Sesir profesora Koste Vujica(2012)

Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Da li ste gledali novi domaci film Sesir profesora Koste Vujica(2012)....
Evo ih neki inserti iz filma:




 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
[h=2]Šešir profesora Koste Vujića[/h] Film „Šešir profesora Koste Vujića“, u režiji Zdravka Šotre, snimljen prema romanu Milovana Vitezovića doživeće premijeru u „Sava centru“ posle Nove Godine.

Producent „Košutnjak filma“, Zoran Janković kaže da je slika za film završena i da ce ga bioskopska publika videti najverovatnije odmah posle novogodišnjih praznika.
Poslednja klapa filma pala je početkom oktobra. Posle više od mesec i po dana intenzivnog rada na raznim lokacijama u Srbiji, ekipa filma okupila se u prostorijama „Košutnjak filma“, da proslavi uspešno završeno snimanje i najavi prikazivanje čuvenog „Šešira“ u bioskopima.
Da podsetimo, „Šešir profesora Koste Vujića“, roman o neodoljivoj mladosti Srbije, oličenoj u najslavnijoj generaciji maturanata prve muške gimnazije iz 1885. godine (koja će se ostvariti kao najslavnija naučna i državotvorna generacija u srpskom narodu i njegovoj kulturi) i njihovom legendarnom profesoru Kosti Vujiću, dostigao je sedamnaest izdanja i preko dvesta hiljada primeraka tiraža.
Jednosatna televizijska drama „Šešir profesora Koste Vujića“ koju je Vitezović napisao po motivima ovog romana, snimljena je 1970. godine, sa Pavlom Vujisićem u ulozi profesora Koste Vujića i jedna je od najgledanijih naših televizijskih drama svih vremena.

Smatrajući da ovo delo zaslužuje novu filmsku i televizijsku pažnju i novi tretman koji će doprineti duhovnoj obnovi i novom nacionalnom samopouzdanju, Vitezović i Šotra su napisali scenario za celovečernji bioskopski film.

Uz profesora Kostu Vujića i direktora Đuru Kozarca, uveli su, na svoj osoben način, i druge profesore: istoričara Miloša Zečevića, profesora muzike Stevana Mokranjca, kao drugog glavnog junaka iz redova profesora, profesora predvojničke obuke poručnika kapetana Stanića, čiji je pomoćnik kapetan Živojin Mišić, i samog Milana Obrenovića, kralja bonvivana.

U glavnim ulogama: Aleksandar Berček, Branimir Brstina, Predrag Ejdus, Dragan Jovanović, Zoran Cvijanović, Ivan Bosiljčić, Vojin Ćetković, Vesna Čipčić, Drago Čuma, Aleksandar Srećković Kubura, Marko Baćović, Miloš Biković, Ljubomir Bulajić, Aleksandar Radojičić, Uroš Jakovljević, Nikola Ranđelović, Andrija Daničić, Stevan Piale, Davor Perunović, Mateja Popović, Mladen Sovilj, Tamara Aleksić, Isidora Janković...

Pisac scenarija: Milovan Vitezović, Zdravko Šotra
Reditelj: Zdravko Šotra
Producent: Zoran Janković
Urednik:Slobodan Terzić
Direktor fotografije: Veselko Krčmar
Scenograf: Dejan Andjelković
Kostimograf: Ivanka Krstović
Kompozitor: Željko Joksimović

IZVRO:kosutnjakfilm.rs
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Evo,jos jedan insert iz filma
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Evo kako je bilo na premijeri
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
16.06.2010
Poruka
12
Iskreno, po meni ovaj film treba i vredi videti u bioskopu. Stara verzija sa Pajom je ekstra, ja sam je gledala vise puta, a moja sreca i citala sam, doduse davno, isto kao i "Lajanje na zvezde", i strasno mi je zao sto moje dete nema pojma za knjigu nego samo za film, a t o je ipak krivica odgovornih za obrazovanje sto ovakve knjige ne stavljaju u lektiru nego "Hari Potera". Izvinjavam se ovo je ipak druga tema.
U svakom slucaju za ovaj film vredi ici u bioskop.
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Iskreno, po meni ovaj film treba i vredi videti u bioskopu. Stara verzija sa Pajom je ekstra, ja sam je gledala vise puta, a moja sreca i citala sam, doduse davno, isto kao i "Lajanje na zvezde", i strasno mi je zao sto moje dete nema pojma za knjigu nego samo za film, a t o je ipak krivica odgovornih za obrazovanje sto ovakve knjige ne stavljaju u lektiru nego "Hari Potera". Izvinjavam se ovo je ipak druga tema.
U svakom slucaju za ovaj film vredi ici u bioskop.
Ja sam ga odgledao,film je odlican.....
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.02.2011
Poruka
28
ljudi da li ima neko ovaj film ako ima nek uploaduje na net ali nek odvrne ime i da nepostavlja nigde samo nek meni da link... da skinem . kada skinem nek obrise ja cu ga postaviti ako neko nesme.. ili isto tako za paradu.. neznam cega se plasite???

znate film turneja kad je bio postavljen onaj sto je dobio zatvor.. on kada je postavio ja sam skinuo i posle 5 dana sam postavio i ja..

i sta mi je bilo ??? ziv citav sam . nemogu da vas uhvate tako lako.. jer ajde ako se neko plasi onda ovako:

1.slobodno uploadujte na net da ljudi skinu.
2.kada uploudujete odmah izgasite internet i uradite windows (ili samo ugasite internet)
3.ako hocete i windows da uradite nemojte paliti adsl ..

4.ukoliko je dinamicka adresa sta da vam kazem :D nemojte nista ako nesmete..
 
Član
Učlanjen(a)
16.06.2010
Poruka
12
AppleX verujem da je dobar, vec iz trejlera se vidi da je zanimljiv, mada je to i ocekivano, jer kad pogledas "lajanje..." ista ta kombinacija scenarist Vitezovic + reziser Sotra = urnebesna komedija, ili jos bolje receno vrlo mala odstupanja od samog izvornog dela, tj. knjige. Ali cinjenica da sve sto je Sotra radio u zadnjih par godina nije puno odskakalo od knjiga po kojima je i snimano.
 
Učlanjen(a)
03.11.2011
Poruka
3
@Ultradanijel
Bilo bi extra da nas je više koji tako raznišljamo.Kakva bre autorska prava,pa dali su oni platili potomcima tih velikana,čije su živote ekranizovali?Ne,već su od istinskog patriotizma,napravili lažni ,za veliku kintu.Nažalost mi smo u mnogo čemu poslednji pa i u warezu(čitaj slobodi)
Ako imaš link javi se na PM.Hvala unapred
 
Natrag
Top