Saver za centralno grejanje u kući

Učlanjen(a)
29.01.2010
Poruka
103
Pritisak u sistemu održavam od 1.3 do 1.7 . Da li sam u pravu ? Imam kotao na ugalj. Na koliko ispuštate vazduh iz sistema ?
 
Učlanjen(a)
16.02.2010
Poruka
112
Mada je kod mene jednom prokuhala peć i bilo je na 4 i nije ništa puklo imao sam vjerovatno sreće ali 1,5 je optimalno.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Minimum pritiska za kotao je 1,4 bara,a najbolje je kada radi na 1,8 bari.Znaci kada dopunjavas sisterm idi slobodno do 2 bara i sacekaj da se malo smiri sve u sistemu i ispusti vazduh na svaki radijator pomalo i tako ce ti i sici na 1,7 do 1,8 bari.Jednom godisnje u toku sezone,kada je toplije,pa manje grejes,iskljuci pumpu,pa na onaj zadnji zavrtanj ispusti vazduh i iz pumpe,jer i tu moze biti ponekad vazduha.Normalno zatvori ventile i ispred i iza pumpe dok ovo radis.
 
Učlanjen(a)
16.02.2010
Poruka
112
Obavezno kad napuniš sistem ispusti vazduh pa ponovo dopuni sistem jer ostanu džepovi zraka i ne dopuni se sistem skroz meni je jednom tako prokuhalo jer nije bilo dovoljno vode jer nisam ispuštao zrak iz svih radijatora nego samo na posljednjem u nizu misleći da će to biti dovoljno.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Obavezno kad napuniš sistem ispusti vazduh pa ponovo dopuni sistem jer ostanu džepovi zraka i ne dopuni se sistem skroz meni je jednom tako prokuhalo jer nije bilo dovoljno vode jer nisam ispuštao zrak iz svih radijatora nego samo na posljednjem u nizu misleći da će to biti dovoljno.
Mora,mora iz svih pomalo.Ako i nema nije na odmet proveriti.
 
Natrag
Top