SAD: Grad ima jednog stanovnika

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
SAD: Grad ima jednog stanovnika

Novosti online


Don Samons jedini je stanovnik američkog grada Buforda. Kada se doselio gradić je imao šest kuća u kome je živelo sedam ljudi


DON Samons (60) iz Buforda živi sam u gradu. Don se u grad doselio 1980. godine i tada je u gradu živelo sedam ljudi. Svi stanovnici su se ubrzo odselili, a u naselju su jedino ostali Don, njegova žena i sin.
Samons je postao jedini stanovnik Buforda kada mu je supruga umrla, a sin se zaputio u „beli svet“. Jedino zbog čega je Don odlučio da se zadrži u ovom gradu je to što drži prodavnicu.
žurbanog života – rekao je Don za časopis Dejli Mejli. - Moja žena i ja smo se doselili u ovaj grad koji je imao samo šest kuća u kojima je živelo sedam ljudi. Svi su radili na železnici, ali su se ubrzo odselili. Don Samons u gradu ima prodavnicu i benzinsku pumpu. Kaže da mu nije dosadno jer dnevno kroz gradić prođe i do 1000 ljudi.
Samons kaže kako je najsrećniji kada nakon desetosatnog radnog dana dođe kući.
- Uživam u tišini i miru. Miljama oko mene nema nikoga, ali zaista volim takav život - rekao je Don.
Grad Buford su osnovali 1866. godine, a nekada je u njemu živelo i 2000 ljudi, većinom radnika na železnici. Grad ima i svoj poštanski broj.
 
Natrag
Top