Rotvajler (video)

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Rotvajler (video)

rotvajler2lf0.jpg




[YOUTUBE]_UGIzVAKWP0[/YOUTUBE]

Rotvajler krepak je i stasit i nije nezgrapan pas. Jaka postava žari snagom, okretnošću i ustrajnošću. Na okolinu i na gospodara reaguje vrlo osetljivo. Ima velike radne sposobnosti i zahteva poseban način ophođenja. Glava je srednje duga, čeoni deo lobanje je vrlo naglašen. Ima izrazite jagodice i stop. Ima škarast ugriz. Vrat je snažan i mišićav i bez podvratnika. Rep je kratko kupiran a neki se psi i okote bezrepi. Dlaka je kratka, gruba, oštra i priljubljena sa gustom poddlakom. Crn je sa smeđim mrljama po jagodicama, ustima, prsima i udovima. Visine je do oko 68 cm a težina oko 50 Kg. Doživi oko 10 godina starosti. Najpre se pojavio u nemačkom mestu Rottweilu gdje su održavali velike životinjske sajmove. Koristili su ga čak i za kroćenje bikova kao i za vuču kolica. Za službenog je psa priznat 1910 godine. Pravilnim odgojem postane poslušan i dobar čuvar. Ima dobru sposobnost učenja mada ga je bez stručnog znanja o školovanju teško odgojiti. Sazre tek nakon dve godine. Jako je borben i kod vežbi ne obazire se na udarce. U nekim zemljama spada u pasmine kojima nije dozvoljeno izvoditi vežbe odbrane. Jako voli porodične članove iako pokušava postati vođa čopora. U tom slučaju moramo ga udaljiti iz kuće. Nije mu potrebno puno kretanja mada nije pas za stan. Živeti mora u vrtu ili psetarnici a uz to mu je potrebno puno dodira sa ljudima. Rotvajler nije pas za početnike već samo za ljude koji imaju iskustva sa psima. Otporan je i robustan.



Izvor: B.Aksentijević
 
Član
Učlanjen(a)
21.12.2010
Poruka
17
ja imam rotwilera i veoma su zivahni i lepi psi...samo treba paziti kod dresure jer ako ih pravilno dresirate mogu biti jako dobri i umiljati psi pa cak i sa decom ali ako im neposvecujete paznje necete ga moci obuzdati
 
Učlanjen(a)
20.04.2010
Poruka
1
Ja planiram nabaviti stene rotvajlera pa ako bi mi mogao reci neku informaciju vise tipa dobre odgajivacnice, cena, papiri itd.
 
Natrag
Top