Rivalitet u vezi: Ko odlučuje, vi ili on?

Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
U početku veze uvek pustim da ''on'' odlučuje, dok ga malo ne upoznam. Čisto da znam u kom pravcu čovek razmišlja, a posle spontano dođemo na balansirani odnos. Bez ''balansa'' nema prave veze.

Nikada nisam ''videla'' u ''muškarcu'' koji je sa mnom u emotivnoj vezi, rivala, dok pojedini u meni jesu...E to već nije moj problem...
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Nema potrebe za bilo kakvim takmicenjem ili dokazivanjem ko je glavni u kuci..Sve se to moze dogovorom resiti..Ponekad pustis da bude po njegovom, a ponekad on da bude kako ti zelis...Sve je to sastavni deo jedne veze...
Na Balkanu postoji taj problem da muskarci misle da moraju bas sve da se pitaju, da sve mora biti po njegovom, ali hvala bogu, vremena se menjaju i nadam se da buduce generacije nece imati ovakav problem u braku ili vezi....
 
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruka
2.013
Ni on ni ja...Sve je dogovor i da nije tako ne bi ni bila u vezi jer veza bez kompromisa nije veza...
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
U pravoj vezi nema rivalstva,sve tri varijante su zastupljene. I ona odlučuje, i ja, i zajedno.
Ako biramo zavjese, suđe, mašinu za pranje i slično, naravno ona.
Ako biramo televizor, liniju, auto,... naravno ja.
Ali zato bračni krevet biramo zajedno.
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2010
Poruka
4
Iskreno,smatram da u vezi itekako treba da postoji kompromis i tolerancija...ali meni lično pomalo i smeta kada se muškarac slaže sa svim što žena kaže...Ili je mutav ili nema m... da se suprotstavi!
Hoću kraj sebe nekog ko će znati da lupi šakom o sto i kaže "DOSTA!" ,a nije da se poklapa na svaki moj povišen ton....
Ne kažem da sada treba oči da povadimo jedno drugom zbog nekih sukoba mišljenja ili nesuglasica ali jednostavno malo trzavica nije na odmet...
A što se tiče tog nekog famoznog odlučivanja....pa ne mogu ja nametnuti partneru svoje mišljenje ili mu naređivati....pobogu,kakva je prije svega on osoba ako to dopusta(uostalom,kakva sam ja?),i kuda zapravo vodi ta naša veza....
A tipično,zastarjelo razmišljanje jednog Balkanca je da ON vodi glavnu riječ....
Dajte ljudi,pa 21. vijek je!! :)
 
Natrag
Top