Safemod i pasword

Član
Učlanjen(a)
18.01.2010
Poruka
69
Pozdrav,
danas htedoh da skeniram racunar iz safemoda , cekirah msconfig>safeboot i tu nastadose problemi.Posle restarta ulazi u safe mod ali mi trazi lozinku koju ja ne znam.I sad ide u krug.Ne mogu da udjem u win da odcekiram prokleti safeboot niti znam lozinku. Sta je ovde resenje?Pada mi na pamet hirensboot- da li sa njim da probam da odcekiram safeboot u win.Radi se o win XP.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2010
Poruka
69
Probaj sa hirensom,ne kosta te nista.Neznam samo da li ce dozvoliti ulazak u msconfig.Probaj i reset biosa ako ne uradis nista.U svakom slucaju ti zadnja opcija reinstal sistema.
 
Član
Učlanjen(a)
18.11.2009
Poruka
243
Kao shto reche kolega TheMile, Hirens boot i probash, ako ne onda lepo format pa ti nece trebati scan from safemode :gl_sigh::gl_sigh: nije da se radujem tome, ali to je najbolja i najkraca akcija da ti rachunar radi 4x bolje i brze ukoliko koristish Win XP
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
iscupaj bateriju sa ploce na par minuta pa je vrati, resetovace se bios
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Pozdrav,
danas htedoh da skeniram racunar iz safemoda , cekirah msconfig>safeboot i tu nastadose problemi.Posle restarta ulazi u safe mod ali mi trazi lozinku koju ja ne znam.I sad ide u krug.Ne mogu da udjem u win da odcekiram prokleti safeboot niti znam lozinku. Sta je ovde resenje?Pada mi na pamet hirensboot- da li sa njim da probam da odcekiram safeboot u win.Radi se o win XP.

Safe mode ti trazi username i password? Pa ako nisi menjao username i password, onda samo pritisni enter, trebalo bi da se uloguje. Eventualno probaj sa administrator.
A da udjes u windows probaj da restartujes kompjuter i onda pritisci F8, onda izaberi continue boot to windows ili tako nekako ide opcija(poceo sam da zaboravljam xp :) )
 
Član
Učlanjen(a)
18.01.2010
Poruka
69
Ne znam pasword, a ne zna ga ni vlasnik racunara.Nemoguce je doci do windowsa jer sa svakim restartom ide u safemood zbog cekiranog safeboot,a i reistalacija windowsa nije pozeljna jer ima podatke koje ne bi izgubio.Nista, probacu sa hirens boot i to sa baterijom, pa ako ne uspe to je-reinstalacija.
 
Član
Učlanjen(a)
22.02.2011
Poruka
23
potraži na internetu windows password recovery tools .ima ih podosta,neki se nalaze i na hiren`s boot ,kon boot mislim,skini jednog i makni password
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Ne znam pasword, a ne zna ga ni vlasnik racunara.Nemoguce je doci do windowsa jer sa svakim restartom ide u safemood zbog cekiranog safeboot,a i reistalacija windowsa nije pozeljna jer ima podatke koje ne bi izgubio.Nista, probacu sa hirens boot i to sa baterijom, pa ako ne uspe to je-reinstalacija.

Hirens Boot CD je veoma moćan alat. Na njemu postoji program za brisanje Windows pasworda ali postoji i Mini Live Win XP ili Mini Live Win 7. Jedan od ova dva pokreneš i uđeš u HDD i spasiš sve što želiš a onda uradiš reinstalaciju Windowsa.
 
Član
Učlanjen(a)
18.01.2010
Poruka
69
Reseno! Slazem sa da je Hirens Boot mocan alat.Hvala svima na savetima.Pozdrav!
 
Natrag
Top