Saren ekran,problem sa grafikom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
69
Imam WinXP SP2 i graficku Nvidia GForce 8600 GS.Sinoc su mi se na ekranu pojavile zute i bijele kockice i racunar je prestao da odgovara na bilo kakve komande(iako je muzika nastavila da svira,povremeno stekajuci).Nije reagovao na Power na tastaturi pa sam ga restartovao dugmetom na kucistu.Poslije toga se vise nije mogao upaliti.Stigne do onog trenutka kad se treba pojaviti kursor,nekad izbaci plavi ekran a nekad ne,i restartuje se.Usao sam u Safe Mode i deinstalirao graficku jer sam predpostavio da je nesto do nje.Nakon toga se racunar normalno upali ali izgleda malo cudno.U prilozima sam dodao screenshotove na 32b i 16b 1024x768 rezoluciji i 16b 800x600.Ako pokusam instalirati graficku,izbaci se neka greska(ne mogu da se sjetim koja)i nakon toga se opet ne moze upaliti racunar.Pokusao sam pokrenuti Ubuntu sa CD-a i on je bio u potpunosti israfiran,pa nisam obarao sistem jer sam predpostavio da nece pomoci.Da li mislite da je graficka stradala ili bi moglo da bude nesto drugo u pitanju?
 

Prilozi

  • 16bx.JPG
    16bx.JPG
    15,9 KB · Pregleda: 56
  • 32bx.JPG
    32bx.JPG
    15,5 KB · Pregleda: 56
  • 800x600.JPG
    800x600.JPG
    18,9 KB · Pregleda: 52

Sky

Član
Učlanjen(a)
05.10.2009
Poruka
1.647
Moras za to da posetis servis....imas problem koje ne mozemo da ti ovde preko foruma odgovorimo.......
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
udji u safe mod ,diskonektuj se sa interneta i iskeniraj dobro komp anti virusom i malwareom . ja sumnjam da si negdje pokupio worma ( crva) i da ti on to radi. kad iskeniras vrati se u normal mod i iskeniraj jos jednom i tek se onda konektuj ponovo na net.
 
Član
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
69
U medjuvremenu sam oborio sistem,a te srafure je radio i dok se dizao sistem,pa cak i u BIOS-u je one linije mijenjao sa nekim slovima.Da je virus,ne bi se vidjele srafure na Windows logou dok se racunar pali,jer tu se Windows jos nije digao a samim tim ni virusi jos nisu aktivni.U svakom slucaju,hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
probaj spojit na drugi monitor i ako možes ikako testiraj grafu na drugom racunalu.

Ja mislim da ti je monitor riknuo tj. poceo je rikavat
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Idi na sajt nVidia-e i nadji adekvatan driver za tvoju graficku kartu, odnosno mozes i u Google pretrazi upisati marku i model graficke karte, i naci ce ti sam nVidia sajt sa postavljenim driver-om.

Evo ti link diver-a:

NVIDIA DRIVERS 257.21 WHQL
 
Učlanjen(a)
02.01.2010
Poruka
133
otvori komp. i ocisti svu prasinu koja se nakupila pa tek onda ces da znas sta je. 90% sam siguran da ces resiti problem ako ocistis kopm. od prasine
 
Učlanjen(a)
27.09.2009
Poruka
983
graficka 100 posto crkava i kod mene je bio isti slucaj sa tim linijama
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
Ja sam imao isti problem to je vjerovatno do grafičke.
 
Član
Učlanjen(a)
07.11.2009
Poruka
335
Renistaliraj drajvere...99% riješavaš na taj način problem...

Vide li se linije prije nego što se pojabi Windows welcome screen?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top