Skidanje starog laka ili boje sa duboreza

Član
Učlanjen(a)
15.02.2011
Poruka
3
Postoji li ineka kiselina za skidanje starog laka ili boje sa starih ormana koji su rađeni u duborezu ?
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.317
Postoji skidac farbe u tecnom stanju u konzervama od 750ml i od jednog litra.Namazes cetkom povrsinu sa koje hoces da skines farbu i za oko 3-5minuta ocistic ostrim predmetom to jest Dletom,ako je drvo,a ako je metal onda dletom za metal ili ti takozvani"Saber".
 
Učlanjen(a)
22.03.2014
Poruka
1
Ja sam to radio sa mojim prijateljem koji je stolar na jednoj predivnoj vitrini u doborezu iz Indonezije. Sva je bila u doborezu , efikasan nacin skidanja je bio sa acetonom i i nanosio sam i skidao sa malo tvrdjom cetkicom za slikanje. Posle toga koristi sundjerastu smirglu da odstranis lak i bajc.
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
25
jednom prilikom sam gledao neku reportazu o majstoru iz N>Sada koji se bavi restauracijom starog namestaja ,mislim ra je rtv radila reportazu pa proguglaj malo. On skida stari lak uz pomoc zive sode koju razmuti u vodi ,zatim ribacom cetkom i tim rastvorom skida stari lak. posle toga sve opere cistom vodom,osusi i radi pripremu za lakiranje. Pozz
 
Natrag
Top