Šta je novo?
SerbianForum

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

• Hvala svima na 1 900 000+ postova & 500 000+ tema!

SerbianForum EPG

• Začetnik teme NightWolf
  • Datum pokretanja

Da li koristite SerbianForum EPG?

• Total voters
    141
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
M

mv71mv

Procitah i pogubih se na na forumu za sve vezano za xbmc, ovo za gledanje tv-a je fenomenalno i objasnjeno da samo glup ne moze da ne shvati, svaka cast !!!
Moje pitanje je da li ce biti i Sportklub HD kanali ( mislim na 1, 2 3, 4.. ) , a i neki drugi u HD-u?
Hvala puno

NightWolf

NightWolf

Procitah i pogubih se na na forumu za sve vezano za xbmc, ovo za gledanje tv-a je fenomenalno i objasnjeno da samo glup ne moze da ne shvati, svaka cast !!!
Moje pitanje je da li ce biti i Sportklub HD kanali ( mislim na 1, 2 3, 4.. ) , a i neki drugi u HD-u?
Hvala puno
EPG vec ima za Sport Klubove,ista je programska sema za kanale SD i HD kvaliteta. Ako gledas u XBMC,koristi isti tag za obicne i HD npr. da bi povezao Sport Klub 1 HD sa EPG, u listi stavi kao sto je oznaceno plavom bojom
Kod:
#EXTINF: -1 tvg-name="[COLOR=#0000ff]Sport Klub 1[/COLOR]" tvg-logo="Sport Klub 1 HD" group-title="Sport",Sport Klub 1 HD
U Simple Playeru ces morati rucno izabrati tag za HD kanale. Ides na Open Playlist/desni klik na kanal/Channel Settings/i pod EPG name nadji odgovarajuci tag za taj kanal

M

mv71mv

EPG vec ima za Sport Klubove,ista je programska sema za kanale SD i HD kvaliteta. Ako gledas u XBMC,koristi isti tag za obicne i HD npr. da bi povezao Sport Klub 1 HD sa EPG, u listi stavi kao sto je oznaceno plavom bojom
Kod:
#EXTINF: -1 tvg-name="[COLOR=#0000ff]Sport Klub 1[/COLOR]" tvg-logo="Sport Klub 1 HD" group-title="Sport",Sport Klub 1 HD
U Simple Playeru ces morati rucno izabrati tag za HD kanale. Ides na Open Playlist/desni klik na kanal/Channel Settings/i pod EPG name nadji odgovarajuci tag za taj kanal
Hvala Nightwolf puno, sve razumeo.

Koristim Xbmc i jedino sto ne znam gde da nadjem spisak streamova ( samo mi to jos fali ), nesto sam nasao ali ne znam koji deo da upisem...napisi mi neki primer :)
Boki71 je sve objasnio stim da onaj deo gde treba da se ubaci stream nije ( sto je verovatno negde objasnjeno ali nema teorije da ga nadjem ).
Da li je to ovo:
Kod:
[FONT=Courier New][SIZE=2]rtmp://$OPT:rtmp-raw=rtmp://tv.tvsector.com/live/z050224.stream  swfUrl=http://www.tvsector.com/wp-content/uploads/jw-player-plugin-for-wordpress/player/player.swf  pageUrl=http://www.tvsector.com/comedy-central-hd  tcUrl=rtmp://tv.tvsector.com/live timeout=10 [/SIZE][/FONT]
Jos ovo da resim pa da vidim da li funkcionise :)
hvala jos jednom

Poslednja izmena od urednika:
NightWolf

NightWolf

Hvala Nightwolf puno, sve razumeo.

Koristim Xbmc i jedino sto ne znam gde da nadjem spisak streamova ( samo mi to jos fali ), nesto sam nasao ali ne znam koji deo da upisem...napisi mi neki primer :)
Boki71 je sve objasnio stim da onaj deo gde treba da se ubaci stream nije ( sto je verovatno negde objasnjeno ali nema teorije da ga nadjem ).
Da li je to ovo:
Kod:
[FONT=Courier New][SIZE=2]rtmp://$OPT:rtmp-raw=rtmp://tv.tvsector.com/live/z050224.stream  swfUrl=http://www.tvsector.com/wp-content/uploads/jw-player-plugin-for-wordpress/player/player.swf  pageUrl=http://www.tvsector.com/comedy-central-hd  tcUrl=rtmp://tv.tvsector.com/live timeout=10 [/SIZE][/FONT]
Jos ovo da resim pa da vidim da li funkcionise :)
hvala jos jednom
Strimovi svima fale,to je ono najteze naci. U svakom slucaju ovde imas temu tome posvecenu Internet Radio i TV pa vidi dal tu ima nesto za tebe. Sto se tice strimova gdje se ubacuje u listu,evo ti primer kako treba da izgleda

Kod:
#EXTM3U
#EXTINF: -1 tvg-name="RTS 1" tvg-logo="RTS 1" group-title="Srbija",RTS 1
ovde ubaci strim
#EXTINF: -1 tvg-name="RTS 2" tvg-logo="RTS 2" group-title="Srbija",RTS 2
ovde ubaci strim
.
.
.
itd.

boki71

boki71

Uz duplu Anu...
Administrator
jel moze dopuna kanala......nesto skandinavaca,malo engleza,turaka i rusa....:???:

Mogu kreirati spisak zelja......:beee:,nije vise od pedesetak kanala.....:)

za ex yu lokalne mi netreba......:beee:

jel moze dopuna kanala......nesto skandinavaca,malo engleza,turaka i rusa....:???:

molim te boki, sta bi ti sa EPG za ruske kanale?:roll: ovo nam ne treba....sa tim ces jedino rusku falangu navuci na taj .xml fajl....bolje je da se kompletira komplet unistream i komplet ex-yu podrucje....:yea:

NightWolf

NightWolf

Hehe...napravi spisak zelja i posalji,pa cemo viditi sta je moguce a sta ne. Sto se tice Engleza tu nece biti problema,za Turke ce biti tesko a i slabo to ko gleda tako da njima bezveze ne pretrpajemo epg ,Ruse mislim da bi trebalo ubaciti ali samo sportske kanale jer druge niko i ne gleda al ajd prvo da vidim na koje kanale otprilike mislis,sto se tice Skandinavaca na koju zemlju konkretno mislis jer kod njih isti kanali imaju npr. 2-3 zemlje a razlicit je program.

@Thomas Muller Ex-Yu je poprilicno vec popunjen a lokalce mislim da ne treba ni ubacivati, sto se tice ovog oko Rusa oni vec imaju EPG adresu za komplet njihove kanale tako da nema brige.

chazy2910

chazy2910

Član
Evo ovako druze ruski sportski kanali bili bi odlicni u epg
Kod:
НТВ-ПЛЮС Спорт 
   НТВ-ПЛЮС Баскетбол
               НТВ-ПЛЮС Футбол  
      НТВ-ПЛЮС Футбол 2 
  Спорт 1
 НТВ-ПЛЮС наш футбол
I velika pohvala za EPG odlicno...:bafghjd: