Savet koji program koristiti za video montažu ?

Učlanjen(a)
26.03.2013
Poruka
50
Pozdrav,

Ja koristim Corel Video Studio X7 za montažu, ali sada tražim neki program u kome mogu da korigujem velicinu filma, na primer, ako napravim film dužine 6 sati, da korigujem veličinu na, na primer, 650 MB ... a u Corel Video Studio X7 bi mi film od 6 sati zauzimao preko 5 GB i više....

Ako znate neki program voleo bi da ostavite link od download-a i crack..
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Pozdrav,

Ja koristim Corel Video Studio X7 za montažu, ali sada tražim neki program u kome mogu da korigujem velicinu filma, na primer, ako napravim film dužine 6 sati, da korigujem veličinu na, na primer, 650 MB ... a u Corel Video Studio X7 bi mi film od 6 sati zauzimao preko 5 GB i više....

Ako znate neki program voleo bi da ostavite link od download-a i crack..
Mozda ti od ovih neki pomogne:
Kod:
http://www.besplatniprogrami.org/video-programi/
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
Nekad sam na lokalnim TV stanicama nalazio da koriste Adobe Premiere.

EDIT: Pa kakav kvalitet će da ti bude ako 6 sati sabiješ u 650MB??? Pogledaj malo da film od prosečnih 90 min sabijaju na 800-900MB, onda izračunaj sam. I to ako je 720p. 1080p zauzima obično duplo više.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ni jedan format ne moze da sabije kao MP4, ako se uradi ljudski. Bit rate i frame control su esencijalni da bi se dobio film koji zauzima malo mesta na hardu, a pri tome je poprilicno "gledljiv".

Ovo naravno ne moze svako da uradi jer je tehnika prekrivena velom tajne,
evo vam praktican primerak kako se serije kompresuju.
Samo gledajte epizode u MP4, posto su 3GP uz ruku na srce prilicno jadne.
Kod:
http://o2tvseries.com/search/list_all_tv_series
Znaci samo mp4 uz prevode sa odgovarajuces foruma, i u formi ste.
***
Znaci dragi clanovi razna cuda ima na serbianforum.org , a ovo je samo vrh ledenog brega.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Ovo naravno ne moze svako da uradi jer je tehnika prekrivena velom tajne...

Nije nikakva tajna, nego se radi o višestrukim prolazima, pri čemu se u prvih nekoliko prolaza detaljno analizira svaka scena i algoritam određuje koliki bitrate će za koju scenu koristiti. Za manje dinamične scene koristi se manji bitrate, a za one dinamičnije veći bitrate.
Postoje posebna podešavanja koja utiču na algoritam, ali za to treba i znanja i iskustva, ili naći po specijalizovanim forumima objašnjenja onih koji imaju iskustvo.
Takođe, u principu se bolji rezultat dobija sa komercijalnim alatima, i to onim najskupljim, jer možemo pretpostaviti da je ono što zaista valja (mislim na algoritme za analizu i kompresiju) autor nekome prodao, a ne postavio negde kao open source alat.

I za ovakav posao treba monstrum od računara da bi se uradilo za pristojno vreme, a da kvalitet bude vrhunski, posebno za FullHD.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Dragi @kobayashi ..izvinjavam se sto sam greskom napisao da ne moze svako ovo, stamparska je greska u pitanju. Moze to svako to da uradi, to je kin-dim ..samo napred ..znaci opet se izvinjavam sto sam ovo napisao, sta se moze stari se :D
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Nema problema, ja sam i hteo da kažem da ne može svako, i tu si bio u pravu u ranijoj poruci, nego sam mislio na to da nije tajna jer tu nema ništa skriveno.

Naravno, postoje one male tajne, slično kao i u kulinarstvu, pa i ovde neko mora odraditi ko zna koliko desetina filmova da bi bio siguran da neka podešavanja zaista daju najbolji mogući kvalitet.

Kod promenljivog bitrejta je zaista problematično ako se nema zaista brz računar sa dovoljno memorije, a kad se postavi zahtev za minimalnim fajlom uz što veći kvalitet, plus više prolaza za analizu, ume da potraje, ali je i rezultat odličan ako je polazni fajl perfektan.
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2011
Poruka
980
Ja ipak mislim kad neko postavi dobru epizodu dali serije ili filma u dobroj kvaliteti oko 500 megabajta i ja skupim 10 epizoda sa freemaker dvd i spoijim zajedno i kvalitetet nije super uvjek ali ako stavim 3 epizode ili 5 onda je kvalitetet puno bolji.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Brate ja sam nabavio dobar konverter i sada sve videe koje skinem ili napravim sabijem neke skoro i za 40% u mp4 format pa čak i one koje su već u mp4 format i ne gubim ništa u kvalitetu ali zato dobijem mnogo bolju kilažu. Tako i ti snimiš kako snimiš i onda ga nekim konvertorom sabiješ i to ti je to. Skinuo sam ful MathTutor (bez statistike) debeo 23.6 Gb i sada ga sabio na 12~13 GB isti kvalitet.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2009
Poruka
277
Odličan konverter! Podržava bukvalno svaki postojeći format, sa bilo kojeg uređaja.
Moram ostaviti link ka sajtu, jer ne može da se skine torrent, mora preko magnet linka.
Valjda nije problem...
Kod:
https://thepiratebay.org/torrent/10490002/Aiseesoft_Total_Video_Converter_Platinum_v7.1.30_Incl_Crack_[Tor
 
Natrag
Top