Poruka
98
Kad čujem tuđe dijete da psuje,dok se drugi smiju,ja se uozbiljim i kažem "aaa,sram te bilo,šta to govoriš" i dijete,pogotovo ako me slabo poznaje,zastidi se,i ne psuje vise(bar dok sam ja tu) :)
 
Učlanjen(a)
24.12.2009
Poruka
9
Kod nas u kuci niko ne psuje, svaka vulgarnost je strogo zabranjena. Kada moj sin dodje iz skole i kaze da je cuo druge kako psuju, opomenem ga da ni slucajno to ne ponavlja i da mi ne prepricava sta je to cuo. Licni primer, pre svega...
 
Natrag
Top