Samsung Galaxy S7 - Firmware, Odin, root, TWRP, SuperSU, Xposed, framework, Lucky Patcher, itd...

Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Možeš mi objasniti šta je sa ovom aplikacijom xposed..
Pokušavao sam instalirati na huawei ascend y530 ali sam odustao nakon što sam vidio da trebam još neke stvari instalirati..
Nisi mi odgovorio na pitanje da li znaš da li huawei ima neki arhiv odakle bih mogao skinuti
stock rom za mog huawei ascenda y200
xposed je samo apk koja vezuje framework i module u jednu celinu. Za xposed imas milione modula sa kojima imas neogranicene mogucnosti od izmena izgleda stock rom-a pa sve do modifikacije samog sytema i opcija systema, nacina rada samog uredjaja, bukvalno neogranicene mogucnosti. Verovatno su ti poznate aplikacije kao sto su lucky patcher i greenify. Ako su vezane tj. cekirane preko xposeda u njima se dobijaju nove opcije i mogucnosti, tako da je mnogo prednosti koristiti xposed. Glavni problem kod xposed-a je to sto je framowork neophodan a mora da bude za tacno odredeni model uredjaja pa tako retki telefoni nikad ne dobiju podrsku za framework jer nisu interesanti velikom broju ljudi.
sto se tice huawei probaj na njihovom sajtu
HTML:
http://consumer.huawei.com/ie/support/downloads/detail/index.htm?id=26985
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Probao sam ali izgleda da za moj telefon ne funkcioniše kako treba..
Pokušavao sam npr.ubaciti gravity box i uspjevam sa jednom verzijom dok neke druge module ne mogu..Onda pokušam sa drugom verzijom i sad gravity box neće a druge hoće..
Uvijek se javljaju neke greške kao ova: this module requires a newer xposedbridge version (xx
Sa grenify se isto dešava dok kod l.patchera nisam ni gledao te dodatne mogućnosti..
Huawei sajt mi nije od neke pomoći jer nude valjda samo najnoviji rom
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Sa Huawei nisam nesto previse experimentisao uglavnom ono osnovno zbog posla, uglavnom xposed framework uvek podrzava poslednju verziju rom-a sa starijim verzijama ume da bude problema.
 
Učlanjen(a)
25.03.2016
Poruka
50
Kad skines ovaj rom koji sam ti poslao onda instaliras sa odin koristeci CSC_ kao i ostale fajlove BL, AP, CP, a nikako HOME_CSC i u opcijama odin podesis repartition kao na slici iz prvog posta.
Kad instaliras rom i telefon se potpuno podigne i ti ga podesis onda u developer ukljucis usb debag i oem unlocked.
Onda sa odin instaliras twrp koristeci opciju AP i to sa ovog linka:
verzija 3.1.1.0
HTML:
https://eu.dl.twrp.me/herolte/
u odin-u moras da raz cekiras opciju f.restart.time da se po zavrsenom download-u ne bi telefon sam resetovao i manuelno udjs u twrp
Sad ono gde gresis pre nego sto uradis wipe napravis kopiju svih particija uradis wipe i resetujes telefon. posle restarta ces naj verovatije dobiti boot lop onda opet udjes u twrp i vratis sadrzaj svih particija. Ponovo resetujes i ovog puta ce telefon da se podigne potpuno normalno.
dalje ide instalacija super su u zip formatu iz twrp koji mozes skinuti ovde
HTML:
https://forum.xda-developers.com/apps/supersu/stable-2016-09-01supersu-v2-78-release-t3452703
Ovim je postupak roota resen i dalje prelazis na framework pa x posed ali otom potpm prvo sve ovogore navedeno.


