Savet oko hidroforske pumpe

Član
Učlanjen(a)
15.10.2009
Poruka
211
Ima li neki majstor za ovu temu da me posavetuje,bio bih zahvalan?Došlo vreme da menjam stari hidrofor posle 37 godina.Za to vreme sam promenio dve pumpe.Prva je bila petostepena "Jastrebac"(ne sećam se koji model),služila oko 17 godina i ova sad druga "elektrokovina" 20 godina.Kupio sam novi prohromski kazan 130l.Ova "elektrokovina",je počela da zaglavljuje negde u ležaju elektromotora.Ja sam to privremeno razradio VD 40,ali već dvaput staje motor u mesec dana i izgleda da je pitanje dana kad će otkazati.Remont mi se ne isplati,jer košta kao polovina pumpe,a to mi je i majstor rekao.E sad,pošto su sad neke novije pumpe izašle tipa "Pedrolo",da li neka od tih može da zameni ovu.Ja sam nešto našao ali nisam siguran ova je u pitanju https://najpovoljnijialati.rs/shop/...pa-wpem-7002-r-elektro-maschinen-35170021300/ ,može li ta na hidroforski kazan?
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Meni je podrum vikendice tokom jake kiše ili naglog topljenja mnogo snega bivao pun vode koja se slivala sa obližnjeg brda. Pumpa je duže stajala u vodi dok ne dođem i ispumpam vodu iz podruma. Nekoliko puta sam skidao motor i rasklopljenog sušio duže u rerni na nižoj temperaturi. Onda je tako počela da glavi jer su zarđale i potrošile se kuglice oba lagera. Odneo sam motor majstoru i zamenio je lagere, i sve je bilo OK. Nije ni izdaleka koštalo koliko pola pumpe.
 
Natrag
Top