SerbianForum EPG za XBMC

Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
Hoce li biti u skorije vreme EPG???
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
25.09.2013
Poruka
9
Ko ima resenje za epg, ja sam ubacio ovu liniju D3 EPG.
Ali nista ne radi u xbmc,ako neko moze da odgovori hvala unapred.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Ko ima resenje za epg, ja sam ubacio ovu liniju D3 EPG.
Ali nista ne radi u xbmc,ako neko moze da odgovori hvala unapred.

Resenja postoje ,zahvaljujuci kolegi uredniku Nightwolf koji je odradio vrhunski posao za 400 domacih i stanih kanala... :yea:..Nemogu bas sa sigurnoscu reci ali se nadamo da ce narednih dana biti omoguceno svim korisnicima foruma koriscenje istog,kada se zavrsi krecenje....:beee:

Uostalom videcemo,toliko za sada.....malo strpljenja,nadamo se pozitivnom rezultatu pod uslovom da se sklope neke kockice...

Gj8bl5OJ.png
 
Učlanjen(a)
03.01.2012
Poruka
4.258
Evo EPG adresa koju su mnogi trazili u zadnje vrijeme,hvala Serbian Forumu sto nam je to omogucio

Kod:
http://epg.serbianforum.org/epg.xml

koje tagove za kanale trebate koristiti mozete naci ovde

Kod:
http://epg.serbianforum.org

EPG za domace i strane kanale.....

Yv06lhEVCy.png


cULRWdE.png


LJeAcbut.png
 
Učlanjen(a)
25.09.2013
Poruka
9
Hvala vam puno za epg,radi savrseno.
Jedini posao imam da promenim neke nazive kanala u mojoj listi,posto sam primetio ako nije isti naziv
kanala na listi i epg nema ucitavanja epg sadrzaja.To je zanemarljiv posao posto nemam puno kanala na listi.
Hvala jos jednom za vas rad.
Sve najbolje pozdrav.
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
Sve pohvale NightWolfu, boki71 te Poverenje 0 za ulozen trud i znanje oko XBMC multimedije....
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Hvala vam puno za epg,radi savrseno.
Jedini posao imam da promenim neke nazive kanala u mojoj listi,posto sam primetio ako nije isti naziv
kanala na listi i epg nema ucitavanja epg sadrzaja.To je zanemarljiv posao posto nemam puno kanala na listi.
Hvala jos jednom za vas rad.
Sve najbolje pozdrav.

Da .....moraju se imena kanala priulagoditi datim tagovima i onda funkcionise super......uradicu tutorijal o koriscenju epg i podesavanju u listi kod kanala druge vremenske zone .....
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
USKLADJIVANJE SerbianForum EPG SA LISTOM U XBMC

Posto ste postavili u vas XBMC Serbianforum EPG adresu potrebno je istu i uskladiti sa vasom listom kanala da bi naravno Epg funkcionisao kako treba.Vec smo napomenulu da je u XBMC izgled liste sledeci...

#EXTM3U

#EXTVLCOPT:http-user-agent=SerbianForum
#EXTINF: -1 tvg-id="RTS 1" tvg-name="RTS 1" tvg-logo="RTS1" group-title="Srbija",RTS1
Strem TV kanala.....

#EXTVLCOPT:http-user-agent=SerbianForum
#EXTINF: -1 tvg-id="RTS 2" tvg-name="RTS 2" tvg-logo="RTS2" group-title="Srbija",RTS2
Strem TV kanala....

#EXTVLCOPT:http-user-agent=SerbianForum
#EXTINF: -1 tvg-id="RTS SAT" tvg-name="RTS SAT" tvg-logo="RTS SAT" group-title="Srbija",RTS SAT
Strem TV kanala...

Potrebno je zatim pomocu notepada ili notepad ++ programa otvoriti vasu listu kanala i podesiti da vam tagovi (imena kanala) iz serbianforum EPG...broj 1,a koga imate na adresi....

Kod:
http://epg.serbianforum.org/

budu potpuno isti i u vasoj listi i to u delu tvg-id i tvg-name ....broj 2 (ovde posebno obratite paznju na razmake,mala slova i da vam u listi ime kanala iz tagova bude u navodnicima...)...dakle da se uklapaju imena kanala iz serbianforum epg sa vasom listom...