Ovako stoje stvari. Instalirao sam rom i twrp koji si mi preporucio. Iz nekog razloga nisam mogao da odradim kopiju svih particija(idem na beckup ,odaberem internal storage , cekiram sve i kada pokusam da uradim beckup pokaze mi neku gresku ) tako da sam to i wipe preskocio . instalirao sam supersu sa sd card . root chackerom sam proverio i sada imam root pristup. da li je ovo sto sam odradio ok i sta dalje da radim. PS jos jednom hvala na pomoci
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Ovako... To sto si odradio je ok. Sad sto se tice wipe i kopije particije stvari stoje ovako.
---
Kopiju particija moras da uradi jer ako zelis da nekad uradis wipe telefona dobices poznati boot lop i onda moras sve iz pocetka (rom koji sam ti poslao pa onda twrp pa super su itd.).
---
Druga stvar zbog koje se radi wipe je ta da iz twrp ne mozes da vidis internu memoriju i podatke na njoj.
---
Gresku koju si dobio prilikom pokusaja bekapa je ta sto si probao da uradis bekap (da sacuvas) na Internal Storage (a dok ne uradis wipe twrp nema pristupa tvojoj inernoj memoriji).
Ako zelis da radis bekap onda moras da sacuvas na Micro SDCard (i cekiras sve particije osim Interne memorije) naravno potrebna ti je veca memorisjka kartica.
20170524_075108.jpg 20170524_075119.jpg
---
Kada pokusas da uradis bekap pre nego sto cekiras sve particije pogledaj velicinu podataka i kod tebe za Data (excl. storage) u zagradi stoji (0MB). To je zato sto twrp jos ne vidi internu memoriju i iz tog razloga se radi wip (yes) a i ako nekad pozelis da vratis telefon na fabricko podeseno ili sacuveni bekap onda ces dobiti boot lop.
20170524_075100.jpg
---
Ako se odlucis da radis wipe procedura je sledeca.
Uradis bekap svih particija sem interne menorije na SDCard. Onda odradis wipe koristeci komandu yes. Resetujes telefon i ako se ne podigne (a trebalo bi da nece jer ces dobiti boot lop) onda ponovo udjes u twrp i sa SDCard uradis vracanje svih sacuvanih praticija.
Onda ce telefon ponovo da se podigne normalno ali ces sada iz twrp-a da imas mogucnost da vidis internu memoriju a i da pravis njenu kopiju.
---
Onda opet iz twrp napravis kopiju svih particija ali ces ovoga puta moci da cekiras i internu memoriju i taj bekap onda cuvas za vracanje ili mozes da instaliras dalje sve apk koje zelis pa da onda sacuvas ceo telefon sa svim tim podacima i apk pa onda ako nekada nesto zeznes sa telefonom za 10 minuta ga svatis na sacuvano stanje isto kao racunar sa Norton Ghost.
---
Napomena:
Posle root-a u Developer pod obavezno moras da cekiras i za stalno ostavis ukljuceno OEM Unlock i USB debugging inace rizikujes da dobijes custom binary blocked by FAP Lock
Screenshot_20170524-075411.png Screenshot_20170524-075418.png
---
Dalje ako zezlis mozes da instaliras xposed i njegove module, ja ne koristim bas puno toga (prilagodjeno sebi) ali imas milione odes na youtube pa vidis sta ti se svidja i onda to instalras kod sebe.
Screenshot_20170524-081454.png
Ako imas bilo kakav problem:gl_wacko:.Opcija pomoc prijatelja je uvek dostupna;).
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Jos nesto vrlo bitno
Kada radis nesto od gore pomenutog moze da se desi da odredjene procedure malo potraju. Tako da treba biti strpljiv. Primer prilikom instalacije xposed-a moras da sacekas i do 15 minuta da se telefon normalno podigne ili prilikom vracanja systema sa twrp po zavrsenom vracanju kada se resetuje isto tako potraje 10 do 15 minuta dok ne konfigurise sve. Jeste da se radi o dosta brzom uredjaju ali sa ovim stvarima treba biti strpljiv ne zuriti.
 
Učlanjen(a)
25.03.2016
Poruka
50
kada udjem u twrp-backup-seelect storage , da li ja tu biram sta cu bekapovati(internal storage ili sd card) ili tu odredjujem gde ce backup biti sacuvan (na internal storage ili sd card) ? To me malo buni . i drugo pitanje koje imam je sta je meni sve potrebno nakon root-a da bih sve prebacio na sd card . posto root najvise zbog toga i radim
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Sa select storage biras gde ce da cuva bekap, a sve ovo sto je cekirano kod mene na ovoj slici
Boot
Recovery
System
Data
Cache
Baseband
EFS

su sve particije na telefonu koje treba da sacuvas i koje cekiras.
Samo prvi put dok ne uradis wipe ne cekiras Data poto je to interna memorija i dok ne uradis wipe nemas pristupa njoj.
Kasnije kada pravis trajni bekap cuvas i nju posto neke od apk smestaju svoje podatke na internoj memoriji.
20170524_075100.jpg
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
i drugo pitanje koje imam je sta je meni sve potrebno nakon root-a da bih sve prebacio na sd card . posto root najvise zbog toga i radim
Za ovo ti je potrban xposed i u njemu modul XInternalSD
Screenshot_20170524-081454.png Screenshot_20170524-105256.png
U njemu mozes da podesi da sve apk cak i systemske kao kamera, voice recorde i ostale sve svoje podatke smestaju na SD Card
 
Učlanjen(a)
25.03.2016
Poruka
50
Konacno sam uspeo da sve odradim kako treba. odradjen je supersu . sve funkcionise kako treba. ostalo je samo da instaliram xposed i framework. jel mozes da mi postavis linkove ako ima novih ili da koristim one iz prvog posta. jos nesto , ponudjeno mi je da azuriram twrp . da li i to treba da odradim
 
Natrag
Top