Sklapanje računara

Član
Učlanjen(a)
21.10.2009
Poruka
50
Interesuje me šta prvo treba uraditi poslije sklapanja računara (Postavljanja matične ploče,procesora i coolera sa hladnjakom na nju,povezivanja konektora itd.)Znači interesuje me šta prvo uraditi kad je sve ispravno povezano i kad se prvi put uključi računar? Dali su to neka podešavanja u Biosu i koja ,ako neko zna da mi kaže.Koja podešavanja uraditi prije instalacije operativnog sistema? -Hvala!-
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
09.04.2010
Poruka
189
Instaliraj Windows 7,windows će sve sam da odradi ti ništa ne treba da radiš,barem je tako meni bilo kad sam ja sastavnjao moj komp
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2010
Poruka
189
Misliš HDD-a odnosno hard disk drive,pa ništa samo novo windows i to je to,ako hoćeš da ti ostane stari i da imaš novi isto ništa samo priključi HDD i to je to,windows ti ostaje na starom HDD-u
 
Član
Učlanjen(a)
21.10.2009
Poruka
50
Misliš HDD-a odnosno hard disk drive,pa ništa samo novo windows i to je to,ako hoćeš da ti ostane stari i da imaš novi isto ništa samo priključi HDD i to je to,windows ti ostaje na starom HDD-u
Ma ne mislim na to znači u računaru je sve novo i na HDD-u nema ničega.Zanima me dali treba vršiti ikakva podešavanja,osim onog npr. da je 1st boot cd/dvd rom,to znam .Dali je neko imao iskustva sa sklapanjem novih računara?
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Iako je novi HDD, moras ga formatirati zbog formiranja particija, odnosno da bi Windows video drugu (npr. D/: kao praznu particiju za podatke), mada to mozes raditi i iz Windows-a, ali je ovo bolje odmah uraditi.
Sto se tice ostalih podesavanja u BIOS-u, to zavisi od tebe, da li ces da OC-ujes processor, RAM ili graficku kartu, i naravno da li ces da koristis SATA/RAID (AHCI Mode) controller-e ciji je obavezan install drivera sa CD-a od ploce, napravi floppy disk boot i instaliraj (mada Win 7 ima integrisano SATA controller-e u sebi).
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Moj ti je savet ....ako ne zelis da se zamajavas ...da pogledas dno sajta...tamo imas podvuceno " Kontaktirajte nas ".... kliknes na to.....i kada se otvori cekiras " Sistemska podrska " ...... a dole zamolis g. Krizu da ti pomogne sa pravim informacijama....
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Ako si sve sklopio po propisu, uzivaj i kreni na instalaciju OSa, nikakva prepodesavanja ti nisu neophodna i BIOSu, definisanje Boot drajva vec znas, pomenuo si.
To je to, nastavi i uzivaj, ustedices 20-40 evrica, nije lose, ...
Poz
 
Član
Učlanjen(a)
21.10.2009
Poruka
50
Ako si sve sklopio po propisu, uzivaj i kreni na instalaciju OSa, nikakva prepodesavanja ti nisu neophodna i BIOSu, definisanje Boot drajva vec znas, pomenuo si.
To je to, nastavi i uzivaj, ustedices 20-40 evrica, nije lose, ...
Poz
Ok,hvala ti,ako ne treba nista podesavati,tim bolje! Puno pozdrava!
 
Natrag
Top