Satelitska TV i kljucevi

Učlanjen(a)
06.02.2016
Poruka
45
ako vam treba linija nije problem :)
@darkon, hvala na objasnjenju, uspeo sa da nadjem neke linije.
svaka cast e sad 1 liniju nemogu koristiti vise ljudi zajedno lose radi secka ako gledaju istovremeno
sa oscama moze ako se podesi ali pokazuje koliko ih ima ...
ako imas neku viska posalji cisto da vidim !
koristim enigmu 2 sa njom je lako sa emu
 
Učlanjen(a)
01.05.2011
Poruka
297
danas nisam bio lenj već sam se popodne zainatio i konfigurisao FlyCccam bez ičije pomoći, koji mi radi k'o zmaj iako ga više neću koristiti jer imam bolja rešenja od ovog FlyCccam-a. Konfig. je takav da dobijam i detaljan info o serveru , koliko ima karti, koje provajdere, itd... kao što sam to imao i u drugim plugin-ima, nekih i prikazanih
Ukoliko nekoga interesuje kako radi PowerVuEmu (autoupdate) na satelitskim kartama, spreman sam napraviti mali tutorijal u ovom delu sa svim potrebnim fajlovima iako je i to skoro 4 godine stara priča koja će uskoro biti završena kao i tandberg ...
 

Prilozi

  • Flycccam_13E.jpg
    Flycccam_13E.jpg
    146,6 KB · Pregleda: 32
  • Flycccam_13E-b.jpg
    Flycccam_13E-b.jpg
    150,9 KB · Pregleda: 31
Učlanjen(a)
01.05.2011
Poruka
297
... a sada brišem flycccam a razlog je jednostavan. u flycccam-u ti može biti aktivna samo jedna c-linija i to prva, bez obzira koliko ih god imaš upisanih u .cfg fajlu. to što imaš u toj prvoj liniji to možeš i koristiti u zavisnosti od kartica t.j da li su prave ili lažne, aktivne ili neaktivne; ostale linije su neupotrebljive - statične. zato postoje drugi plugin-i koji u istom trenutku mogu raditi sa četiri ili više aktiviranih c-linija t.j na kojoj je ECM bolji automatski se koristi ta linija čim prestane ili bude lošiji odziv, uključi se druga, treća ili četvrta ... ovaj flycccam se nekad kupovao i tad bi mogao koristiti i više c-linija, ali su brzo propali jer su se pojavili ubrzo besplatni (free) plugini a i kvalitetniji. eto toliko o flycccam-u a ko ga voli - nek izvoli ;) a za mene kako sam rekao :assassin: ide u smeće :D
 
Učlanjen(a)
01.05.2011
Poruka
297
nije problem, samo da sastavim šta treba od fajlova i napravim nekoliko screenshot-ova. koju dvb-s aplikaciju koristiš na pc-iu?
ja ću napraviti za dvbdream i za smartdvb jer ima nekih razlika ... takođe trebaće mi malo vremena da proverim validnost emmkeys-ova jer ih ima dosta koji su istekli ...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
01.05.2011
Poruka
297
Mali tutorijal o mogućnosti gledanja skremblovanih kanala u PowerVu enkripciji na satelitima 16E, 4.8E, 0.8W i 15W putem satelitskih PC (HD) kartica i emulatora PowerVu Emu.

