SIM unlock na S4

Učlanjen(a)
03.12.2017
Poruka
52
Sad je trenutno nijedna...prova sam jedan custom rom ali nisam moga tključat mob....nakon toga san sve izbrisa i stavija stock rom tele2 hrvatska ali počne sa slovenskim i kada stavim hrvatski traži pin za otključavanje mreže...onda san i to sve izbrisa i sad san instalira -lineage-16.0-20191112-UNOFFICIAL-jfltexx.zip - ali sada nikako da se pokrene...neka polukružnica sa malim kružićem ide s ljeva na desno i onda se ugasi u uđe sam u recovery mode...neznam...mogu ga provat vratit na custom 9 android ako triba..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
Nisi morao u servis.
Treba da staviš android 4.2.2 i potom da ga rutuješ. Posle tofa samo instaliraš aplikaciju RegionLockAway-v1.3 i sve radi normalno.
JBG, ja sam se namučio da dođem do toga, ali ti si mogao to da završiš za 30 min.

PS Ako si još zainteresovan, reci da ti okačim na moj nalog sve potrebno.
 
Učlanjen(a)
03.12.2017
Poruka
52
Može...mislija san sutra ujutro ga odnit..okači pa ću provat..ako ne uspije onda plan "b" ...hvala
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
Izvini, tek sad stigoh sa posla. Evo radim aploud. Brz mi je net, pa će i brzo biti ovde link sa uputstvom.

Hajde da krenem sa uputstvom dok se ovo aplouduje.
Dakle, skidaš prvo odin. Evo ga i link odin . Pretpostavljam da si ga već koristio obzirom da si menjao ROM-ove, ali ako nisi lako se koristi. Kontaktiraj me na PP da ti pojasnim.

Sledeće što ti treba jeste Android 4.2.2 . Ja sam mnogo teško našao veziju i jedina koju sam našao jeste za Rusko tržište, ali totalno je nebitno jer imaš i naše jezike. Kada sve odradiš, ubaci bilo koji ROM. Link za 4.2.2 je ovde, ali neće biti dostupan još nekih 15-ak minuta.

Kada odradiš ubacivanje ROM-a sledi root-ovanje sa programom AutoRoot od čuvenog XDA člana Chainfire. Rut radiš sa Odinom koji se nalazi u folderu od CF-Auto-Root-jflte-jfltexx-gti9505. Tako ti je jednostavnije, zato što je već sve podešeno.

Kada odradiš rutovanje, sledi ubacivanje aplikacije Region Lock Away od istog autora kao i za AutoRoot. Aplikacija ti je već dostupna ovde. Naravno, aplikacija će ti tražiti da joj omogućiš SuperSU privilegije. Potom Ideš na opciju RegionUnlock. Kada te bude pitao da restartuje telefon NEMOJ to odraditi automatski. Ostavi ga 2-3 minuta, pa ga sam restartuj. Kada se upali ti ga onda ugasi i TEK TADA ubaci SIM karticu koja nije htela da radi. Upali telefon i sačekaj par minuta da se kartica prepozna. Možda ti neće odmah dozvoliti pozve, ali je ostavi još koji minut pa ponovo restartuj telefon. Posle ove procedure garantovano će raditi.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
03.12.2017
Poruka
52
Hvala lipa na opširnom pojašnjenju i pomoći..kad odradim sve javit ću ti kako je prošlo...hvala još jednom..

P.S...dali se nakon toga ako se otkljuća može ubacit rom koji ja hoću i dali će bit otkljućan jer bi ubacija custom rom..
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top