Reno Klio 1,2 16V 2001 godiste

Član
Učlanjen(a)
17.08.2012
Poruka
1
Kupio sam Reno Klio 1,2 16V 2001 godiste
Primetio sam da mi vlazi filter za vazduh i ima ulje u kucistu filtera za vazduh.
Obrisao sam i posle 100km se isto desilo moje pitanje drugari dali je to normalno kod njega ako nije gde je problem?
Hvala vam unapred
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Mislim da je taj motor prešao ozbiljnu kilometražu i da 'miriše' na remont. Ne bih se upuštao u objašnjavanje uzroka, ali možda i nemaš razloga za brigu. Isto se dešavalo prijatelju na 405-ici, rekli su mu da je taj motor na izdisaju ali je do prodaje ipak prešao preko 30k.
Šteta što to nisi pogledao prilikom kupovine auta, mada mangupi stave nov filter vazduha pa se i ne može videti.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Koliko sam video, posto 1.2 nema poseban PCV ventil, problem moze biti u dihtungu glave ili nesto vezano za poklopac glave, pa ulje koje prolazi kroz glavu dolazi do filtera za vazduh preko ventila za 'odusak' (nisam mehanicar pa ne znam bas sve termine na srpskom) koji je ugradjen u poklopac glave.
Na par mesta sam video da je sam poklopac ili tako nesto menjano, jer samo ciscenje i ispiranje samo neznatno umanjuje problem.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
2
Gura uljne pare ili ulje preko iberlaufa ,motor poceo da duva sto ne znaci da treba remont.Moze to jos dugo da se vozi
 
Natrag
Top