Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Pitanje za vernike koji misle da su 10 zapovesti mnogo bitan moralni zakon bez kojih ne bi znali sta je dobro a sta lose, i za one koji misle da je zlo svako krsenje bozijeg zakona.
U bibliji se vise puta poziva na ropstvo i bog sam daje uputstva kako tuci i drzati robove, da li to znaci da ako ja krenem da drzim robove od sutra ja ne cinim zlo, i ako neko misli da cinim nek mi kaze zasto misli da je to zlo ( kad bog ocigledno podrzava drzanje robova )
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
pa ne znam da li ne bi smo znali, ali da je bitan bitan je i o tome nema sta da se prica, sad za te robove stvarno nem pojma, to je koliko mi se cini stari zavet a mene ti stari zaven i ne interesuje mnogo
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
ropstvo ukinuto odavno
ispada ko da pitaš da li če mesija prvi put doći uskoro
kasniš nekih 2000.g
meni ova tema izgleda kao da si promašio *samo *ceo* fudbal*
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
ropstvo ukinuto odavno
ispada ko da pitaš da li če mesija prvi put doći uskoro
kasniš nekih 2000.g
meni ova tema izgleda kao da si promašio *samo *ceo* fudbal*

Da ti ponovim opet, ropstvo je ukinuto sekularnim zakonima, u bibliji se preferira i bogu je ugodno. Komentar?
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Kur'an propisuje oslobadajanje robova, ako treba i otkupljivanjem i davanjem slobode.
Turci to nisu postivali (eunusi, na primjer) a i neki arapski kraljevi.

Nisu skontali sta je Isus rekao: lakse ce kamila krou usice od igle (doslovno!) nego bogatas u carstvo nebesko.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
to je klasicna manipulacija kao lakse ce siromasan do raja nego bogat, to je manipulacija izmisljena i nju su izmislili bogati ljudi kako bi lakse otimali narodu
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
ropstvo ukinuto odavno
ispada ko da pitaš da li če mesija prvi put doći uskoro
kasniš nekih 2000.g
meni ova tema izgleda kao da si promašio *samo *ceo* fudbal*

Ukinuto je od strane ljudi koji su radili PROTIV biblijskih zakona, jer bog podrzava ropstvo, sto bi znacilo da ga podrzavas i ti, jel tako ?
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
to je klasicna manipulacija kao lakse ce siromasan do raja nego bogat, to je manipulacija izmisljena i nju su izmislili bogati ljudi kako bi lakse otimali narodu
:roll::aikido:

Zar ces nazvati manioulacijim ono sto je Isus rekao: ne uzimajte uza se nista osim haljina, sandala i stapa?
Ostalo podijelite.

Zar je Isus manipulator?:ludd/:


Da te podsjetim, postoje mjesta gdje zive sretni ljudi iako imaju samo pregacu i koplje u rukama.

Mi zivimo onako kako nam je namtnuto, jednako kao sto smo zivjeli drugacije prije nego nam je nametnuto ovo.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
ne znam za isusa ali njegov cale treba ponekad da procita sta prica i da popravi te masovne kontradikcije
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
:roll::aikido:

Zar ces nazvati manioulacijim ono sto je Isus rekao: ne uzimajte uza se nista osim haljina, sandala i stapa?
Ostalo podijelite.

Zar je Isus manipulator?:ludd/:


Da te podsjetim, postoje mjesta gdje zive sretni ljudi iako imaju samo pregacu i koplje u rukama.

Mi zivimo onako kako nam je namtnuto, jednako kao sto smo zivjeli drugacije prije nego nam je nametnuto ovo.

to cu i ja da kazem to nije problem, poenta je da ljudi shvate da nije sreca mati lom para ili sta ti ja znam i da mozes da budes srecniji od onog sto ima mnogo para, ali sama ta prica kako siromasni ce pre da idu u raj od bogatih mi je smesna, to samo neko ko je ne inteligentan moze da prihvati
 
Natrag
Top