Šabac: Snajke stižu sa Kavkaza

Član
Učlanjen(a)
30.11.2011
Poruka
1.872
Šabac: Snajke stižu sa Kavkaza





Izvor: Novosti




Mačva i Severna Osetija zajednički planiraju da reše demografske nevolje. Mala pravoslavna republika ima više lepih devojaka, a mi - momaka.



Svetlana Kovaljova i Slobodan Nikolić


ŠABAC - Predstavnica Fonda žena Rusije Svetlana Kovaljova posetila je u utorak šabačku nevladinu organizaciju "Seoski prag", koja već više od deceniju pomaže srpskim neženjama u sklapanju brakova. Njena namera je da ovdašnjim vlastima predloži potpisivanje protokola o saradnji Šapca i Vladikavkaza u Severnoj Osetiji, kako bi zajednički rešavali važne demografske probleme.

Prilikom boravka u Moskvi, Svetlanu Kovaljovu je upoznao član Gradskog veća u Šapcu Slobodan Nikolić, koji je i predsednik "Seoskog praga". On objašnjava da bi se eventualnim protokolom, "pokrila" kulturna i privredna saradnja Šapca i sa drugim oblastima u Rusiji. Na prvom mestu su delovi Moskve sa više od 20 miliona stanovnika, gde bi proizvodi iz Mačve imali dobru prođu.


- Otišao sam sa namerom da predstavim potencijale šabačke severozapadne radne zone i privučem privrednike, što mi je pošlo za rukom. Međutim, nezaobilazna tema u Rusiji su demografski problemi. Isti su kao i naši, samo je situacija obrnuta. Imaju više devojaka, a mi više momaka. Rešili smo da ih spojimo. Ako može Palma, zašto ne možemo mi kad nam je ideja mnogo starija - objašnjava Nikolić.
Iako živi u Moskvi, koreni Kovaljove su na Kavkazu, pa stoga predlaže saradnju sa nevelikom Severnom Osetijom. Mala, pravoslavna republika od 8.000 kvadratnih kilometara i 700.000 stanovnika, ima vredne i lepe devojke koje ne mogu da zasnuju porodicu, jer nema muškaraca. Na laptopu nam je pokazala nekoliko lica, koja bi komotno mogla da prođu izbor svakog modnog časopisa. Kao uostalom i sama Svetlana.

- Mogli bismo da povežemo dva sela, odvedemo momke na sedam dana i upoznamo ih sa devojkama. Ostalo je njihova briga - kaže sa osmehom Kovaljova. - Nisam prvi put u Srbiji, očarana sam ovdašnjim mentalitetom i mislim da bi se neženje iz Pocerine i Mačve dobro uklopile sa shvatanjima na Kavkazu. Ovo je bogat i lep kraj, a moje sunarodnice su radne i lepe.


GRADONAČELNIK DA PRESEČE

KONAČNU odluku o saradnji i potpisivanju protokola moraće da donese gradonačelnik Miloš Milošević, koga će Nikolić odmah upoznati sa zahtevom iz Rusije. U "Seoskom pragu" kažu da im jedini problem, praktično, predstavljaju sredstva za putovanje, jer bi ukoliko izostane pomoć grada, farmeri mogli putovati samo o svom trošku.

 
Natrag
Top