DVB Dream v3.xx


1. instalisati najnoviju verziju A/V codecs LAV Filters ili najbolje K-Lite Package Standard sa VideoHelp sajta (_*ttps://www.videohelp.com/software/sections/codecs), jer on je kompatibilan i najbolje radi sa PowerVuEmu.
2. raspakovati .zip fajl i najvažnije fajlove iz raspakovanog foldera: PowerVuEmu.mod (ova ekstenzija se primenjuje jedino za DVB Dream), PowerVuEmu.ini i Softcam.key kopirati u folder "Modules" koji se nalazi u glavnom direktorijumu vaše DVB Dream aplikacije. Fajl PowerVuEmu.dll izbrišite !!! Napomena: Softcam.key fajl sam kreirao samo sa ubačenim EMMkeys za sve pakete koji se mogu pratiti na satelitima u Ku bandu, bez ECM ključeva koji ćete sami pronalaziti po ovom tutorijalu ! :D
3. sada možete pokrenuti DVB Dream i podesiti vašu satelitsku antenu na 4.8E gde i ima najviše kanala koji rade u PowerVu i to na frekv. 12149 H 27500, 12418 H 27500 (SIS Live), 12303 H 25547 (Arqiva), 12322 V 27500 (Disc.Europe) i 12360 V 27500 (Disc.Networks). kada je to uradjeno, otvorite-kliknite npr. na kanal Animal Planet Europe (12322V27500), sada u gornjem meni-u (layeru) izaberete klikom tab "Modules", tu ćete videti PowerVu Emu 3.7.1. klikom na njega otvoriće vam se prozor od emulatora. klikom na "Options" izaći vam meni gde treba da čekirate "Active", znači da aktivirate PowerVuEmu. u prozoru tab ECM će vam pisati kao na slika_1.



kliknite na tab EMM i čekirajte prazno polje "Active" (slika_2), PowerVu autoupdate je počeo sa radom i morate sačekati dok emulator na osnovu EMMKey- iz Softcam.key ne pronađe validne ECMKeys 00 i 01 od kojih je jedan aktivan dok drugi može biti ili stari ili sledeći ECMKey (slika_3).
Pronađeni ECMKeys će biti automatski zapisani u vašem Softcam.key tako da kod sledećeg izbora nekog kanala iz tog paketa će se odmah otvoriti.




kada pronađe validne ECMKeys 00 i 01 to će videti na dnu prozorčića pojaviće se i slika na kanalu. Sada možete odčekirati t.j. isključiti autoupdate i vratiti se na tab ECM gde se u prozorčiću vide svi parametri kao i dekriptovan ECM (slika_4). Ukoliko vam ECMKey prestane biti validan, postupak sa EMM ćete ponoviti i dobiti ponovo validne ECMKeys.



Prozor PowerVuEmu možete skloniti klikom na "x" u gornjem desnom uglu i ukoliko želite da prekinete rad PowerVuEmu ponovo kliknete na "Modules" izaberete PowerVu Emu 3.7.1 i u prozoru u "Options" deaktivirate emulator.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

SmartDVB:

1. instalisati najnoviju verziju A/V codecs LAV ili najbolje K-Lite Package Standard sa VideoHelp sajta (_*ttps://www.videohelp.com/software/sections/codecs), jer on je kompatibilan i najbolje radi sa PowerVuEmu.
2. raspakovati .zip fajl i komletan folder "PowerVu Emu 3.7.1" prekopirate u "Plugins" folder koji se nalazi u glavnom direktorijumu vaše SmartDVB aplikacije. Fajl PowerVuEmu.mod izbrišite !!!Napomena: Softcam.key fajl sam kreirao samo sa ubačenim EMMkeys za sve pakete koji se mogu pratiti na satelitima u Ku bandu, bez ECM ključeva koji ćete sami pronalaziti po ovom tutorijalu ! :D
3. sada možete pokrenuti SmartDVB i namestite vašu satelitsku antenu na 4.8E gde i ima najviše kanala koji rade u PowerVu i to na frekv. 12149 H 27500, 12418 H 27500 (SIS Live), 12303 H 25547 (Arqiva), 12322 V 27500 (Disc.Europe) i 12360 V 27500 (Disc.Networks). kada je to uradjeno, otvorite-kliknite npr. na kanal Animal Planet Europe (12322V27500), sada u gornjem meni-u (layeru) izaberete klikom tab "Plugins", tu ćete videti PowerVu Emu 3.7.1. i ceo postupak i sve ostalo dalje je isto kao i kod DVB Dream-a. (slika_5).



Povoljnost SmartDVB je što možete izabrati titlove na jezicima koji su omogućeni!!!

Uživajte dok još traje PowerVu u ovom modu algoritma jer noviji se ne mogu više dekriptovati (bar javno!!!)
 

Prilozi

  • PowerVuEmu.3.7.1.zip
    671,3 KB · Pregleda: 16
Poslednja izmena:
Natrag
Top