Savskim nizvodašima

Član
Učlanjen(a)
14.05.2011
Poruka
223
Dragi naši savski nizvodaši!


Kukali ste i plakali, neki i boga molili, u proteklim godinama bojeći se da će rijeka Sava presušiti. Da će voda presahnuti i vi da bi ostali bez riba, medija za plovidbu, ali i dobrih izgovora sa područja Ribickih priča.



p9180414.jpg



p9180416.jpg




Neznam koliko vas je "onaj gore" čuo, ali mi , koji smo uzvodno od vas jako dobro smo čuli vaše jadikovke, molbe i strahove.



p9180417.jpg



p9180419.jpg




Imajuči ljudsko srce u sebi koje je počelo da nas tjera naprijed, sažalismo se na vaše kuknjave, sakupismo se mi sa područja Zagreba i "oni" iz Dežele i odlučismo:



p9180420.jpg



p9180422.jpg




Već nekoliko mjeseci neimaste dovoljno vode u rijeci Savi (gledano i usporedivano prema stanovnicima Podunavlja) i nisu baš uzaludne vaše kuknjave. Drugim rijecima OPRAVDANE SU.



p9180423.jpg



p9180424.jpg




Stoga svima vama nizvodno od nas šaljemo dodatne količine savske vode kako bi mogli:

a) ploviti i tamo gdje do sada nemogaste

b) loviti ribu koja se iz naših krajeva otisnula u turizam koristeći bujicu vode

c) prestanete konačno kukati da nemate dovoljno vode



p9180427.jpg



p9180428.jpg




Moramo vam napomenuti da vam šaljemo isključivo vodu Savskog sliva i nijednu drugu, nadalje ne šaljemo vam:

- frižidere
- veš mašine
- olupine automobila i sl. prometnih prometala
- TV i slicne uredaje, jer oni i kod nas imaju nekakvu vrijednost.



p9180429.jpg



Također Vam ne šaljemo vreće napunjene smećem, PVC boce, otpad koji ne znamo gdje bismo stavili pa ga bacamo u rijeke



p9180430.jpg




Prema tome vam savjetujemo da se blagovremeno pripremite na našu pošiljku dodatnih količina vode rijekom Savom i da ubuduće ne kukate i patite. Imajte povjerenja u nas da vas nećemo iznevjeriti ili vam uskratiti savsku vodu.


p9180431.jpg



p9180434.jpg




P.S. Ako mi ne vjerujete pogledajte dobro priložene fotografije. Snimljene su na Savi u Zagrebu.


p9180436.jpg



:)
 
Natrag
Top