Severni i Juzni car u vreme kraja svetskog poretka-prorok Danilo

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Da, ali se izraz 'sveta gora' proteže na novozavetni period.
I jezik se proteze i na nas danas pa nista.
Ali hajde da ti pomognem da razumes neke stvari bas na ovoj temi.
Kada je kralj David doneo zavetni kovceg na goru Sion u drevnom Jerusalimu,Sion je postao SVETA GORA.
CRO Psalm 15:1 Psalam. Davidov. Jahve, tko smije prebivati u šatoru tvome,tko li stanovati na svetoj gori tvojoj? (Ps. 15:1 CRO)
CRO Psalm 43:3 Pošlji svjetlost svoju i vjernost: nek’ me vode, nek’ me dovedu na tvoju svetu goru, u šatore tvoje! (Ps. 43:3 CRO)
CRO Psalm 2:6 »T¦a ja kralja svog postavih nad Sionom, svojom svetom gorom.« (Ps. 2:6 CRO)
Joil 3
17 I poznaćete da sam ja Gospod Bog vaš, koji nastavam u Sionu, u svetoj gori svojoj; i Jerusalim će biti svet, i tuđinci neće više ići po njemu.
Dakle Bozja Sveta Gora je bila gde????
CRO Daniel 9:16 Gospode, po svoj pravednosti svojoj odvrati svoj gnjev i svoju jarost od Jeruzalema, grada svojega, svete gore svoje, jer zbog naših grijeha i zlodjela naših otaca Jeruzalem i tvoj narod ruglo su svima koji nas okružuju.« (Dan. 9:16 CRO)
Znamo li razlog zasto je to Jehova Bog cinio???Zasto se i kako gnevio na svoju Svetu Goru???
Da li je Sveta Gora i dan danji na istom mestu ili se negde premestila? naprimer na Atos po dekretu cara Konstantina IX u 11.veku.?
Sta kaze prorok Isaija? Gde ce se nalaziti u poslednjim danima???
CRO Isaiah 2:2 Dogodit će se na kraju danâ: Gora doma Jahvina bit će postavljena vrh svih gora, uzvišena iznad svih bregova. K njoj će se stjecati svi narodi, (Isa. 2:2 CRO)
CRO Isaiah 2:3 nagrnut će mnoga plemena i reći: »Hajde, uziđimo na goru Jahvinu, pođimo u dom Boga Jakovljeva! On će nas naučiti svojim putovima, hodit ćemo stazama njegovim. Jer će iz Siona zakon doći, iz Jeruzalema riječ Jahvina.« (Isa. 2:3 CRO)
Ali sta kaze Isus Hrist?
CRO John 4:21 A Isus joj reče: »Vjeruj mi, ženo, dolazi čas kad se nećete klanjati Ocu ni na ovoj gori ni u Jeruzalemu.
(Jn. 4:21 CRO)
CRO John 4:24 Bog je duh i koji se njemu klanjaju, u duhu i istini treba da se klanjaju.« (Jn. 4:24 CRO),jel to Isus rekao za sebe?
A u delima apostolskim citamo
CRO Acts 17:24 »Bog koji stvori svijet i sve na njemu, on, neba i zemlje Gospodar, ne prebiva u rukotvorenim hramovima; (Acts 17:24 CRO)
Gora u Bibliji predstavlja necju vladavinu.
Sveta Gora u Bibliji predstavlja Boyju vladavinu.
Da bi to razumeo procitaj i sede Solomon na Jehovin presto u Jerusalimu kao car.
Da li je duhovnost zatvorena u zidinama ili manastirima? tesko.
Gora doma Jehovina kao sto rece Isaija je iznad svih ljudskih gora ,dakle nije na zemlji,jer Bog ne stanuje na zemlji nego na nebu.
Ali da bi to razumeo ....vec previse pisah na ovoj temi,a ti ako uopste sve ovo i procitas ,ti javi,da ne bude da badava pisem kad vec imas neki svoj stav.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ponavljaš se.

Pitao sam te:

Kako onda apostol Pavle govori o Gornjem Jerusalimu kao o tadašnjem vremenu a ne o kasnijem vremenu. Nigde Pavle ne kaže da se ulazak tek očekuje već da su ušli? I takođe Pavle jasno kaže da se stanovanje u gornjem Jerusalimu (sinonim za hrišćansku crkvu) odnosi na sve a ne samo na grupu od 144000 ili koju već. Nema u tekstu Pavlovom takve podele.
Kako gledaš na ove dve stvari?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ponavljaš se.

Pitao sam te:

Kako onda apostol Pavle govori o Gornjem Jerusalimu kao o tadašnjem vremenu a ne o kasnijem vremenu. Nigde Pavle ne kaže da se ulazak tek očekuje već da su ušli? I takođe Pavle jasno kaže da se stanovanje u gornjem Jerusalimu (sinonim za hrišćansku crkvu) odnosi na sve a ne samo na grupu od 144000 ili koju već. Nema u tekstu Pavlovom takve podele.
Kako gledaš na ove dve stvari?
Gornji Jerusalim jeste objekat a ne tadasnje vreme.
Bog Jehova je odredio broj od 144000 koji ce uci kao "malo stado", to su oni koji su otkupljeni sa zemlje na nebo. Oni se skupljaju od Isusovog odlaska na nebo i trajace sve do Armagedona,kad zadnji otkupljeni ode na nebo.
Jes da ovo nema veze sa ovom temom,ali dal ti znas sa kim je Mojsije sklopio stari savez,a sa kime je Isus sklopio Novi savez???
Ako znas ,onda ti je jasno da su Petar,Jakov i Jovan prilikom Isusovog preobrazenja na neki nacin vec usli ,a da je zvanicno skupljanje tih 144000 pocelo nakon isusovog odlaska,ili pak zelis da kazes da su i pre Isusa ljudi odlazili nakon smrti na nebo itd sto nije za ovu temu.
Dakle kad Pavle govori o Gornjem Jerusalimu kao o tadasnjem vremenu,seti se da kaze i da trci trku i da o
Filipljanima 3:
12 Не кажем да сам већ примио награду или да сам већ постао савршен, него се трудим не бих ли и ја некако освојио оно ради чега ме је Христ Исус изабрао 13 Браћо, ја не сматрам да сам то већ освојио. Али једно је сигурно: заборављам оно што је иза мене и трудим се да досегнем оно што је испред мене, 14 трчим ка циљу, да бих добио награду, а то је живот на небу који ће Бог дати онима које је позвао преко Христа Исуса.
CRO 1 Corinthians 9:27 nego krotim svoje tijelo i zarobljavam da sâm ne budem isključen pošto sam drugima propovijedao. (1 Cor. 9:27 CRO)
Dakle Jehova Bog je taj koji zapecacuje tih 144000 .,a trka traje ili do smrti ili do Armagedona. Pred sam Armagedon Bog ce one koji ostanu zivi od tih 144000 uzeti na nebo ,da bi bili uz Isusa u armagedonu,a jedno veliko mnostvo ljudi koji ga slusaju prezivece Armagedon i napredovati ka savrsenstvu,ali je i to vec druga tema...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Narocito su bitna dva poslednja stiha
Dan. 11
44 Ali će ga glasovi sa istoka i sa severa smesti, te će izaći sa velikim gnevom da pogubi i zatre mnoge.
45 I razapeće šatore dvora svog među morima na krasnoj svetoj gori; i kad dođe k svom kraju, niko mu neće pomoći.
Taj severni car nece biti porazen od juznog cara.
"medju morima na krasnoj svetoj gori" svakako nije doslovno jer jedna gora ne moze biti medju morima...
 
Natrag
Top