Sibirski haski (Siberian Husky)

Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
933
Ja imam problem...Imam stene od 2 meseca,dok spava upisava se :S Ne znam sta da radim,jel ima neko neki predlog? :/
 
Član
Učlanjen(a)
14.12.2010
Poruka
65
VETERINAR!!! moguce je da ima neki problem sa mokracnim kanalima, pa jos ne moze da kontrolise...ili kod predhodnog odgajivaca nije ama bas nista savladao...pozz :) ali ti ga opet z svaki slucaj odvedi veterinaru na pregled...srecno ;)
 
Član
Učlanjen(a)
05.07.2011
Poruka
5
Jesu oni i lepi, ja ih obožavam i pametni i maze, etc., medjutim mogu iz čista mira da vas iznenade, i da ta maza bez ikakvog razloga napadne drugog psa. Ovo sam svojim očima video ispred jednog pet-shopa, kada je prijatelj sa svojim haskijem prilazio radnji ispred koje je stajao jedan koker, da nas nije bilo da ih razdvojimo mislim da bi ga haski rastrgao.
 
Član
Učlanjen(a)
09.12.2009
Poruka
30
Imam haskija starog godinu dana, pa cu preneti neka moja iskustva. Generalno, ne vole druge zivotinje, narocito pernate. Najblizi su srodnici vukovima zato i ne treba to da vas cudi. Vole da kopaju po dvoristu,vole vodu,cesto zavijaju nocu, sto moze da bude problem ako imate nervozne komsije. Za ove pse morate imati strpljenje,oni su prepametni ali isto tako tvrdoglavi, tako da ih nije bas lako dresirati. A sto se tice tog kokera tu je kriv tvoj prijatelj sto je pustio haskija, jadan koker...
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
haskija imam 12 godina. sve sto je ganjao jesu macke i nikad nikog nije napao pa bili to drugio psi ili ljudi. e mawerrick sad ti je pravo vrijeme da ga pocnes uciti. jer odnos godina izmedju ljudi i pasa je 1/7 . znaci jedna ljudska njihovih sedam, sto je ravno djetetu od sedam godina. vrijeme za skolu.sva sto je radio prije toga bila je igra koa i kod djece. to sto ti zavija nocu je zato sto je jos mali da bude sam napolju i boji se. proci ce ga.poznato je da su oni psi koji bas i neznaju lajati pa to kad slusas izgleda kao zavijanje. i pazi kod psa se mora znati ko je gazda . psi i vukovi zive u coporima i slusaju samo vodju copora a drugi sluze samo za igru i parenje. pas odabere gazdu ( vodju ) i slijepo ga slusa i prati , a sve ostale ukucane dozivljava kao copor. to nek ti je na pameti kad ga budes ucio i nedaj da ima vise ucitelja jer ce ga iskvariti jer jadnik nece znati koga da slusa i normalno mu se obracaj jedino kad se mazite ili igrate sve ostalo na komandu ( ostre naredbe). kad uradi kako treba pohvali ga ( pomiluj ) i tako ce brze pamtiti. a za tog haskija sto je napao kokera je kriv gazda haskija jer ga je naucio da bude agresivan , nije socijalizovan pas.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
933
Psa sam zamenio,jer nisu znali u cemu je problem,oni ce pokusati da ga srede,dobio sam prelepog muzijaka! Koji je BOZANSTVEN!!! :))) A to sto napadaju druge kerove,pa dragi moji,to je do vlasnika,a ne do psa!! Pas je samo zivotinja koja radi kako je ucena! Pas nije socijalizovan i napada druge pse. Pse treba upoznavati sa drugim psima,jos kao mali dok su. Evo i mog lepotana :)))
268097_185845338138205_100001382192000_491230_2515451_n.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
4
Imam i ja sib.haskija ženku, do 1,5 god moraš puno raditi s njima inače će on ili pogotovo ako je ženka , jer su kod njih ženke ALFA i gledat će da pod svaku cijenu budu glavne.Što se tiče moja od 2.8 god. živi s dvije mačke i papagajem i sve je OK.Moraš od malena stvoriti odnos i biti ti gazda a ne ona, normalno bez batina jer to kod njih ne pali.Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
09.02.2012
Poruka
1
Ne mogu da verujem, šta sam sve ovde pročitala- hahahaha.
Haski je bizak vuku, koliko i domaća kokoška sokolu. Dakle, haski nije jednako vuk, blizak je istom, koliko i čivava, maltezer i ostale pasmine.
Haski medjutim jeste predator, što uopšte nije neobično obzirom na njegovo prirodno stanište i negostoljubive uslove života sa vrlo malo hrane. Naučeni da će dobiti malo, vrlo su agilni da sebi obezbede obrok. Tako da maca, kuca, ptica, koka, bilo šta što može da se pojede je njima vrlo intersantno i primamljivo. Psi ovde nisu gladni, ali navike su ostale, pa love sporta radi. Uz puno strpljenja i rada, može se fenomenalno socijalizovati. Pa onda možete da imate psa, kao ja nekad pokojnu Taricu, koja je volela sve, i usvajala mačiće da ih gaji....
0b9a6333.jpg

3mes35r.jpg

Treba naći pravi modus za vaspitavanje ovih pasa, motivisati ih kroz igru. Proces rane socijalizacije je jako bitan. Što više medju pse...
 
Član
Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruka
0
Pozdrav svima,uskoro dobijam i ja haskija i hocu da saznam dosta o ovoj rasi od ljudi sa iskustvom,ako je neko imao ili ima haskija neka mi napise par savjeta za ovog psa. Hvala
 
Natrag
Top