Saveti za organizaciju nezaboravnog i pristupačnog letovanja

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978

Saveti za organizaciju nezaboravnog i pristupačnog letovanja

Avanturisti po prirodi ne vole tuđe organizacije i kada je sve na jedan klik, jer tu avanture onda i nema.

10638486676448f5a319776568344191_v4_big.jpg

Foto: Promo

Malo istraživanja, traženje preporuka, traženje jeftinijih solucija, nepredviđene okolnosti koje zabavljaju, pa čak i malo prepuštanja slučaju, sve to čini jedno putovanje nezaboravnim i lepim, a evo nekoliko saveta kako se ono može organizovati uspešno i pristupačno, uz dosta uštede.

Kako pronaći jeftine avio karte?

Kada birate neku dalju destinaciju, let avionom bi trebalo da se podrazumeva iz mnogo razloga. Sigurnije je, brže je, udobnije je, ostaviće vam više energije za samo lutanje određenom destinacijom i biće vam isplativije. Danas nije nedostupno ići avionom bilo gde, jer postoje jeftine avio karte i vrlo luksuznim aviokompanijama. Kako do njih?

Bilo koja aviokompanija da je u pitanju, jeftine avio karte nećete dobiti ukoliko budete tražili danas za sutra. Letovi i putovanja bi trebalo da se organizuju mesecima unapred, pa da i karta bude rezervisana bar mesec do dva pre poletanja. Tako će njena cena biti neverovatno niska. Pored toga, postoje charter letovi, koji su pristupačni i nestvarno jeftini, kao i aviokompanije koje nude jeftine avio karte svuda u svetu. Važno je da konsultujete internet pretraživač i pronađete let do destinacije koju posećujete, a uz malo truda ćete pronaći one koji su verovatno i ispod budžeta koji ste planirali da odvojite. Ako, pak, krećete svojim kolima, imamo jedan važan savet za vas:

Obezbedite automobilu kvalitetne letnje gume

Od aviona do automobila linija je veoma tanka. Dok se mnogi odlučuju za avion, kraća putovanja, pa i neka duža, mnogi ipak ostvaruju svojim automobilom. Nekada zbog straha od aviona, nekada zbog nepostojanja odgovarajućih letova, a nekada i zbog avanture. U takvim slučajevima je važno misliti na dve stvari, da su letnje gume na automobilu kvalitetne i uredne/ispravne i da je urađen veći servis na autu.

Uz urađene kompletne provere, odrađene potrebne zamene, dobre letnje gume, bićete sigurni i vi i svi putnici, što olakšava sam put i oslobađa od stresa. Jer avanture jesu svraćanja na neplanirana mesta, upoznavanje novih ljudi, kultura, novi gradovi, ali nisu stresovi izazvani kvarovima ili lošim letnjim gumama, zato pamet u glavu i auto kod majstora!

Organizujte prevoz do aerodroma

Kada smo već kod automobila i aviona, jedna posebna pogodnost da uživate u putovanju od samog početka jeste da imate prevoz do aerodroma. Kako su oni uglavnom udaljeni i više stotina kilometara, nekada treba preći nekoliko gradova do prvog aerodroma, a i u okviru velikih gradova je potrebno vremena doći do njih, prevoz do aerodroma rešava mnogo problema – ne maltretirate druge da vas voze, ne razmišljate gde da ostavite svoj auto i koliko će to da vas košta, smanjujete troškove, jer prevoz do aerodroma, pa makar to bio i međunarodni prevoz uvek manje košta od onog u sopstvenoj režiji svojim ili nečijim automobilom.

9521051836448f5a336a87269054720_v4_big.jpg

Foto: shutterstock/ Denis Belitsky

Isplanirajte turu putovanja unapred

Internet i društvene mreže nam danas omogućavaju sve, pa čak i da vidimo kakvo je vreme zaista u bilo kom gradu sveta, kako su ljudi tamo trenutno obučeni, šta vole da jedu, gde su najveće gužve... Sve to može da vam posluži da organizujete jednu turu poseta, šetnji i uživanja na putovanju, ali prema vašim zahtevima i željama. Malo istraživanja, malo raspitivanja, usputno popisivanje i plan za nove avanture je gotov dok ste rekli "keks“!

(B92)
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Problem sa tekstom su dva. Prvi je da turisti već sve znaju pa je tekst zabadava a drugi je da oni koji ne putuju text je opet zabadava. To se zove kvaka 22 :);):);):) :bfghb: :bfghb: :bfghb: :bfghb: :bfghb: :bfghb: :bfghb: :give_r: :give_r: :give_r:
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Može da bude, al' ne mora da znači. Iznenadio bi se koliko ljudi ne zna sve to, veruj mi. :give_r:
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Ne bih znao jer slabo putujem. Nikada me nije interesovalo da negde idem samo da mi "pozadina" vidi puta. JER uvek se moraš vratiti..;););););) :bfghb: :bfghb: :bfghb: :bfghb: :bfghb: :bfghb: :give_r: :give_r:
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Moj život je bogat samo ako imam žlata i dijamanta njihovo putovanje mi ne treba. Kako se živi u Parizu šab me gabri. Šta rade Rimljani šab me gabri. Kakvo je vreme ne Krfu šab me gabri. Zanima me kakvo je vrem ođe đe sam ja. To da te putovanje obogaćuje je iluzija. Obogaćujete te samo ako si u stanju da napišeš kompoziciju ili naslikaš remek delo ili izmisliš prenos elektriciteta bez žice ili parnu lokomotivu ili nuklearčicu :):):) ili ideš svaki dan na trening kung fua takve stvari te obogaćuju a ne putovanja. To samo stvara iluziju ko onaj Hari Poter kada gleda u ono ogledalo pa vidi sebe na sedmom nebu a u stvari je jadan i bedan i šonja i kilav i dronjav i nikakav .... :bfghb::bfghb::bfghb::bfghb::bfghb::bfghb::bfghb::bfghb::give_r::give_r::give_r::give_r:
 
Učlanjen(a)
25.02.2021
Poruka
11
Supruga i ja, sad sa djecom a prije braka sami. Sa malo para, dan dva prije puta se dogovorimo gdje idemo. Nista ne planiramo mjesec dva unaprijed. I uvjek nam super bude.
Primjer, kad smo jedne prilike trazili po netu gdje bi u Srbiju mogli da odemo, ugledamo sliku sa izvora Lisine i u glas kazemo idemo ovde
 
Natrag
Top