Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Kod opisa Bozanskog raja u bibliji nema metafore, vec su opisani elementi koji su tamo prisutni, u ovom slucaju zivotinje.

U pocetku pre pada coveka u greh - sve zivotinje su bile pitome, i ovo je opis Bozjeg carstva, u kome ce Bog sve stvari vratiti u prvobitno stanje koje je vladalo u pocetku.


''И вук ће боравити с јагњетом, и рис ће лежати с јаретом, теле и лавић и угојено живинче биће заједно, и мало дете водиће их.
И крава и медведица заједно ће пасти, млад њихова лежаће заједно, и лав ће јести сламу као во.
И дете које сиса играће се над рупом аспидином, и дете одбијено од сисе завлачиће руку своју у рупу змије василинске.
Неће удити ни потирати на свој светој гори мојој, јер ће земља бити пуна познања Господњег као море воде што је пуно''
Isaija 11. 6 - 9

laodikejac,samo mu napisi hoce li lav pasti slamu na nebu i dete zavlaciti ruku u kobrinu rupu na nebu,ili pak na zemlji???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Na novoj zemlji, ali ce u nebeskom Jerusalimu tokom 1000 godina pre stvaranja nove zemlje - biti zivotinja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kakve veze ima "sto ce biti zivotinja", svima je jasno da hoce, ali nigde ne pise "da ce zivotinje vaskrsnuti" , sto je i bilo njegovo pitanje...

Ne znam da li ce zivotinje vaskesnuti.
Licno mislim da hoce, i ako to ne pise, jer ima ljudi koji su emotivno vezani za svoje kucne ljubimce, i njihova smrt ih strasno emotivno pogadja.
U tom pogledu, ja verujem da ce neke zivotinje vaskrsnuti.

Na kraju krajeva, smatram da je ova pojedinost ne bitna u biblijskom kontekstu spasenja.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja mislimda neće, Bog ljude koji se ne pokaju poredi sa životinjama. Nema vaskrsenja životinjama, ni osude. Ali u raju biće stvorenih životinja. Al tema nebitna.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Na novoj zemlji, ali ce u nebeskom Jerusalimu tokom 1000 godina pre stvaranja nove zemlje - biti zivotinja.
psalam 37:29
29 Pravednici će naslediti zemlju, i živeće na njoj doveka.
Bog ni u potpopu nije nosio ljude na nebo,pa nema potrebe ni sada.
On ce ih spasiti na zemlji,
Ja mislimda neće, Bog ljude koji se ne pokaju poredi sa životinjama. Nema vaskrsenja životinjama, ni osude. Ali u raju biće stvorenih životinja. Al tema nebitna.

Nema sta da mislis,vec da citas Bibliju i vidis sta u njoj pise,a u njoj ne pise nigde da ce vaskrsavati zivotinje,vec ljudi...
Da ce vaskrsavati i zivotinje,mogla bi dati bar neku naznaku,al nema nista.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Svi verni idu na nebo za 1000 godimna, i tamo ce biti zivotinja u nebeskom Jerusalimu, jer ce u tom gradu biti i prirode i parkova, jezera, itd.

Ince, velicina nebeskog Jerusalima je po zemaljskim merama 5600 kilometara u sve cetiri strane, kao savrsena kocka, sa zidom visine 60 metara. To su mere koje je Jovan dao u otkrivenju.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Svi verni idu na nebo za 1000 godimna, i tamo ce biti zivotinja u nebeskom Jerusalimu, jer ce u tom gradu biti i prirode i parkova, jezera, itd.

Ince, velicina nebeskog Jerusalima je po zemaljskim merama 5600 kilometara u sve cetiri strane, kao savrsena kocka, sa zidom visine 60 metara. To su mere koje je Jovan dao u otkrivenju.
Jesi li ti cuo za personifikaciju?
Umes li ti da razlikujes gde se prica o personifikaciji,a gde bukvalno???
Gde vide da kobra ima rupu na nebu??? ili slame za vola na nebu???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne postoji personifikacija, osim kada je JS stvore da bi opravdali svoja nebiblijska ucenja.
 
Natrag
Top