Satelitska TV i kljucevi

Član
Učlanjen(a)
28.11.2009
Poruka
7.686
Ne znam puno, veruj mi. Bavim se time samo toliko, da sebi priustim zadovoljstvo gledanja zakljucanih kanala ! Vidim da si "znalac" i postujem tvoje znanje i interesovanje, ali ovde je vaznije, kako doci do dobre c linije, nego znati kako sve to funkcionise ! ;)
 
Učlanjen(a)
09.02.2014
Poruka
193
Ne znam puno, veruj mi. Bavim se time samo toliko, da sebi priustim zadovoljstvo gledanja zakljucanih kanala ! Vidim da si "znalac" i postujem tvoje znanje i interesovanje, ali ovde je vaznije, kako doci do dobre c linije, nego znati kako sve to funkcionise ! ;)

Slazem se da je najteze naci pravu liniju,bilo to free ili pay.

Poslano sa mog M5 Note koristeći Tapatalk
 
Član
Učlanjen(a)
28.11.2009
Poruka
7.686
jel' mi se to pomera antena ili se pomeraju sateliti, uvek moram da pomerim antenu zbog boljeg signala :)
 
Učlanjen(a)
01.05.2011
Poruka
297
događa se to i meni s vremena na vreme ... ako nisi dugo bio pored antene, možda bi trebao malo dotegnuti šrafove
 
Učlanjen(a)
01.05.2011
Poruka
297
Koju karticu za PC koristite, odnosno sta je najbolje momentalno na trzistu da stavim oscam..
Pitanje mi nije jasno. PC sat. kartica (sa drajverom) je potrebna za gledanje, uopšte, satelitskih kanala na PC-u. Oscam je poseban cardserver&emulator za deljenje i dekriptovanje skremblovanih kanala putem cs-a i softcam.key-a. Pored pc satel. kartice potrebno je da instaliraš neku od dvb-s aplikacija (player-a) poput dvbdream, dvb viewer, progdvb, smartdvb, altdvb,... . Te aplikacije koriste razne plugin&emulatore i cardservere. vPlug je plugin&emulator (takođe i NWemu) koji uz pomoć softcam.key-a otvara neke skremblovane kanale uz pomoć ključeva, tu mislim na kanale enkriptovane u biss-u, irdeto2, tandberg, viaccess, ... powervuemu je takođe plugin&emulator koji uz pomoć softcam.key-a (ključeva) otvara kanale enkriptovane u powervu i compel-u koji može da radi i autoupdate (au). Kao plugin&cardserver za dvb-s aplikacije najčešće se koriste hadu (cccam), acamd (cccam&newcamd, gbox, camd35), flycccam (cccam), dvbjcam (cccam, newcamd), ... i oni se linijama kao klijenti povezuju putem interneta (udaljeni) ili direktno (lokalni) putem kabla, sa samostalnim cardserverima poput cccam, oscam, ncam, gbox, newcamd, multics, fausto, vPlugServer, ... OSCam je samostalni cardserver&emulator i najčešće korišten jer se koristi i kao server i kao klijent i koristi različite protokole, dekriptuje veliki broj različitih enkripcija a time i mogućnost deljenja velikog broja kartica i poseduje velike mogućnosti u podešavanjima kako bi radio besprekorno. oscam se najčešće koristi na linux platformama ali radi i na drugim pa čak može i na windows-u ...
što tiče satelitskih pc kartica , po meni su najbolje tbs najnovijih generacija a ima ih različitih u zavisnosti od potreba ...
 
Natrag
Top