Бели двор као Дражино гробно место означава још један сведок, а информација потиче од Милке Минић, супруге Милоша Минића
Прошле године, на овом месту сам писао како постоји велика вероватноћа да се Дражин гроб налази у Белом двору. Сада, на основу нових информација, додајем: постоји вероватноћа од преко 90 посто да је Дражин гроб управо ту. Те нове информације проследио ми је Петар Ристовић, бивши председник Скупштине општине Ужице. Њему их је саопштио Симо Тошић, пензионисани машинбравар из Ужица, који данас има 81 годину.
После Другог светског рата Тошић је био чиновник у задрузи свог родног села Јасеново, недалеко од Кокиног Брода. Учитељ у Јасенову тада је био Боривоје Драшковић, син београдског адвоката Добривоја Драшковића. Адвокат Драшковић је био кућни пријатељ Милоша Минића, Дражиног тужиоца и уједно особе која је присуствовала ликвидацији. Где је Дража сахрањен, Милош Минић је рекао својој супрузи Милки Минић, а она је то пренела својој пријатељици Љубици Драшковић, супрузи адвоката Драшковића. Љубица се поверила сину Боривоју, а он Сими Тошићу. Тошићево сведочење гласи:
"Генерала Михаиловића су стрељали непосредно у парку иза Белог Двора и одмах сахранили уз сами зид Двора, а хумку замаскирали свежом травом. Ово су урадили из бојазни да ће, ако се егзекуција изврши на неком другом месту, информација о месту извршења егзекуције и сахране генерала процурети кад-тад и да ће то место постати култно обележје. Чином стрељања и сахране у кругу Белог Двора, били су сигурни да ће тајна остати дуговечна јер је Бели Двор био најбезбеднији и најсигурнији (за спољни свет је био забрањен било какав приступ) због боравка самог Броза у њему, а и касније, после Броза''.
О Дражином гробу у Белом двору говорио је и историчар Александар Динчић, у поменутом чланку од прошле године. Њему је информацију саопштио један Титов гардиста, који је такође жив, али засад не жели да му се помиње име. Тај гардиста је нацртао мапу са Дражиним гробним местом. Разлика између његовог и Тошићевог исказа постоји само у једном детаљу: Тошић је рекао да је Дражин гроб ''уз сами зид Двора'', док гардиста каже да је гроб близу зида дворске ограде. Друга опција делује вероватније, јер је логичније да су Дражу сахранили поред ограде, него испод прозора. На ово указује и фотографија мртвог Драже поред гроба, на којој се виде издужене јутарње сенке, што у првом случају не би било могуће.
Подсетимо, према мапи коју је приложио гардиста, Дражин гроб се налази у ували испод цркве Светог Ђорђа - оне у којој је усташки па партизански пуковник Марко Месић испалио метак у чело Христовој икони. На том месту терен се спушта ка Лисичјем потоку, а дворска ограда дели ову падину Лисичјег потока на два дела.
Од 1955. до 1957. године, када је гардиста ту служио војни рок, Дражин гроб био је оивичен камењем ишараним маховином, а тик изнад налазило се рачвасто листопадно дрво, вероватно платан. Около је био травњак, а кроз травњак, поред самог гроба, пружала се пешачка стаза, којом су стражари ишли до ограде. Ова стаза одваја се од пута који од Белог води ка Старом двору. Гроб је од тог пута удаљен 30 до 50 метара.
Сведочења Симе Тошића и Титовог гардисте у основи се поклапају са сведочењем Загорке Васић потписнику ових редака. Загорка је пре рата била секретарица у кабинету председника владе Драгише Цветковића, током рата Дражин обавештајац у Београду, а после рата обавештајац генерала Миодрага Дамјановића, команданта свих четника који су се тада налазили у логорима у Италији. Дамјановић је почетком 1946. године послао из Италије Загорку код Драже да му понуди евакуацију из земље. Гарантовао је да то може извести за 24 часа. Загорка је уходаним каналима дошла до Дражиног окружења, на десној обали Дрине, у области Крупња. Код Драже је отишао илегалац ''Воденичар'', коме је он саопштио да не жели да напушта земљу.
Када је генерал Дамјановић чуо да је Дража заробљен, сведочи даље Загорка, наредио је својим илегалцима да га ослободе. Акција није успела, али је утицала на ток догађаја. Видевши да се нешто спрема, комунисти су подигли обезбеђење на највиши ниво. Поново су активирали лик лажног Драже, тј. Дражиног двојника, који су користили и приликом маскирања акције Дражиног заробљавања, заједно са лажним Калабићем. Дражиног двојника свакодневно су возили ''марицим'' од Дома гарде у Топчидеру, где се одржавало суђење, до затвора у Ђушиној улици, у центру града. Међутим, Дражу су држали у подземном ваздушном склоништу, које се од Дома гарде, у Лисичјем потоку, пружа до Белог двора, на падини изнад овог потока. То подземно склониште изграђено је уочи Другог светског рата. Титов гардиста је посведочио не само да је Дража би ту, већ да је у једној од одаја које се налазе лево и десно од ходника, а које су у жаргону називали ''пећинама'', дуго после рата живео и Јосип Броз Тито, окружен највернијим телохранитељима.
После изрицања смртне пресуде, 15. јула 1946, страх од четничких илегалаца достиже максимум и комунисти ликвидирају Дражу пре истека жалбеног рока. Ликвидирали су га ту где су га и чували и онда сахранили на најближем погодном месту. На основу сведочења Загорке Васић могло се закључити да је реч о једној чистини у Лисичјем потоку, удаљеној неколико стотина метара од овог комплекса. Али, гардиста је прецизирао да је то ипак изнад ограде Белог двора. Његово сведочење да је у питању Бели двор сада поткрепљује исказ Симе Тошића.
Доказ да су четнички илегалци били близу је фотографија мртвог Драже, до које су дошли непосредно после ликвидације. Ову фотографију комунисти су направили у свега три примерка – по један за Александра Ранковића, Слободана Пенезића и Светислава Стефановића – а негатив су уништили, али она је ипак још тог лета објављена у четничким новинама у Италији. Тада су комунисти покренули опсежну истрагу, али никада нису сазнали како се фотографија нашла у рукама генерала Дамјановића. Касније, Дамјановић је предао фотографију Загорки Васић, а 1992. године, када се први пут вратила у Србију, из Калифорније, она је фотографију поклонила потписнику ових редова. Др Бранко Латас, сада пуковник Титове гарде у пензији, потврдио је аутору да је фотографија аутентична и да је поводом њеног објављивања у Италији у комунистичким редовима избила велика афера.
Загорка Васић је неколико година касније продала свој салон лепоте у Калифорнији. Финансирала је изградњу чесме поред Дражиног споменика у Ивањици, а осталу имовину је завештала Манастиру Жича, у коме се замонашила. Преминула је 2004. године, сахрањена је на манастирском гробљу.