Sisanje posle smrti clana porodice?

Član
Učlanjen(a)
16.10.2010
Poruka
45
Da li sme da se sisa kada ti umre neki clan porodice ili rodbine i ako ne sme,koliko dugo?
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Pa koliko ja znam, muški članovi se ne briju i ne šišaju da prvog, odnosno drugog odlaska na groblje posle sahrane (tzv davanje sedam dana), mada negde sam čula da nema brijanja dok se ne da šest nedelja.
nekako mi je logičnije sedam dana...
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Da li sme da se sisa kada ti umre neki clan porodice ili rodbine i ako ne sme,koliko dugo?

Ima tih običaja u našem narodu i razlikuju se po dužini nebrijanja i nešišanja od kraja do kraja. I ja znam to što ti je Milenčica kazala s tim što u kraju odakle je moja žena (Nevesinje - Istočna Hercegovina) pojedinci odustaju od brijanja sve do davanja godišnjeg pomena.

Kako bilo da bilo to nije regulisano nikakvim ozvaničenim propisima vjere (govorim o pravoslavnom hrišćanstvu) nego običajima kraja u kojem živiš. Ako ćeš sa svijetom ti pitaj nekoga iz svog kraja koliko treba da se uzdržavaš.

A tema ti apsolutno nije za forum Zdravlje jer nema nikakve veze sa zdravljem.
 
Član
Učlanjen(a)
22.05.2010
Poruka
138
Kako li je ovo dospelo na podforum Zdravlje???To je inače čisto sujeverje koje je kao i par drugih gluposti duboko ukorenjeno u našem narodu.Smete da se šišate.Pitajte bilo kog sveštenika, reći će vam isto.Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.10.2010
Poruka
45
Hvala,a gde sam to trebao da pocnem ovu temu?Reci te mi posto sam nov...
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Hvala,a gde sam to trebao da pocnem ovu temu?Reci te mi posto sam nov...

Kao što vidiš premještena je u Slobodne diskusije. Ako imaš još ideja o temama a ne postoji tematski određen forum za njih onda ih postavljaš u Slobodne diskusije. Ako tema koju želiš da postaviš bude beznačajna, tabloidsko tračerska ili na bilo koji način na granici zdrave pameti onda je sam postaviš u dio Slobodnih diskusija koji se zove Forum za spamere.
 
Natrag
Top