Sahranjen u tuđem grobu

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Nesvakidašnji sudski spor u Kragujevcu
Sahranjen u tuđem grobu

B. Kuljanin | 14. 01. 2011. - 00:02h | Foto: N.Raus

KRAGUJEVAC - Na Varoškom groblju u Kragujevcu juče su po nalogu suda eksuhumirani posmrtni ostaci V. S. sahranjenog u avgustu prošle godine. U grobu u kome se već pola veka nalaze kosti Radmile Miletić, preminule 1960. godine. Ekshumacija je obavljena po zahtevu i privatnoj tužbi Veroslave Vulović, kćerke Radmiline.

2lng1go.jpg


U oktobru prošle godine posetila sam grob moje majke i skoro se onesvestila. Nadgrobna ploča bila je pomerena, a na mestu gde je sahranjena moja majka nalazila se piramida sa imenom meni potpuno nepoznatog čoveka. Kada sam pitala u “Gradskim grobljima” ko je čovek sahranjen u grobu moje majke, pogledali su me šokirano, a onda su mi pokazali papir po kome je jedna dalja rođaka dala ovlašćenje da se u grobno mesto sahrani meni nepoznata osoba, kaže za “Blic” Veroslava Vulović. Veroslava tvrdi da je uredno plaćala obaveze za održavanje groba i nije moglo niti smelo da dođe do bilo kakve greške. Niti da bilo ko da saglasnost pa da se u grob njene majke sahranjuje neko drugi.


Kako je bez provere nadležnih u grobno mesto Radmile Miletić sahranjen S. V. utvrdiće se u postupku koji se vodi pred sudom u Kragujevcu.



Blic


 
Natrag
Top