Šestici se nadaju, o sedmici maštaju

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Šestici se nadaju, o sedmici maštaju



Skoro četiri miliona evra je vrednost loto sedmice na večerašnjem izvlačenju, a većina građana priželjkuje šesticu, dok o sedmici samo čežnjivo mašta. A ni šestica nije zanemarljiva. Uplate su u poslednjim kolima rekordne, a bilo je kola u kojima je iznosila i nekoliko stotina hiljada dinara.


17449_drns--loto-1--foto-svojnovic_f.jpg

Juče nije bilo gužve na prodajnim mestima „Državne lutrije



Poslednja sedmica je izvučena krajem oktobra prošle godine i dobitak je iznosio oko 1,5 miliona evra. S obzirom na to da u ovom kolu potencijalni dobitak iznosi čak 3,9 miliona evra, možda čudi to što juče nije bilo gužve na uplatnim mestima „Državne lutrije Srbije“.
- Dan ranije, ma koliki da je potencijalni dobitak, nema gužvi. Ljudi uvek čekaju poslednji čas, pa na dan izvlačenja formiraju kolone i po nekoliko desetina metara. Inače, normalno je da se broj uplata povećava kako i raste, pa pošto je sutra dobitak najveći do sada, verovatno će i gužve biti velike - kaže radnik na jednom kiosku „Državne lutrije Srbije“ u Beogradu.
Malobrojni Beograđani koje je juče bilo moguće videti kako uplaćuju loto nisu bili baš puni entuzijazma.
- Loto uplaćujem skoro pred svako izvlačenje. Međutim, ne igram da bih dobio sedmicu pošto znam da je ona nameštena i već rezervisana za nekoga, već se nadam šestici. Od onog trenutka kad su u igru uključenu računari, mišljenja sam da organizatori sat-dva pred izvlačenje vide sve uplaćene kombinacije. Onda nameste onu koja nije uplaćena ili sedmicu dobije neko njihov - nepoverljiv je Beograđanin Ivan Đaković.
Malo optimističnija bila je njegova sugrađanka Marijana Dragićević.
- Uplatim barem po tri kombinacije svako kolo. Međutim, do sada sam dobio tek nekoliko četvorki. Ipak, mislim da izvlačenja nisu nameštena. Realno, teško je dobiti sedmicu pored toliko mogućih kombinacija - kaže Marijana.
Radnici u novosadskim kioscima kažu da je u poslednje dve nedelje broj uplata uvećan jer i oni koji inače ne igraju loto žele da okušaju sreću.
- Ima onih koji uplate i po deset-dvadeset kolona. Kako raste premija, tako raste i broj uplata. Ali tek treba očekivati gužvu, jer na dan izvlačenja, pogotovo popodne, svi nagrnu - kaže jedna prodavačica na uplatnom mestu lotoa.
Branislav Milojković uplaćuje samo jednu kolonu i tako svakog kola, uz obrazloženje da je to igra na sreću. Pa ako mu se nasmeši, onda će je imati na jednoj, a ne na tri ili četiri kolone.
- Jednu kolonu igramo nas troje. Jedan daje tri broja, a ostalo dvoje po dva broja. Onaj ko u prethodnom kolu najviše pogodi ima čast da bira tri. U svakom slučaju, ako dobijemo, delićemo na ravne časti. Svaki put pre uplaćivanja imamo ritual koji radimo, čini mi se, nesvesno. Maštamo o tome šta ćemo sa lovom ako dobijemo i uvek različitim ljudima obećavamo kako ćemo ih sve častiti ako dobijemo keš - kaže Milojković.
I u Nišu je udarni dan za uplatu na dan izvlačenja.
- Ma, uvek kad su veliki dobici, ima više igrača. Ima mnogo posla svakog dana, ali na dan izvlačenja je haos. Kao da svi čekaju zadnji trenutak da uplate listiće. Retki su igrači koji igraju sisteme i ulažu dosta para. Uglavnom su to manje uplate sa po desetak i manje kombinacija - kaže Slađana Sajkovski, prodavačica na uplatnom mestu „Državne lutrija Srbije“ u podzemnom prolazu u Nišu.
Na ovom uplatnom mestu pre dve godine je izvučena sedmica.
- Moja koleginica je primila listić na kojem je bila sedmica. Dobitnik se nikada nije pojavio, ali smo posle imali više uplata jer se pročulo da je kod nas svratila Fortuna - kaže Slađana.
Nišlija Milan Stefanović uplatio je juče pet kombinacija.
- Ma, ne nadam se. Igram kao i uvek. Ja u svakom kolu uplaćujem po pet kombinacija. E, kad bih dobio tih četiri miliona evra! Ne znam, sigurno bi mi se promenio život. Ma, prvo bih kupio kuću, stanove - priča ovaj igrač lotoa.



Savremena kontrola
U „Državnoj lutriji Srbije“ uveravaju da ne postoje šanse da je izvlačenje namešteno.
- Mi imamo najsavremenija softverska rešenja i kontrole koje garantuju apsolutnu sigurnost u ovoj igri, tako da su sve priče o nameštanju potpuno netačne i proizvoljne - kažu u „Državnoj lutriji Srbije“.


