Serije

Koja vam je omiljena serija?


  • Total voters
    234
Apsolvent
LEGEND
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
1.439
Po meni, najbolje serije su Crni Gruja (I serijal) i Medijum.
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2009
Poruka
144
Alo alo, Leteći cirkus Montija Pajtona, Tanka plava linija, Crna guja, Zvonili ste milorde, Državnik novog kova - sve su to matore engleske serije koje su bolje od svih Prijatelja, Simpsona i South parkova, a nema ih na listi.
Dalje, kad su u pitanju detektivske serije, Šerlok Holms (u kojoj je Šerloka glumio Džeremi Bret) je meni neuporedivo bolja serija od bilo koje današnje detektivske serije.
Na RTV-u se dva puta prikazivala i stara serija Holokaust, glumili su Meril Strip i Džejms Vuds, to je isto ozbiljna serija, koja je i mnogo nagrađivana, a i meni se lično veoma sviđa.
U principu, prema skoro svemu što je na listi nemam nikakav odnos, ne kao prema ovim dobrim starim koje sam gore spomenuo, a bilo ih je još - Porodica Adams, Mister Bin, Bračne vode,...
Danas prosto nemam živaca da gledam nove serije koje se štancuju sumanutom brzinom, sezona za sezonom, a služe da bi se gledaoci non-stop držali prikovani za tv na kome će se u pauzi između serija (pošto se pušta po 3-4 zaredom (sreda RTL), a i u pauzici u svakoj epizodi) polivati tone reklama. Te serije su jednostavno deo virtuelnog sveta marketinga i prodaje, ponude lažnih ideala gde su svi mladi, lepi, uspešni, atraktivni i moralno ispravni, a da ne pričam kako sve te serije nemaju neku zadnju misao nego su same sebi svrha. Meni je najiskrenije daleko bolje, smešnije i inteligentnije(u smislu inventivnije) kad se celo selo i francuski pokret otpora pali na gadnog debelog Renea u Alo alo ili kad se Pajtonovci sprdaju sa svime čega se dohvate onim njihovim skoro nadrealnim humorom.
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Ne znam da li se neko sjetio serije " Na tajnom zadatku " ?! E, to ja zovem dobrom serijom. Šteta što nema više takvih serija, sada se većina svodi na kompjutersku animaciju, glupe dijaloge......
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Dalje, kad su u pitanju detektivske serije, Šerlok Holms (u kojoj je Šerloka glumio Džeremi Bret) je meni neuporedivo bolja serija od bilo koje današnje detektivske serije.

Hirovit, ekscentrican, aljkav, spreman na tucu, ponekad i opasan po okolinu, ali u isto vreme inteligentan, ostrouman i brilijantan kada je slucaj pred njim. Neponovljiva serija i nikad bolji glumac u ulozi Serloka Holmsa. Sve ostalo su blede kopije (Robert Downey jr.).
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2010
Poruka
17
Only Fools and Horses definitivno najbolja serija svih vremena !!!!!
 
Natrag
Top