savetujte se sa profesionalcem ,rigips monterom i dekoraterom

Član
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
277
Ako nije bitno kako ce izgledati mozda da to deca odrade; grafiti i sl. :)
Okupi par prijatelja,uz hladno pivo i rostilj i malo peska,kreca i cementa izgledatce odlicno! :)
 
Član
Učlanjen(a)
14.02.2012
Poruka
2
postovanje,treba mi savet u vezi sa potkrovljem kuce.Treba da uradim plafone i kosine pa me interesuje sa kojim materijalom je bolje.Mislio sam izolaciju stiroporom od 10cm i posle rigips ali se dvoumim jer jedan moj prijatelj je radio isto kao ja samo mesto rigipsa za finis stavljao stirodul
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Po meni, tvoja zamisao uopšte nije loša. Stiropor je dovoljno debeo, dobar je izolator, a regisp će sve to fino da prekrije.
 
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
2
Vidite , nosači se uglavnom tiplovima učvršćuju za plafone ili zidove , dok kod tavanski prostorija se koriste visilice koje se pričvršćuju za drvene elemente konstrukcije , rogove i grede .
Što se tiče izolacije 10 cm staklene vune saq parnom branom i jednim slojem ploča je malo . Lično radfim sa 15 cm staklene vune i sa duplim slojem , ili kako kažu još duplom lagom .
Na kosinama i na tavanima obično je standard da se elementi konstrukcije cdk profili montiraju na 40 cm razmaka , a ne kao za ravne spuštene plafone 60 cm .I ploče se slažu na bok.Kada se montira jedan sloj , on se zašpakla pa se preko njega montira drugi sloj .
Pukotine se pune sa akrilnim kitom koji se inače farba , i koji trpi stalne oscilacije do 10% .
Lično mislim da je uzrok svih vaših problema široko postavljena konstrukcija i odsustvo još jednog sloja ploča .

ZA UBUDUCE ... OVO JE POGRESNO POSTAVLJANJE GIPS KARTON PLOCA

razmak izmedju metala na plafonu mora biti 50 cm tako da jednu plocu zahvata 5 metala..duzina ploce je 2 m
u tvom primjeru ploca je naopako okrenuta i posle dolazi do pucanja sastava
 
Član
Učlanjen(a)
26.03.2013
Poruka
221
Postovanje,zelim da odradim spusteni plafon sa rigipsom,a zidovi su malterisani.... posto se prvi put susrecem sa rigipsom,doduse gledao sam kako se to radi (onako u prolazu),mene zanima samo jedna stvar; kako popuniti sastav izmedju zidova (malter) i plafona (rigips)da nebi doslo do pukotine...kako staviti mrezicu :da prelazi preko maltera i rigipsa ili samo preko rigipsa,stisnuta do maltera...ili postoji nesto specijalno u za to...Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
13.05.2010
Poruka
2
danas sa jednim klikom mozes videti sve sto vas zanima posto proizvodjaci prave film za obuku
sto se tice tekozvane folije potrebno je puno skupog alata i iskustva tako da ne savetujem nikom da
ad-hok ulazi u to jel sam materijal je veoma veoma skup i nije za igranje radije se igrajte sa gipsom
to je daleko jeftinije i potrebno je malo vise preciznosti i geometrije i rezultat je vise nego ok
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2010
Poruka
2
Pozdrav, u kuci imam karatavan visine 3m i planiram da ga spustim uz pomoc gipsanih ploca na nekih 2.5m (radio bih sopstvenim snagama jer nisam pri parama da placam majstore). Da li bi neko mogao da me uputi sta mi je najbolje ciniti u tu svrhu, da li je moguce visilice srafiti holšrafima direktno na gredu (grede se pomalo naziru), pa onda CD profile dovesti na zeljenu visinu i na njih srafiti gipsane ploce? Ukoliko ovo nije moguce, uputite me na koji nacin da izvedem spustanje plafona, svaki savet je dobrodosao.
 
Učlanjen(a)
12.10.2014
Poruka
5
Pozdrav,
treba mi da uradim 50 m/2 pokrovlja a i sobe planiram da radim sa suvim malterom.
Interesuje me gde mogu najjeftinije da dodjem do materijala jer u mom kraju je malo vise slan (mslim skup).
 
Učlanjen(a)
09.12.2011
Poruka
2
Zdravo !
Hoću da "malo" uljepšam podrum tako što ću da postavim gips table i na plafonu i na zidovima.Interesuje me da li prilikom postavljanja table postavljam jednu do druge (da se dodiruju ) ili pravim neki razmak između njih .Ako se radi sa razmakom koliko iznosi taj razmak.
Pozdrav!
 
Natrag
Top