Dosadašnji loto milioneri
Kolo / iznos dobitka / grad
2008. godina
5. kolo / 167.877.790 / Pančevo
8. kolo / 37.477.560 / Novi Beograd
14. kolo / 62.294.020 / Zemun
15. kolo / 30.000.000 / Beograd
16. kolo / 30.000.000 / Novi Beograd
27. kolo / 119.755.080 / Novi Beograd
34. kolo / 73.232.520 / Novi Beograd
36. kolo / 30.000.000 / Mol
53. kolo / 258.266.230 / Pančevo
2009. godina
5. kolo / 115.312.178 / Banjaluka
* Svi iznosi su u dinarima





Izvor: Blic/D.M
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Ne znaš dal' je muka kada para nemaš, ili ga dobiješ toliko... Ne možeš mirno da spavaš, od rodbine i prijatelja koji bi da se "ogrebu" malo nemaš mira, nikom ne smeš ni da pričaš, a ne znaš ni da li ćeš pare dobiti, ili samo zahvalnicu...
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Nije izvučena sedmica, dobitniku se smeši četiri miliona evra

Nije izvučena sedmica, dobitniku se smeši četiri miliona evra



U jučerašnjem izdanju igre na sreću Loto nije izvučena sedmica. Dobitna kombinacija je, prema podacima Državne lutrije Srbije, 2, 3, 7, 13, 18, 29 i 39.


17778_loto-alo_f.jpg


Popularnu šesticu dobilo je 42 igrača, koji su osvojili po 197.723,81 dinara. Pet pogodaka je imalo 2.480 građana i oni su dobili po 3.348,55 dinara. Skoro 39.000 ljudi je sinoć imalo četiri, a 271.437 tri pogotka.

Državna lutrija je saopštila da je u ovom kolu ukupno uplaćeno 119.297.360 dinara.

Očekivani dobitak za sedam pogodaka u sledećem kolu je oko 4.000.000 evra.



Izvor: Blic/L.T
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Loto: Očekivani fond za sedmicu 4.000.000 evra

Loto: Očekivani fond za sedmicu 4.000.000 evra


U večerašnjem, 18. kolu najpopularnije igre na sreću "Loto" očekivani fond za sedmicu iznosi oko 400 miliona dinara, odnosno četiri miliona evra, a potencijalnom dobitniku se u izvlačenju "osmehuje" najviša novčana nagrada u poslednjih pet godina.

17449_drns--loto-1--foto-svojnovic_f.jpg


U Državnoj lutriji Srbije navode da će ukoliko bude bilo više dobitnika sa sedam pogodaka oni podeliti fond za dobitak.
Ako u današnjem izvlačenju bude postojao samo jedan srećni igrač, to će biti najveći dobitak na "Lotou", veći čak i onog iz 12. kola 2005. godine kada je iznosio skoro 322 miliona dinara, a koji je dugo "držao rekord".

Prema podacima Državne lutrije, poslednji put sedmica iz bubnja izvučena je 30. oktobra 2009. godine i tada je iznosila 144.773.360 dinara.

Tokom prošle godine, pet puta su izvučne sedmice, a najveći iznos bio je u novogodišnjem kolu, odnosno 1. januara 2009. godine, oko 258 miliona dinara.

Broj ostvarenih pojedinačnih uplata za tu igru na sreću raste iz kola u kolo, u skladu sa povećanjem prenesenog fonda za sedmicu.
U poslednjem izvlačenju, u utorak, nagradni fond iznosio je oko 3.850.000 evra, a dobitnika sedmice nije bilo. Šest pogođenih brojeva imalo je 42 igrača, koji su postali bogatiji za 197.723 dinara.

Na pojedinim uplatnim mestima u Beogradu navode da se najveće gužve i redovi građana stvaraju na sam dan izvlačenja, neposredno pred zatvaranje uplatnih mesta.

Kada je reč o redovnosti učestvovanja u toj igri na sreću, anketa Tanjuga pokazala je da pored onih koji redovno igraju, ima i onih koji sreću "oprobaju" samo kad iznos dostigne milionsku cifru.
Penzionerka iz Beograda Mirjana Mićević kazala je da sa svojim mužem godinama igra "Loto", ali ne baš svake nedelje.
"Već 30 godina popunjavam istu kombinaciju složenu od dana rodjenja sina, ćerke, muža, kao i mog datuma. U poslednjem kolu, prvi put u zivotu, dobila sam peticu. Ne smem ni da razmisljam da su nas dva broja delila od miliona", kazala je sagovornica Tanjuga.
Ona je navela da se i njenom sinu svojevremeno "osmehnula sreća" i da je imao šest pogodaka, ali da je u tom kolu bilo više dobitnika sestice pa je za dobijeni novac uspeo da kupi samo farmerke i patike.

Studentkinja Milica Mitrović iz Beograda kazala je da sreću okuša samo kada su u igri veliki iznosi, tako je u prošlom kolu uplatila dve kombinacije, a za naredno izvlačenje jednu više.



Izvor: Tanjug
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top