SerbianForum radovi - Visual Basic

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
SF Alarm

SF ALARM

Mali alat napravljen u visual basivc programu u serbianforum stilu...Klasican alarm koji vas obavestava zvonjavom u namesteno vreme.......

51190556.jpg
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
SF Gasenje racunara 2

SF Gasenje racunara 2

Mali alat napravljen u visual basic programu u serbijan forum stilu...Alat omogucuje gasenje racunara odmah ili automatsko gasenje u vreme koje sami postavili da se to i obavi....

38392528.jpg
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
SF Notepad 3

SF Notepad 3

Klasican tekstualni editor napravljen u visual basic programu u serbianForum stilu.....Pored osnovnih funkcija koje nudi klasicni notepad program ovaj ima jos opcija menjanja boje pozadine i jos poneku zanimljivu...

17806793.jpg





18789321.jpg
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U principu to bi bilo za sada to.....Nekih sto projekta napravljenih u Visual basic programu u serbianForum stilu....

94775108.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
12.11.2011
Poruka
10
E, imam jedno pitanje...Zasto nikom nece da se otvori moj uploadovani exe visual basic fajl (izuzev onih koji imaju VB)
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
moguce da ti verzija programa ne valja, jesi pokusao sa nekom drugom verzijom?
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Zato što nisi napravio pravi EXE fajl. I ja sam pravio takvu grešku, dok mi Boki71 nije objasnio. EXE se pravi preko programa instalshield, advanced installier(to ja koristim)....pogledaj malo po youtubu tutororijale. ne znam kakav si sa VB, al možeš pogledati i moje tutorijale (u potpisu).
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Zato što nisi napravio pravi EXE fajl. I ja sam pravio takvu grešku, dok mi Boki71 nije objasnio. EXE se pravi preko programa instalshield, advanced installier(to ja koristim)....pogledaj malo po youtubu tutororijale. ne znam kakav si sa VB, al možeš pogledati i moje tutorijale (u potpisu).

Nisi ti mene razumeo lepo ,ocigledno....

U visual basicu moze se napraviti exe bez ikakvih problema pa ja sam ih u ovoj temi napravio preko sto.......a pomocu pomenutih gore navedenih programa moze se napraviti instalacija za programe po zelji....
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U visual basic programu .exe fajl se pravi na sledeci nacin......

posto zavrsili projekat dupli klik misa na My Project....broj 1 a zatim u delu Application...broj 2 mozete datiime projektu,zati i root ime po zelji.....broj 3 te postaviti i zeljenu ikonu za vas exe fajl....broj 4...

100to.jpg


Zatim u delu Compile....broj 5 gde pise Build output patch kliknite misem na dugme Browse....broj 6 te u novom prozoru pronadjite folder Realise (u njega cemo i usnimiti znaci nas exe fajl) u okviru vaseg projekta,obelezite ga misem.....broj 7......te kliknite misem na dugme OK.....broj 8

101rn.jpg


Zatim dupli klik misa na Form1.vb sa desne strane.....broj 9 te u gornjem meniju kliknite misem na File a zatim u padajucem meniju pronadjite i kliknite na ponudjene opcije za usnimavanje projekta (Save Form.....Save All)....broj 10

102bf.jpg


Predstoji jos samo da kliknete misem u gornjem meniju na Build te u padajucem meniju takodje na Build(ime projekta).......broj 11 i dobili ste exe fajl vaseg projekta....

103lj.jpg


Pronadjite u okviru foldera vaseg projekta folder bin i otvorite ga duplim klikom a zatim takodje duplim klikom misa otvorite i folder Realise posto njega odredili za usnimavanje vaseg exe fajla...Posto otvorili folder Realise ugledacete EXE fajl vaseg projekta i duplim klikom na njega mozete i startovati vas projekat.......

104xap.jpg


E sada posto ste dobili exe fajl za startovanje vaseg programa mozete ga izvuci iz realise foldera i staviti u novootvoreni folder.....Duplim klikom misa zatim proverite dali ce se startovati vas program....(u nekim slucajevima ako je u pitanju plejer ili neki kompleksniji program morate uz exe fajl u novootvoreni folder izvuci i par .dll fajla iz realise foldera......

Posto izvukli vas EXE fajl ako zelite praviti instalaciju za vas program tipa ove koju ja koristim,na slici......

snap20111114204104010.jpg


onda to mozete uraditi putem raznih programa u te svrhe....kao na primer,InstallShield,NSIS,Quickins,MSI Builder,InnoIDE,Typhoon,Autoplay menu builder,Ashampoo autoplay menu,Advanced installer......itd a sve zavisi od vaseg ukusa koju vrstu zapravo instalacije zelite.......

To bi bilo to oko EXE fajla u Visual Basicu......
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
ZAKLJUCAVANJE HARD DISKOVA

Mali alat,jednostavan za rad napravljen u Visual basicu u SerbianForum stilu.pomocu njega sa jednim klikom misa mozete zakljucati ili otkljucati hard disk koji naravno zelite.....

26855206.jpg
 
Natrag
Top