Rističević zlostavljan u mladosti?!

Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Lider seljačke stranke navodno krije strašnu tajnu iz prošlosti

marjan-v.jpg


Netrpeljivost prema osobama naklonjenim istom polu mogla bi da bude posledica toga što je Marijan Rističević kao mladić, navodno, silovan od grupe Roma!

Ova informacija već neko vreme kruži internetom, a nedavno je obelodanjena i u najčitanijem blogu „gosip grl“, koji svakog petka izlazi na „svetovom“ internet portalu. Iako nije imenovan u tekstu, nedvosmisleno se može zaključiti da se misli na Rističevića, posebno zbog toga što je i on sam u više navrata izjavio da je njegov uslov da uđe na farmu bio taj da „tamo nema pedera i drugih izopačenih pojava“.
- Jedan od starijih farmera, koji je ostao upamćen po homofobnim nastupima, ima takođe „kosture u ormaru“, tajnu koju duboko skriva, ali su za nju saznali neki od njegovih sugrađana i ona je nedavno dospela do jedne moje drugarice, sudije po profesiji. Pomenuti gospodin, koji je izričito tražio da u „Farmu“ ne uvode nijednu gej osobu, imao je traumatično iskustvo sa istim polom kao dvadesetogodišnji mladić. Priča se da su ga posle jedne pijanke u besvesnom stanju silovala četvorica mladića romske nacionalnosti. Zbog bruke koja bi u tako maloj sredini mogla da pukne, incident nikada nije prijavio, ali je mržnja prema pripadnicima gej populacije, ali i prema Romima, ostala do današnjeg dana - piše na blogu koji je objavljen 19. novembra na pomenutom sajtu.
Marijanova supruga Javorka kaže za „Alo!“ da joj nije poznato da se tako nešto desilo njenom suprugu, te da joj nikad nije pričao o tome:

.banner_text_link { text-align: right; }.banner_text_link a { font-size: 12px; color: rgb(204, 204, 204); }.banner_text_link a span { font-size: 10px; }.banner_text_link a:hover { color: rgb(102, 102, 102); } - Meni to nije poznato, nikad mi nije pričao o tome. Nešto ne verujem, jer da je to bilo, već bi celo selo brujalo o tome. Znam samo da su ga maltretirali nastavnici u osnovnoj školi jer kao dete iz Bosne nije mogao da bude pionir. Zbog toga znam da je imao traume - rekla je Javorka za „Alo!“.

Aleksandra Janković: Traumatično iskustvo izaziva otpor prema agresoru

Psiholog Aleksandra Janković smatra da trauma iz detinjstva često može da izazove drastične posledice, od impotencije do gađenja prema istom polu:
- Kod osoba koje su preživele zlostavljanje, nije retko da se kao posledica pojavi to da sami postanu zlostavljači. Koliko god to iznenađujuće zvučalo, bivši logoraši neretko su kasnije ispoljavali ponašanja koja su bila primenjivana i na njima. U slučaju silovanja od strane istog pola mogu reći da je to iskustvo dovoljno traumatično i da često izaziva otpor prema agresoru, pa se javljaju problemi od impotencije do gađenja prema svakom eventualnom odnosu dvojice muškaraca.

Boki: Marijan ima traume iz detinjstva!

Bojan Jovanovski je prilikom jedne svađe sa Rističevićem izneo sumnju da je on homofobičan „zbog nekih trauma iz detinjstva“. Dok su se svađali, Marijanu je sasuo u lice sledeću rečenicu:
- Ti sigurno imaš neke traume iz detinjstva! Mora da su te mučili dok si bio mali, čim si toliko homofobičan - rekao je Boki 13.



Izvor:Alo
 
Natrag
Top