Seckanje videa u XBMC?

Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
172
Poz svima. Samo da pitam ovde nesto. Procitao sam celu ovu temu, svaka cast ljudima na trudu i iscrpnim objasnjenjima vezanim za xbmc. I sam ga koristim 2 godine ali sam naisao na problem koji ne mogu da resim. Instalirao sam frodo12.2 i do jutros je radilo ok ali kako sam ga punio raznim repozitorijumima, addons-ima poceo je odjednom da secka video, koju god pustim listu iz navi-x ili icefilms ili bilo cega drugog, cak se i strelica misa uspori nenormalno Cistio sam kes, menjao sva video podesavanja, (nacin kodiranja, vertikalna sinhronizacija) jedino da nije do ati catalist drajvera (koristim 11.5), mada jutros je sve radilo. Par puta sam instalirao i deinstalirao xbmc i svaki put por drugacijim uslovima pocne da secka video. Na 11 edenu rc2 ne secka mada neki dodaci ne rade, zato sam i presao na 12.2. Hvala unapred na odgovoru.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
420
Poz svima. Samo da pitam ovde nesto. Procitao sam celu ovu temu, svaka cast ljudima na trudu i iscrpnim objasnjenjima vezanim za xbmc. I sam ga koristim 2 godine ali sam naisao na problem koji ne mogu da resim. Instalirao sam frodo12.2 i do jutros je radilo ok ali kako sam ga punio raznim repozitorijumima, addons-ima poceo je odjednom da secka video, koju god pustim listu iz navi-x ili icefilms ili bilo cega drugog, cak se i strelica misa uspori nenormalno Cistio sam kes, menjao sva video podesavanja, (nacin kodiranja, vertikalna sinhronizacija) jedino da nije do ati catalist drajvera (koristim 11.5), mada jutros je sve radilo. Par puta sam instalirao i deinstalirao xbmc i svaki put por drugacijim uslovima pocne da secka video. Na 11 edenu rc2 radi sve. Hvala unapred na odgovoru. Masina nije slaba.
Da sad ne bi lupali da imaš konflikte sa add- onima ,da ti je memorija keš loša,promeni verziju xbmc....
Lepo iščitaj log od xbmc pa ćeš verovatno naći sam,uporedi ga sa eden verzijom...
Sam svoj majstor ,za 2 godine koršćenja sigurno si mu ušao u pore ,naravno ako te je zanimalo..
log imaš ovde C:\Users\*****\AppData\Roaming\XBMC\xbmc.log
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
172
Hvala. Naravno da imam neka neophodna znanja. E sad jedino sto ne mogu da provalim je sledece. Kako pod istim podesavanjima cas ide tecno a cas secka video nebitno da li je navi-x icefilm, mashUp, 1channel itd, probao sam sa 12.0 , 12.1, 12.2 i nije mi jasno sta je problem. Nije do konekcije, 4mbit/s, nije do racunara, menjao sam i ati catalist drajvere, sa frodo 12 nemam iskustva pa sam zato postavio pitanje, mozda je neko imao slican problem, vidim da se ljudi zale na audio problem sa frodom... Isto se desava i na cistoj instalaciji xbmc, bez ijednog addon-a, menjao sam sva video podesavanja, nacin renderovanja, discekirao (DXVA2) akceleraciju, discekirao sync playback to display (to je pravilo probleme kod druga na njegovoj masini) ali kod mene ne mogu da resim problem ceo dan.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
172
Samo da javim, s obzirom da imam asus xonar dg cackao sam Audio output device i Passthrough output device: isprobavao razne kombinacije i resio problem, ipak je bilo do nacina na koji frodo dekodira audio signal (drugacije od eden verzije) a samim tim je pravio problem i sa niskim frejmrejtom prilikom video reprodukcije. Cisto sam napisao da ako neko ima slican problem ne luta kao ja.
 
Član
Učlanjen(a)
02.03.2010
Poruka
156
Pozdrav, moj problem je sto mi streamovi serija sjeckaju, konkretno Big Bang Theory, posto je kvalitet 720p a meni je brzina neta 3,5Mbs. Da li postoji neki addon gdje su serije sa losijim kvalitetom pa da mogu nesmetano gledat. Hvala
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
21.09.2011
Poruka
1.067
1CHANNEL je najbolji kada biras sa kog sajta da strimuje, izaberi gorilavid ako ima. Nije los kvalitet sa malom brzinom interneta
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.04.2013
Poruka
25
Nakon podizanja sistema , ponovo sam instalirao xbmc, međutim kad ga pokrenem, nakon instalacije izađe mi poruka: Error: Unable to creat GUI. Exiting.
Zna li neko šta je po sredi?
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
Pokusaj izbrisati "skriveni" folder c:\Users\........\AppData\Roaming\XBMC\ i zatim ponovo pokusati instalirati

pre toga ucini ga vidljivim , ovako >>>
ukljuciti.jpg
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
Nakon podizanja sistema , ponovo sam instalirao xbmc, međutim kad ga pokrenem, nakon instalacije izađe mi poruka: Error: Unable to creat GUI. Exiting.
Zna li neko šta je po sredi?

pretpostavljam da imas NVIDIA graficku na kompu....to ces resiti da odes na sajt od NVIDIE i skines poslednji drajver za tvoju verziju graficke.....onda mora biti sve OK....
 
Natrag
Top