0R6dA.png



Dalje u listi ostala mesta su namenjena za tV logo cije ime mora vam biti u listi potpuno isto...broj 3,kao sto je i zeljeni logo u folderu sa logoima ....broj 4

AM7Cw.png


U delu group-title mozete pod navodnicimas upisati recimo drzavu ciji je kanal (u mom slucaju za RTS 1 je to Srbija)...broj 5 a zatim na samom kraju iza zareza upisite ime kanala kako ono zelite da se pojavljuje u vas XBMC u Live TV delu.....broj 6

sr0IYK27.png


Donjired u listi sluzi za upisivanje strima od zeljenog televizijskog kanala......broj 7...

VvRYN6DCja.png


Kada zavrsite do kraja sa kreiranjem liste mozete je usnimiti u .m3u formatu...

Sto se tice vremenskih zona da bi vam epg funkcionisao kako treba za sve EX Yu kanale i kanale iz zapadne evrope potrebno je stajati u listi samo tvg-id="pa zatim ime kanala" ili umesto njega upisati tvg-shift="pa zatim ime kanala"....broj 1



LurkImC.png


Kod Sky paketa i Engleskih kanala i Skandinavskih potrebno je umesto pomenutog tvg-id= da vam bude tvg-shift=1 a zatim u navodnicima ime kanala.....

Ldf4E.png


Kod Al Jazeera i Arapskih paketa kanala potrebno je umesto pomenutog tvg-id= da vam bude tvg-shift=-1 as zatim u navodnicima ime kanala.....

rzWISDR25.png


Tako podesena lista i uskladjena sa vasim EPG funkcionisace odlicno i imacete ispravnu zeljenu satnicu u svakom trenutku i raspored programa za zeljeni kanal....

Naravno kako ubacuju se u EPG novi kanali sa drugim vremenskim zonama,bice obavestavani korisnici kako da uskladjiju sa listom....

U svakom trenutku mozete dopunjavati vasu listu,editovati... na nacin tako sto cete je otvoriti pomocu Notepad ili Notepad ++ programa te posto uradite promene, usnimite tako sto cete recimo u notepadu u gornjem meniju kliknuti misem na opciju File a zatim u padajucem meniju izabrati i Save....Zatim resetujte bazu kanala u XBMC na nacin sto cete izabrati u delu SYSTEM.....broj 1,kliknite misem na Settings....broj 2

9CoKR3X.png


U novom prozoru kliknite misem na Live TV....broj 3

Ii7Xqv.png


Sada je potrebno izabati General deo....broj 4 i kliknuti misem na opciju Reset the PVR databaze.....broj 5.

G5BKS2w.png


Ugasite zatim vas XBMC i posto ga ponovo startujete bice ucitani svi naknadno dodani tv kanali u vasoj listi i mozete pristupiti istima i gledati ih....

U principu to bi bilo to oko postavljanja i podesavanja Live TV dela i SerbianForum EPG u XBMC media centru.
 
Član
Učlanjen(a)
21.04.2012
Poruka
116
Svaka cast za tutorijal, samo ako moze jedna mala sugestija, da se ovo "u zagradama ime kanala" promjeni u pod navodnicima ime kanala, jer vjerujem da ce neki shvatiti bukvalno bez obraćanja paznje na slike i onda ce doci do pitanja zasto mi ne pise ime kanala itd. :) jos jednom, svaka cast na ovom i ostalim ranijim tutorijalima
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Svaka cast za tutorijal, samo ako moze jedna mala sugestija, da se ovo "u zagradama ime kanala" promjeni u pod navodnicima ime kanala, jer vjerujem da ce neki shvatiti bukvalno bez obraćanja paznje na slike i onda ce doci do pitanja zasto mi ne pise ime kanala itd. :) jos jednom, svaka cast na ovom i ostalim ranijim tutorijalima

I posle kazu lako je praviti i pisati tutorijale...:beee:....pocinjem da lapim u mlade godine.....:roll:.....stavljam navodnike a pisem zagrade......hihihihi

Hvala na sugestiji,ispravljeno.......
 
Natrag
Top