Savet u vezi laserskog štampača

Učlanjen(a)
29.03.2013
Poruka
82
Pozdrav dragi moji forumaši.
Na poklon sam dobio laserski štampač HP LaserJet P1102.
Pošto se u veoma niskom procentu rezumem u štampače, molim Vas da mi napišete da li je dobro da kupujem toner za navedeni laserski štampač pošto štampač neću svaki dan koristiti. Moje potrebe su takve da ću štampati u nepravilnim vremenskim intervalima (npr. sutra 8 listova, zatim za 3 meseca i tako dalje ili u drugačijim vremenskim intervalima).
Da li toner može da "zapekne" (kao što se dešava sa bojom u kertridžu štampača koji nisu laserski) tako da postane neupotrebljiv nakon određenog perioda ili može da traje dugi niz godina?
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Pozdrav dragi moji forumaši.
Na poklon sam dobio laserski štampač HP LaserJet P1102.
Pošto se u veoma niskom procentu rezumem u štampače, molim Vas da mi napišete da li je dobro da kupujem toner za navedeni laserski štampač pošto štampač neću svaki dan koristiti. Moje potrebe su takve da ću štampati u nepravilnim vremenskim intervalima (npr. sutra 8 listova, zatim za 3 meseca i tako dalje ili u drugačijim vremenskim intervalima).
Da li toner može da "zapekne" (kao što se dešava sa bojom u kertridžu štampača koji nisu laserski) tako da postane neupotrebljiv nakon određenog perioda ili može da traje dugi niz godina?

Pa pazi moras racunati na to da ce se tokom vremena to mastilo u toneru osusiti tako da posle par meseci nece hteti da stampa sto bi rekli zapekne od neupotrebljavanja!
Tako da i ako nemas nista da stampas bar 1 nedeljno odstampaj 2-3 stranice bilo sta pa makar posle te listove i bacio!

Sto se samog tonera tice jeftinije ti je da taj toner kada se istrosi odneses na dopunjavanje pod uslovom da se moze dopunjavati!A ako ne onda ti ne gine kupovina novog stim da ako kupujes toner daces za toner vise nego sto taj stampac vredi!

Cene tonera

Kod:
http://www.eponuda.com/toneri/hp-ce285a-toner-cena-203413

Drajvere za taj stampac mozes skinuti odavde!

Kod:
http://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/HP-LaserJet-Pro-P1102-Printer-series/4110394/model/4110303
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Ne mogu ti dati savet ali mogu podeliti svoje iskustvo sa laserskim stampacima.
Imao sam Lexmark e120 (vrhunski stampac za kucnu upotrebu) a sada imam Kyocera FS-1040.
I sa jednim i sa drugim mi se desavalo da ne stampam po par meseci i nista se nije desilo.
Moje misljenje je da bi problem bio ako je stampac u prostoriji gde ima dosta vlage. Ne znam kakav toner ima tvoj stampac, ali znam da je kod Lexmarke120 bila mana, jer posle punjenja toner nije bas najsrecnije zatvoren, pa mozda moze prah da povuce vlagu pa da tu nastane problem.
Ali je svakako najbolje, ako si u mogucnosti, da primenis ovo sto ti je Komsija76 predlozio.

Edit: Dopuna za Lexmarke120 je bila 1000 dinara, dok me za Kyocera stampac kosta oko 1500 din, stim sto posle punjenja izvucem oko 2000 strana teksta.
 
Učlanjen(a)
09.10.2016
Poruka
3
Nemas problem sa "zapecivanje" jednostavno drugaci je nacin printanja. Kod laserski pecat, toner u sustini ti je prasak koj se nanosi na hartiju, koj potom prolazi niz pecku I pezi boju na hartiju.
Nadam se da sam ti pomogao.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Natrag
Top