Satelitska TV i kljucevi

Učlanjen(a)
17.10.2013
Poruka
20
Trebam jednu pomoch,

Radi se opet o risiveru vu+ zero 4k i tv samsung tv model code le40b530p7wxxh(na ovaj model ima Anynet+ i setiran je kao ukljuchen).
Sa dalinskim od vu+(kad TV nije ukluchen) mogu da ukljuchim(upalim da radi) vu+ i dalinski radi do momenta kad se ukljuchi TV i nakon toga dalinkinski od vu+ vishe ne funkcionira. Ako iskljuchim TV iskluchuje se i vu+. Ako iskljuchim Anynet+ onda mogu kad iskljuchim TV da koristim daljinski od vu+ opet.
Ako su ukljucheni oba vu+ i TV onda mogu sa daljinskim od TV da podeshavam vu+.
Juche ne znam shta sam uradio i daljinski od vu+ je radio, juche iskljuchio TV i vu+, jutros kad sam probao da ukluchim preko dalinski od vu+ mozhe samo da ukljuchi vu+ i nakon toga opet kad se ukljuchi TV daljinki od vu+ je neupotrebliv.
Znam da mu smeta signal od TV, i verovatno da treba da se podesi daljinski od vu+ ali pitanje kako da podesim ????

Probao sam da iskljuchim Anynet i od TV prvo posebno, onda i od vu+ isto posebno, a i oba dva sam iskluchio i opet ista stvar ne radi vu+ daljinski.

Isto tako daljinski od TV radi na vu+, ali poshto je dosta star mnoge dugmichi skoro da ne rade, pa zato trazhim nekako ovaj novi daljinski od vu+ nekako da proradi na vu+.

Hvala unapred
 
Učlanjen(a)
15.11.2014
Poruka
41
Moja preporuka da iskljucis cec na Vu-u i ispogramiras daljinski od Vu-a da ti pali/gasi TV i menja av izvor.
 
Učlanjen(a)
17.10.2013
Poruka
20
Moja preporuka da iskljucis cec na Vu-u i ispogramiras daljinski od Vu-a da ti pali/gasi TV i menja av izvor.
Iskljuchio sam CEC na Vu-u i to odmah, ali ovo drugo kako da programiram daljinski to mi nije poznato, ima neke korake na netu ili ako mozhesh pishu tu na forumu.
Problem je u sam TV, poshto kad sam premestio vu+ na drugo mesto(HDMI kabel i satelitski prikljuchak sam iskljuchio) u istu prostoriju i kad TV je ukljuchen(dakle samo kad je TV ukljuchen imam problema) opet daljinski ne fukcionishe(crveni se lampica znachi daljinski radi, ali signal izgleda da ne mozhe da stigne do vu+ neshto ga sprechava i mislim da je sam TV u pitanje.)

Probao na drugi TV daljinkski radi bez problema.
Isto radi i preko webif kad ukucam ip adresu u neki browser i od datle rade sve njegove komande na onaj virtualni daljinski.

Dakle problem se javlja ssamo kad se ukljuchi TV, onda stane da radi daljnski od VU+.
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
17.10.2016
Poruka
1.028
Procitaj ovo:

Kod:
https://www.samsung.com/hr/support/tv-audio-video/kako-upotrebljavati-anynet-plus/

Poanta cijele price je: ako koristis anynet+ sto je samo Samsungov fancy naziv za HDMI CEC, moras koristiti daljinski od televizora, ostali prestaju sa radom dok je ta opcija ukljucena.
Ako ti se ne svidja daljinski od tv onda moras iskljuciti te opcije na uredjajima koje koristis jer ce daljinski od tv u suprotnom preuzeti njihovu ulogu. Ako uredjaji nisu spojeni hdmi kabelom i tako dzaba krecis.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
25.12.2020
Poruka
129
Поздрав.
Мало сам читао ову тему и видим да и дан данас има професионалаца, што се тиче сателитске ТВ. Занима ме следеће:
Комшија живи на селу и гледао би углавном канале из Србије и спортске канале. Који рисивер препоручујете за сателитску, да би могао да гледа закључане канале и како се крећу цене?
Како данас функционише све то, иде ли преко картица, card sharing или нешто треће?
Да ли се нешто може наћи/скенирати за џабе или је паметније платити некоме ко се тиме бави? Какве су цене?
И на крају, колико је овакав начин гледања канала легалан?
Хвала унапред.
 
Učlanjen(a)
15.11.2014
Poruka
41
C$ nije legalan nacin gledanja usput kada bi se bavio time internet je neophodan, cene su sarolike od kineskih red velicine 5-6€ godisnje do ozbiljnijih servera 40-tak € godisnja pretplata.

Da komsija razmisli o legalnoj pretplati na Total TV ili mSat ako nema internet bolje mu je to resenje.
 
Učlanjen(a)
25.12.2020
Poruka
129
C$ nije legalan nacin gledanja usput kada bi se bavio time internet je neophodan, cene su sarolike od kineskih red velicine 5-6€ godisnje do ozbiljnijih servera 40-tak € godisnja pretplata.

Da komsija razmisli o legalnoj pretplati na Total TV ili mSat ako nema internet bolje mu je to resenje.
Има неких 2-3 GB на телефону, које иначе не троши ни на шта. Колико треба интернета тачно за то? Можете ли мало детаљније, колико је нелегално, као торенти (које код нас на Балкану нема ко не гледа и то без проблема) или како? Мислим, реално гледано, боље 40 € него 120 € :)
 
Član
Učlanjen(a)
23.08.2010
Poruka
45
Tih brate 2-3 gb nemozes vidjeti naslov filma a kamoli da ga pregledas jer se to trosi ko na struju kad upalis grijalicu nelegalno normalno da jeste a imam druga u Njemačkoj gleda bez problema samo nemoj elementum i slicne programe a cs idi normalno sa savjetom da uzmeš vpn kao zastitu ili ipvanish sretno
 
Učlanjen(a)
25.12.2020
Poruka
129
Tih brate 2-3 gb nemozes vidjeti naslov filma a kamoli da ga pregledas jer se to trosi ko na struju kad upalis grijalicu nelegalno normalno da jeste a imam druga u Njemačkoj gleda bez problema samo nemoj elementum i slicne programe a cs idi normalno sa savjetom da uzmeš vpn kao zastitu ili ipvanish sretno
Не контам баш то. Чини ми се да није морало толико гигабајта да иде на сателитску или је то сад нешто ново? Која је онда поента, боље гледати IPTV (ко већ има гигабајта на претек)?
Значи, што се тиче легалности, ту је у рангу са торентима :)
А има ли неких кључева, глупости, да може без Интернета?
 
Natrag
Top