Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Simply Red

Simply+Red+Performing+Concert+Munich+-bglKdAO1Lul.jpg

Ovaj britanski soul-pop bend je osnovao 1984. pevač Mick “Red” Hucknail sa tri pređašnja člana.

Potpisali su ugovor sa Elektra Records-om i objavili album Picture Book u oktobru 1985. Na njemu se nalazila obrada singla Valentine Brothers-a “Money’s too tight to mention”, kao i pesma “Holding back the years” koja je dospela na top liste u Americi. Ovaj singl je zaslužan za platinasti tiraž albuma.

Sledi album “Men and Women” iz 1986. koji nije dostigao isti uspeh. Sa njega se izdvaja pesma “The Right Thing”. Posle promena u sastavu benda, 1989. izlazi album “A New Flame” koji je imao zlatni tiraž, prvenstveno zahvaljujući obradi pesme Harolda Melvina & The Blue Notes iz 1972. “If You Don’t Know Me By Now”, kao i pesmama “It’s Only Love” i naslovnoj “A New Flame”.

Četvrti album, “Stars”, Simply Red je objavio 1991. Iako je imao dva hita “Something Got Me Started” i “Stars”, komercijalno nije ispunio očekivanja u Americi. Ipak, u Evropi je imao ogroman uspeh. U Britaniji je bio na top listi čitavih 19 nedelja. Imao je tiraž od 8 i po miliona primeraka širom sveta do kraja 1993.

Album “Life”, peti po redu, izlazi u oktobru 1995. Ponovo imaju više uspeha “kod kuće” nego u Americi, dostižući vrhove top lista svuda u Evropi, dok je samo singl “Fairground” bio na listama u SAD-u. U maju 1998. izlazi album “Blue”, sa koga se izdvajaju hitovi “Say You Love Me” i obrada grupe Hollies “The Air that I Breathe”. U Novembru 1999. Simply Red objavljuje album “Love and the Russian Winter”, sa koga uspeh doživljava singl “Ain’t That a Lot of Love”.

Grupa objavljuje album “Home” u aprilu 2003. Sa njim dostižu drugo mesto britanske liste, singlovima “Sunrise” i obradom pesme Stylistics-a “You Make Me Feel Brand New”. Posle objavljivanja kompilacije “Simplified” i dvogodišnje pauze, izlazi album “Stay” u aprilu 2007. On je dospeo do četvrtog mesta britanske liste, i drugog Eurocharta.

Izvor: Starpulse.com






Još jedan, meni jako drag bend, koji pratim od početka i oduvek volim. Dva puta sam ih slušala uživo, i potpuno neverovatno zvuče na sceni.
Tako dobri, tako posebni, tako "svoji". Prepoznatljivi, a potpuno drukčiji od svih ostalih.
Jednostavni i fenomenalni. yes3



 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014

Fina grupa, lagana muzika, podsjeća me na mladost i neku bezbrižnost, ah,ah.:(
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
10.05.2010
Poruka
2.064
For Your Babies...
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top