Seckanje neta

Učlanjen(a)
18.09.2014
Poruka
111
Imam problem sa internetom koji me prati od kako sam prešao sa Telekom na SBB operatera. Povezan sam preko kablovske na internet. Upload mi je oko 2 Mb/s a download oko 30 Mb/s. S vremena na vreme konekcija se prekida pa se posle 10-ak sekundi ponovo vrati. Izaziva probleme tokom samog boravka na internetu, a i tokom igranja. Pozvao sam SBB, tamo su mi rekli da instaliram neki program preko kog ću da balansiram upload speed na oko 1.8 Mb/s, što sam i učinio, međutim, kada to uradim meni se odjednom zaledi slika na ekranu i moram da restartujem kompjuter. Na internetu sam potražio nešto i to što sam našao sam i probao međutim bez uspeha... Pomoć?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Imam problem sa internetom koji me prati od kako sam prešao sa Telekom na SBB operatera. Povezan sam preko kablovske na internet. Upload mi je oko 2 Mb/s a download oko 30 Mb/s. S vremena na vreme konekcija se prekida pa se posle 10-ak sekundi ponovo vrati. Izaziva probleme tokom samog boravka na internetu, a i tokom igranja. Pozvao sam SBB, tamo su mi rekli da instaliram neki program preko kog ću da balansiram upload speed na oko 1.8 Mb/s, što sam i učinio, međutim, kada to uradim meni se odjednom zaledi slika na ekranu i moram da restartujem kompjuter. Na internetu sam potražio nešto i to što sam našao sam i probao međutim bez uspeha... Pomoć?

U onome sto sam ja video iz tvog posta imas 63 aktivna procesa u task menadzeru
po meni je to ipak previse!
Trebalo bi da vidis da li ti nesto vuce konstantno net!
Ako imas skajp ili steam ukljucen da ti se pali sa kompom ili neke druge programe poiskljucuj to nema potrebe da ti se to podize zajedno sa winom pri paljenju kompa!!
Otvoro task menadzer sa donje desne strane imas resource monitor klikni na njega pa u gornjem delu imas network klikni na to prosiri taj tab na dole uslikaj pa postavi ovde ili u temi koju si zapoceo!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272

Koliko ja vidimtaj open vpn ti najvise vuce net!
Idi na startu search kucaj msconfig u tab services>stikliraj hide all microsoft services i poiskljucuj sve osim antivirusa i drajvera koje imas tamo!U tabu startup isto tako poiskljucuj ono sto ti ne treba n prime skype updater ili java updater i tome slicno!
Ili uslikaj oba taba pa okaci slike ovde!
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Ili te ovi iz SBB-a lazu.Ja sada imam 71 aktivnih procesa,pa nemam nikakvih problema sa netom.
 
Učlanjen(a)
18.09.2014
Poruka
111
Pozdrav ljudi opet :D,
Rečeno mi je da ne update-ujem network adapter da ne bi dolazilo do tog seckanja interneta, pa je sada manje-više sve okej, ali kao da su mogućnosti interneta ograničene, ili se tako meni čini, pa mi laguje u igricama, a i ponekad tokom surfovanja interneta.. Šta činiti?
 
Natrag
Top