Safeli remove hardware ?

Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
Pozdrav forumaši.

Ima problem kada hoću isključiti eksterni hard disk.
Izbaci mi prozor sa ovom porukom:


fuqrdt.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
117
Pozdrav forumaši.

Ima problem kada hoću isključiti eksterni hard disk.
Izbaci mi prozor sa ovom porukom:

to znaci da se resursi sa diska jos uvek koriste, najcesce se desava (bar meni) pri radu sa menadzerima kao total commander kada ti je na jednoj strani otvoren drajv koji zelis da iskljucis...
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
34
nekim programom si pokrenuo sadrzaj sa diska,pa ti je ostalo upaljeno,zato ti to javalja.
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2011
Poruka
164
Nemoj mnogo da se sekiras oko toga to zna Windows jednostavno da se zaglupi i mozes cekati 2 dana nece se promeniti,ja isto koristim externi rack i ako iz 2-3 polusaja nece da odradi "odjavu" jednostavno ugasim rack i nikad nisam imao problem da mi je koraptovao podatke ili nesto slicno...
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2011
Poruka
239
Ako ti se to stalno dogadja hdd ti je pri kraju radnog veka sigurno.(pitanje je vremena kada ce da ode)
 
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
Hvala Vam forumaši za ove odgovore.
MS WORM ne dešava se baš često a hard disk je gotovo nov, još pod garancijom,a niti ga koristim baš često služi mi samo za trajno arhiviranje.
Zekoslav probat ću i taj program.

Djolekonak gdje mogu provjeriti te resurse koje koristi hard disk ?
 
Član
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
117
Djolekonak gdje mogu provjeriti te resurse koje koristi hard disk ?[/QUOTE je napisao(la):
mislio sam na ovo
untitled1.jpg
ako koristis total komander (ili neki slican program) za upravljanje fajlovima, u slucaju da ti je na jednoj strani prikazan taj drajv, windows ti nece dozvoliti da "bezbedno uklonis hardver" , zato u pregledu prebaci na bilo kuju drugu particiju(u ovom slucaju C) i voila...
untitled2.jpg
ili sledeca varijanta pogl u task manageru da nije kojim slucajem ostao aktivan neki program koji si koristio za rad sa podacima sa tog drajva , neki plejer ili tako nesto:???:
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Kako ti je podesena Recucle Bin opcija? Moze da se desi da kada obrises fajl sa diska, on ne bude trajno obrisan vec premesten u Recucle Bin. Zato, dok ne ispraznis Recucle Bin, dobijas tu poruku. Resenje za ovo je:
  1. Right-click on the Recycle Bin on the desktop.
  2. Select Properties.
  3. Select the Global tab.
  4. Select Configure drives independently (instead of Use one setting for all drives).
  5. Select the USB drive letter tab on the top.
  6. Put a check in the Do not move files to the Recycle Bin checkbox.
  7. Click OK.
Moze da se desi i da ti Explorer pravi problem kada je otvoren My computer a hard disk prikazan u njemu kao posebna particija ili ako je u nekom prozoru prikazan sadrzaj na disku.

  1. Right-click on (My) Computer.
  2. Select Manage.
  3. Select Device Manager.
  4. Open Disk Drives.
  5. Double-click on the hard drive's model number.
  6. Go to the Policies tab.
  7. Check whether the drive is set to Optimize for Quick Removal.

Ako ti je Windows Indexing Service ukljucen, Windows nece dozvoliti uklanjanje eksternog hard drajva.

Za XP:

1. Start- Control Panel- Add/Remove Windows Components
2. Vidi da li je Inedxing Service cekiran. Ako jeste, decekiraj ga. Klikni ok.
3. Otvori My Computer, pasnim klikom na drajv i Properties.
4. Decekiraj Allow Indexing Service to index the disk for fast file searching.
5. Pokusaj sad Safely Remove Hardware
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
Djolekonak ne koristim total comander ali provjerit ću u task manageru.

Senator hvala za ove trikove.
 
Natrag
Top