Serbian forum sa i bez www.

Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Slučajno sam naleteo na neke linkove tema na forumu koje su date bez www. prefiksa (ako ne postoji domen bez www. prefiksa, server je obično konfigurisan da vrši preusmeravanje na domen istog naziva koji ima taj prefiks, ali nije baš uvek tako) i vidim da mi ponovo traži login!!!

Ispada da se radi o dva različita foruma, pa bih molio za objašnjenje.
Vidim da domen bez prefiksa ima 2 IP adrese (od kojih je samo jedna ista kao za domen sa prefiskom), pa je možda u tome problem, ali nemoguće da postoje 2 kopije foruma sa sinhronizovanim sadržajom takve da svaka zahteva posebno logovanje.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
... i vidim da mi ponovo traži login!!!Ispada da se radi o dva različita foruma.

Pa sto nisi postavio da vidimo gde je taj post,da neko proveri o cemu se radi,ovako moze samo da nagadjamo,sta je u pitanju.Taj prefiks sto si reko nije ni potreban,ako je neko odradeo ubacivanje linka sa URL komandom,sto je ovde sasvim lepo objasnjeno:

serbianforum.org/help/bb-codes,. . .-Stranica bez prefiksa ,Klikni link levo...

Medjutim ,ako ti posle skoka trazi ponovni Login,onda je malo cudno.Ili kolacici nisu dobro podeseni ili neko napravio redirekcionu stranicu ,da ti pokupi password,stari trik za koji sam cuo,mada ne verujem.
Hehe,ala bi zanimljivo bilo da neko kopirao sajt i ti se ulogujes u njegov mali licni kucni forum,o ala taj uziva.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Nije problem sa redirekcijom, i kad ukucam "serbianforum.org" traži mi novu šifru ako sam pre toga ulogovan na "www.serbianforum.org" (imam tako u Safari speed dial-u).

Evo sad ću da probam obrnuto, da se izlogujem sa www.serbianforum.org, ulogujem na serbianforum.org pa da vidim da li će onda za ovaj sa previksom da mi traži login.

EDIT: Probao sada u Firefox-u, kad se ulogujem na "serbianforum.org", za "www.serbianforum.org" mi ponovo traži login (verovatno se većina loguje na domen bez prefiksa pa nema problema sa ovim apsolutnim linkovima bez prefiksa).

Meni je ostala navika da nigde ne mešam varijante sa prefiksom i bez njega jer npr. Apach ta dva domena tretira kao različita, osim ako se ne stavi alias ili redirekcija.

Izgleda da je jedino rešenje da se ulogujem na oba domena sa čekiranom opcijom pamćenja korisničkog imena i šifre (do sada tako samo na domen sa prefiskom, jer mi nije ni padalo na pamet da postoji domen bez prefiksa, pa sam mislio da je u pitanju neki problem ili greška).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
OK, hvala, skontao sam da je rešeno čim mi je tražio login na klik u speed dial-u :)
 
Natrag
Top